Zdroj: TP-Link

Chcete mať v lete home office na záhrade alebo terase?

06. 08. 2021 Zdieľať

Ak sú dnes skloňované zmeny v oblasti práce, zistíme, že „home office“ už nie je neslušné slovo, ale stal sa plnohodnotnou formou pre veľa zamestnávateľov. Zmenou je to aj pre zamestnancov a ak patríte do tejto skupiny, môžete výhody domácej kancelárie využiť naplno, chce to len trochu prípravy.

Ľudia pracujúci z domova majú veľkú výhodu vo chvíli, keď nie sú zavretí v byte, ale disponujú domom so záhradou alebo aspoň maličkou záhradkou, prípadne dvorčekom. A ešte lepšie je, keď sa na tej záhradke alebo dvore nachádza terasa alebo aspoň rovný chodník, na ktorý je možné postaviť stôl, vedľa neho kreslo alebo stoličku a naň notebook. Skrátka vytvoriť si letnú verziu domácej kancelárie, kedy spojíte príjemné s užitočným a pri práci, respektíve zabezpečovaní živobytia, sa nadýchate čerstvého vzduchu.

Lenže k práci na terase potrebujete aj vhodné a stabilné internetové pripojenie. To je možné docieliť niekoľkými spôsobmi, a to aj prostredníctvom produktov tradičného výrobcu sieťových zariadení TP-Link, ktorý ponúka komplexné portfólio riešení práve pre potreby vašej flexibilnej domácej kancelárie.

Jednou z možností je využitie silného routera, ktorý v ideálnom prípade podporuje najnovší štandard Wi-Fi 6 a má dostatočný dosah. Za príklad môže slúžiť napríklad model Archer AX20, ktorý ponúka kombinovanú rýchlosť prenosu dát v dvoch pásmach až do 1,5 Gb/s a pokiaľ ho umiestnite do vhodnej vzdialenosti od terasy, môžete jednoducho zrýchliť svoje pripojenie v týchto miestach.

Alternatívou, ktorá rovnako ako upgrade routera okrem iného rozšíri aj počet potenciálne súbežných pripojených zariadení, je využitie meshového systému. Spomenúť tu môžeme napríklad sadu Deco E3, ktorá obsahuje jeden hlavný router Deco E4 a jeden extender Deco M3W, ktorý prenesie pokrytie napríklad na terasu, a to vo chvíli, keď ho tam práve potrebujete. Po skončení práce alebo párty si môžete posilniť signál zase v interiéri. Veľkou výhodou meshového systému je automatické prepínanie pripojenia medzi routerom a extenderom, úplne bez výpadku signálu. Zahájite videohovor v obývačke a dokončíte ho na záhrade v pergole.

Sada routerov Deco E3

Sada Deco E3. Zdroj: TP-Link

Ak už máte rozvody internetu a bezdrôtovú sieť v rámci domácnosti vyriešené, potom vám bude stačiť dokúpiť len samostatný extender, ktorý zapojíte do zásuvky v blízkosti terasy a existujúcu sieť si tak ľahko a rýchlo rozšírite do vonkajších priestorov.

Extender RE300

Extender RE300. Zdroj: TP-Link

Z extenderov, teda opakovačov z dielne TP-Linku možno odporučiť modely RE200 a RE300. S oboma by vám mal signál na terase zosilniť na úroveň dostatočnú napríklad pre použitie pri skupinových podnikových videohovoroch a podobne.

EAP outdoor router

EAP225-outdoor. Zdroj: TP-Link

Ak nepotrebujete pokryť iba terasu, ale celú záhradu, potom je tu ešte jedna alternatíva, a to vonkajší prístupový bod EAP225-outdoor, ktorý ponúka vysoký prenosový výkon aj vyššiu citlivosť antén pre pokrytie väčšieho priestoru. Samozrejmosťou je odolnosť zariadenia proti nepriaznivému počasiu a tiež veľmi jednoduchá a intuitívna inštalácia zariadení.

Viac na www.wifinaleto.cz

Zdroj: PR článok TP-Link

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: Bezdrôtové technológie exteriér inteligentná domácnosť inteligentné systémy internet
Zdieľať článok