Ako využiť smart riešenia v kuchyni

06. 03. 2020
Zdieľať

Smart riešenia sa postupne dostávajú do všetkých miestností modernej domácnosti. Výnimkou nie je ani kuchyňa. Uľahčite si prácu v nej inteligentnými spotrebičmi a doplnkami a venujte sa predovšetkým kulinárskym zručnostiam. Spokojná bude celá domácnosť.


PRACOVNÁ DOSKA A ZÁSTENA z rovnakého materiálu, napríklad z umelého či prírodného kameňa, doplnky z kovu a rôzne odtiene sivej – to všetko zosobňuje jednu z podôb modernej kuchyne.

2598041
BURBIDGE

PRACOVNÁ DOSKA A ZÁSTENA z rovnakého materiálu, napríklad z umelého či prírodného kameňa, doplnky z kovu a rôzne odtiene sivej – to všetko zosobňuje jednu z podôb modernej kuchyne.


Samostatná batéria. Dokáže vyrobiť perlivú sódu alebo vriacu vodu na čaj. V prípade batérie typu Grohe Red vám jediným stlačením a bez čakania potečie horúca voda napríklad na blanšírovanie zeleniny alebo na cestoviny. Systém Grohe Cool Touch zaistí, že povrch batérie nebude nikdy na dotyk taký horúci, aby ste sa popálili. Máte radi perlivú, jemne perlivú alebo neperlivú vodu? Pre batériu Grohe Blue to nie je žiadny problém. Jej systém najprv vodu filtráciou zbaví nečistôt a potom ju vychladí tak, že evokuje sviežu chuť horského prameňa. A kým si napustíte osviežujúci nápoj do pohára, vyberiete si možnosť s bublinkami alebo bez. Praktické, však?

2598047
Grohe

Samostatná batéria. Dokáže vyrobiť perlivú sódu alebo vriacu vodu na čaj. V prípade batérie typu Grohe Red vám jediným stlačením a bez čakania potečie horúca voda napríklad na blanšírovanie zeleniny alebo na cestoviny. Systém Grohe Cool Touch zaistí, že povrch batérie nebude nikdy na dotyk taký horúci, aby ste sa popálili. Máte radi perlivú, jemne perlivú alebo neperlivú vodu? Pre batériu Grohe Blue to nie je žiadny problém. Jej systém najprv vodu filtráciou zbaví nečistôt a potom ju vychladí tak, že evokuje sviežu chuť horského prameňa. A kým si napustíte osviežujúci nápoj do pohára, vyberiete si možnosť s bublinkami alebo bez. Praktické, však?


Inteligentný kôš, ktorý automatický zabalí odpadky? Nič nemožné. Odpadkový kôš Xiaomi dokáže odpadky odvážiť, zabaliť ich a pripraviť sa na ďalšie používanie. Má niekoľko senzorov, ktoré vedia detegovať prítomnosť ľudí na vzdialenosť 35 centimetrov. Následne sa sám otvorí, aby ste s odhadzovaním odpadkov nemali žiadnu námahu. Keď vyhodnotí, že je v odpadkovom vreci dosť smetí, spustí automatické balenie. Po jeho dokončení majiteľa upozorní, aby vrece vyniesol, a keď ho vyberiete, kôš si sám navlečie ďalšie vrece a je pripravený pokračovať vo svojej funkcii. Batéria v koši by mala vydržať približne mesiac.

2598039
Xiaomi

Inteligentný kôš, ktorý automatický zabalí odpadky? Nič nemožné. Odpadkový kôš Xiaomi dokáže odpadky odvážiť, zabaliť ich a pripraviť sa na ďalšie používanie. Má niekoľko senzorov, ktoré vedia detegovať prítomnosť ľudí na vzdialenosť 35 centimetrov. Následne sa sám otvorí, aby ste s odhadzovaním odpadkov nemali žiadnu námahu. Keď vyhodnotí, že je v odpadkovom vreci dosť smetí, spustí automatické balenie. Po jeho dokončení majiteľa upozorní, aby vrece vyniesol, a keď ho vyberiete, kôš si sám navlečie ďalšie vrece a je pripravený pokračovať vo svojej funkcii. Batéria v koši by mala vydržať približne mesiac.


Moderná kuchyňa sa môže pochváliť aj bytovým kompostérom. Pracovité dážďovky vo vermikompostéri Urbalive premenia rastlinné zvyšky z domácnosti na vermikompost a dážďovkový čaj. Výsledkom je vysokokvalitné organické hnojivo na pestovanie izbových i vonkajších rastlín. Modernú podobu vermikompostéra navrhol český dizajnér Jiří Pelcl a výrobok získal ocenenie RedDot Design Award v roku 2017.

2598037
Plastia

Moderná kuchyňa sa môže pochváliť aj bytovým kompostérom. Pracovité dážďovky vo vermikompostéri Urbalive premenia rastlinné zvyšky z domácnosti na vermikompost a dážďovkový čaj. Výsledkom je vysokokvalitné organické hnojivo na pestovanie izbových i vonkajších rastlín. Modernú podobu vermikompostéra navrhol český dizajnér Jiří Pelcl a výrobok získal ocenenie RedDot Design Award v roku 2017.


Ovládanie hlasom. Produkty zo série Connected Kitchen od spoločnosti Dornbracht dokážu každodenné úkony, ako je plnenie hrncov alebo šetrné čistenie čerstvých potravín, ovládať hlasom. Majú otvorené IP rozhranie, takže sa do nich dá jednoducho integrovať hlasový asistent. A ako to vyzerá v praxi? Tak napríklad, keď poviete „priprav kuchyňu,“ zapne sa svetlo nad pracovnou doskou. „Umy šalát“ znamená, že kuchynský drez sa naplní vodou. Samozrejme, systém automaticky zvolí ideálne množstvo a teplotu vody na šetrné omytie šalátu či zeleniny.

2598045
Dornbracht

Ovládanie hlasom. Produkty zo série Connected Kitchen od spoločnosti Dornbracht dokážu každodenné úkony, ako je plnenie hrncov alebo šetrné čistenie čerstvých potravín, ovládať hlasom. Majú otvorené IP rozhranie, takže sa do nich dá jednoducho integrovať hlasový asistent. A ako to vyzerá v praxi? Tak napríklad, keď poviete „priprav kuchyňu,“ zapne sa svetlo nad pracovnou doskou. „Umy šalát“ znamená, že kuchynský drez sa naplní vodou. Samozrejme, systém automaticky zvolí ideálne množstvo a teplotu vody na šetrné omytie šalátu či zeleniny.

Tip: Všetko pre rekonštrukciu na jednom mieste

Pripravila: Katarína Barošová
Foto: Archív firiem
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: inteligentná domácnosť
Zdieľať článok

Diskusia