Elisabeth Green stavia na udržateľný dizajn zo smaltovanej ocele  – berlínska blogerka si zariaďuje hneď tri kúpeľne výrobkami od Kaldewei
Zdroj: Kaldewei

Elisabeth Green stavia na udržateľný dizajn zo smaltovanej ocele – berlínska blogerka si zariaďuje hneď tri kúpeľne výrobkami od Kaldewei

21. 10. 2022 Zdieľať

Elisabeth Jacobs píše vo svojom blogu ElisabethGreen.com o udržateľnom životnom štýle už takmer desať rokov. Prednedávnom sa spoločne so svojím mužom a synom presťahovala na predmestie Berlína. Polovica dvojdomu ponúka dostatok miesta – aj pre tri kúpeľne. Pri ich plánovaní bola najvyššou prioritou téma udržateľnosti.

Kvalita, recyklovateľné materiály s dlhou životnosťou, krátke prepravné vzdialenosti a prívlastok „Made in Germany“ boli pre blogerku pri plánovaní kúpeľní od začiatku nesmierne dôležité. Predovšetkým sa však chcela úplne zaobísť bez plastov. Po dlhom pátraní a opakovaných návštevách kúpeľňových štúdií napokon dospela k rozhodnutiu zvoliť ako materiál smaltovanú oceľ. Pokiaľ ide o dizajn kúpeľňového vybavenia, rozhodla sa Elisabeth Jacobs pre zaoblené a oválne tvary. Nakoniec vznikli „prírodná kúpeľňa“, „štýlová kúpeľňa“ a „kúpeľňa pre hostí“, všetky výrobky v nich sú z udržateľnej a zo 100 % recyklovateľnej smaltovanej ocele Kaldewei.

Štýlová kúpeľňa s matným čiernym umývadlom a skrinkou v kombinácii s drevom

Zdroj: Kaldewei

Pre svoju novú rodinnú kúpeľňu v prírodnom štýle si blogerka vybrala umývadlovú misu MIENA a kúpaciu vaňu CONODUO so systémom SKIN TOUCH. „Štýlová kúpeľňa“ je zariadená modernejšie v tmavších farbách. Sú v nej zabudované dve matnočierne umývadlové misy MIENA a tiež matnočierna extra plochá sprchová vanička CONOFLAT. V harmonicky pôsobiacej kúpeľni pre hostí je výrazným reprezentantom zvoleného štýlu, dizajnu a udržateľnosti umývadlová misa MING.

Prírodná kúpeľňa s drevenou skrinkou a rastlinami

Zdroj: Kaldewei

„Kaldewei je pre mňa spojením všetkého, čo považujem za dôležité: udržateľné materiály s dlhodobou životnosťou, vysoká kvalita, férové pracovné podmienky a nádherný dizajn. Vďaka tomu sa budem zaručene dlho radovať z umývadla, zo sprchy a z kúpacej vane bez toho, aby to bolo na úkor ostatných,“ hovorí Elisabeth Jacobs. Predovšetkým prísľub, že výrobky vydržia 30 rokov a viac, presvedčil ju aj jej manžela. Ďalším rozhodujúcim kritériom bol pôvod „Made in Germany“, pretože regionalita je podľa rodiny Jacobsovcov nevyhnutne spojená s udržateľnosťou.

Rozhovor s Elisabeth Green

Zdroj: Kaldewei

Kaldewei – www.kaldewei.cz

Zdroj: Kaldewei CS, s.r.o.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: prírodný štýl recyklovateľné materiály udržateľnosť zariadenie do kúpeľne zariaďovanie kúpeľne
Zdieľať článok