Zdroj: istock.com

Jednoduché dizajnové triky s obkladačkami, ktoré dajú vašej kúpeľni štýl

23. 10. 2020
Zdieľať

Bez ohľadu na to, či máme malú alebo veľkú kúpeľňu, chceme, aby bola plne funkčná, ale aj estetická – ideálne štýlová. Najväčší vplyv na celkový dizajn kúpeľne majú dlaždice a obklady. Nemusíte sa držať len čisto bielej, hoci touto farbou nikdy nič nepokazíte. Aké kombinácie sa oplatí vyskúšať?

Ak sa vám zapáčili nejaké odvážne obkladačky, ideálnym miestom, kde ich môžete vyskúšať, je kúpeľňa. Nedržte sa iba bielej a vyskúšajte tieto triky.

Nevšedné kombinácie tvarov a materiálov

Videli ste už kombináciu drevenej podlahy s dlaždicami? V kúpeľni nájde svojej opodstatnenie, najmä ak máte väčšiu kúpeľňu so samostatne stojacou vaňou. Jej čaro zvýrazníte zaujímavým, ale pritom aj praktickým riešením podlahy. Okolo vane zvoľte šesťuholníkové biele dlaždice so sivým mramorovým vzorom a nechajte ich postupne prejsť do drevenej podlahy.

Prečítajte si tiež
Kúpeľňa podľa Feng Shui: Čo by v nej nemalo chýbať a na čo si dať pozor?

Takúto nepravidelnosť a rôznorodú kombináciu tvarov nemusíte mať len na dlážke, fascinujúco bude vyzerať aj na strope, či na stene. Vždy stačí však len na jednej stene v kúpeľni, aby to nebolo prekombinované.

čierna kúpeľňa s vaňou

Zdroj: iStock

pestré obkladačky v kúpeľni

Zdroj: iStock

čiernobiela kúpeľňa s malou komodou

Zdroj: iStock

Skombinujte rôzne tvary

Obklady a dlažba nemusia byť len obdĺžnikové a štvorcové. Skombinujte rôzne tvary, ideálne v podobnej farbe a s podobným motívom. Pridá to vašej kúpeľni nový rozmer a táto finta pekne vyznie aj v menších kúpeľniach. Vyberte si menšie obdĺžnikové obklady v tehlovej farbe a na dlažbu použite dlaždice v rovnakej farbe, ale v menších nepravidelných tvaroch. Punc takejto kúpeľne umocníte mosadznými prvkami a osvetlením.

kúpeľňové obkladačky

Zdroj: iStock

kúpeľňové obkladačky čiernobiele

Zdroj: iStock

Imitácia dreva

Pekným a praktickým riešením podlahy do kúpeľne je imitácia dreva. Vyskúšajte dlažbu pripomínajúcu svetlé drevo skombinovať s tmavou škárovačkou (antracitová alebo čierna, podľa vašej odvahy) a budete prekvapení, aký efekt dosiahnete. K tomu skvele ladí biela sanita, čierne kovové prvky. Aby nebolo všetko len prísne kontrastné, časť steny (napríklad za toaletou) obložte staroružovým obkladom alebo inou vašou obľúbenou farbou. Odvážnejší môžu skúsiť aj červenú, tmavomodrú alebo žltú.

Prečítajte si tiež
Ženská verzus mužská kúpeľňa: Ako by to malo vyzerať
obkladačkami imitácia dreva

Zdroj: iStock

obkladačkami imitácia dreva

Zdroj: iStock

obkladačkami imitácia dreva

Zdroj: iStock

Murované úložné priestory

Približne pred desať rokmi boli veľkým trendom v kúpeľniach murované police. Dnes zažívajú renesanciu v podobe vmurovaných ník obložených rovnakým obkladom ako stena alebo dlažba. Poskytujú odkladací priestor bez toho, aby sme museli dokupovať nábytok, ktorý zaberá priestor.

murované úložné priestory v kúpeľni

Zdroj: iStock

Aké obklady a dlažbu do detskej kúpeľne?

Samozrejme, aj sem môžeme použiť jednoduché neutrálne kombinácie, ale bude to smutné. Kúpeľňa pre deti si zaslúži byť veselšia, i keď nie gýčová. Vyberte dlažbu s kontrastnou potlačou – napríklad šesťuholníkovú modrú dlažbu so vzorom bielych hviezdičiek. Na steny zvoľte biely zvislý obklad a celú miestnosť oživte červenými detailmi.

kúpeľňové obkladačky

Zdroj: iStock

kúpeľňová mozaika

Zdroj: iStock

kúpeľňové obkladačky modrobiele

Zdroj: iStock

Sabína Zavarská
Foto istock

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: keramické obkladačky kúpelňové obklady zariaďovanie kúpeľne
Zdieľať článok

Diskusia