Kúpeľňové príbehy

18. 03. 2011
Zdieľať

Kto by netúžil po veľkej, pohodlnej kúpeľni, vybavenej elegantnými umývadlami, krásnou vaňou a obkladom podľa najnovších trendov? Vždy je najťažšie začať s rekonštrukciou, prípadne výstavbou, a to sa netýka iba kúpeľne. Urobte si z plánovania, výberu materiálov, zariadenia, detailov a doplnkov zábavu a získate tak úžasnú možnosť vlastnej sebarealizácie.


Kúpeľňové príbehy

68984


Kúpeľňové príbehy

68986

Priestrannú kúpelňu po viac než vydarenej rekonštrukcii bytu v pamiatkovo chránenej budove presvetľujú slnečné lúče z obnoveného svetlíka a umožňujú v miestnosti bez okna pestovať izbové rastliny. Elegantné zasklené posuvné dvere oddeľujú čiastočne zošikmenú kúpeľňu od ostatného multifunkčného obytného priestoru.

Nedostatok svetla vyvažuje dostatok priestoru, zmestilo sa tu úplne všetko, čo si len v kúpeľni môžete priať. Napriek modernému dizajnu pôsobí útulne a domácky. Možno je to tou kefou na vani alebo zaveseným županom, možno dreveným obložením vane a drevenou rohožou pod nohami, možno rozumným a jasným prístupom k vybaveniu bez zbytočností…


Kúpeľňové príbehy

68987
Soňa Sadloňová


Kúpeľňové príbehy

68990
Dominik Vlaheko

Z bytu zmizla chodba, vznikla väčšia a priestornejšia kúpeľňa. Tvorivosť tu majiteľom určite nechýbala.

>Zaklínanie sa jednoduchosťou a účelnosťou je tu v plnej paráde, vodovodná batéria je zapustená priamo do kúpeľňového zrkadla.


Kúpeľňové príbehy

68992


Kúpeľňové príbehy

68988
Dominik Vlaheko

Keď má niekto vycibrený zmysel pre dizajn, je to vidieť na jeho práci, oblečení i na veciach, ktorými sa obklopuje. V tejto kúpeľni, bolo kvalitné nielen komplexné poňatie interiéru, ale aj jeho jednotlivé detaily.

Čoraz populárnejšie odstraňovanie dverí medzi kúpeľňou a spálňou sa týka aj tohto bytu. Prečo nie, ak je WC umiestnené v samostatnej časti. Spálňa potom pôsobí oveľa priestrannejšie.


Kúpeľňové príbehy

68993


Kúpeľňové príbehy

69002

V doslova otvorenom byte s pohyblivými priečkami nie je úplne uzavretá ani kúpelňa, ktorú oddeľuje od obytnej časti iba zasklená stena. Blok tvorený vaňou a umývadlom z bieleho smaltu je originálnym dielom architekta Christiana Biechera, rovnako ako dvojité okrúhle zrkadlo medzi vaňou a umývadlom.


Kúpeľňové príbehy

68985


Kúpeľňové príbehy

68982
Jaroslav Hejzlar

V tejto útulnej podkrovnej kúpeľni kraľuje farebná dlažba.

Kúpelňa v podkrovnom byte rozhodne nepôsobí nudne. Efektná kombinácia bielej a čiernej jej dodáva energiu.


Kúpeľňové príbehy

68999


Kúpeľňové príbehy

68998

Moderná kúpelňa nemusí vždy vyvolávať pocit chladu. Toto je príklad kúpelne, ktorá sa podobá tým z pekných katalógov, je však skutočná. Pôsobí útulne, príjemne a vôbec nie chladne.


Kúpeľňové príbehy

68997
Jan Malý


Kúpeľňové príbehy

68995

Dom, v ktorom sa nachádza táto kúpeľňa z teplých a nápaditých materiálov, sme navštívili koncom minulého roka. Článok v rubrike Návšteva sme pomenovali Bývanie v konzerve, čo asi najviac vystihovalo dielo architekta Luďka Rýznera, ktorý použil ako obklad domu hrdzavý plech. Vznik tohto výnimočného objektu sprevádzalo množstvo zaujímavých nápadov, a to nielen na fasáde domu.

Majiteľka tejto kúpeľne nezaprie romantickú dušu a vzťah k obdobiu, keď žila jej stará mama. V usadlosti, v ktorej sa nachádza, by asi moderná kúpelňa pôsobila nevkusne a gýčovo. Toto je presne to, čo sa sem hodí. Okolo vane obloženej drevom visia tri zrkadlá v starých rámoch, umývadlo a WC sú oddelené zástenou z bielej plátenej záclony a toaletné, respektíve hygienické potreby skrýva maľovaná skriňa.


Kúpeľňové príbehy

69000
Soňa Sadloňová


Kúpeľňové príbehy

69001
Soňa Sadloňová

V malej kúpeľni je dôležité klásť dôraz na kvalitné materiály, pretože ste k nim akosi bližšie. Vtipné nápady a efektné riešenia (napríklad priehľad do spálne či netradičné dvere) sprevádzali vznik tejto kúpeľne na pánskom území.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa vaňa
Zdieľať článok

Diskusia