Miesto a čas na vlastné myšlienky

13. 08. 2008
Zdieľať

Čo si budeme nahovárať – oná miestnosť je v mnohých domácnostiach jediným tichým útočiskom, kde môže mať človek chvíľu pokoj. (Aj od svojich najbližších a najmilovanejších si občas potrebujeme odpočinúť.) Nejeden rodič sa do tejto oázy utieka, aby bol aspoň chvíľu sám, len so svojimi myšlienkami, aby si mohol v pokoji prečítať noviny... Tu máte istotu. Ste v bezpečí. Tu sa môžete uvoľniť a relaxovať. Tu sa, jednoducho, nepatrí vyrušovať.


Miesto a čas na vlastné myšlienky

159267


Miesto a čas na vlastné myšlienky

159268


Tomu hovorím kariéra – z hnojiska na piedestál interiérového dizajnu. Drevo v tomto prípade nemá byť reminiscenciou na minulosť a drevené búdky so srdiečkom, ale skôr priblížením sa súčasnému luxusnému nábytku. Aby hygienická biela keramika nerušila dojem a čisté línie, misa je zospodu nenápadná – matná a čierna. (Villeroy & Boch)Miesto a čas na vlastné myšlienky

159269


Miesto a čas na vlastné myšlienky

159270

Máte málo miesta? Na tieto záchodovo-bidetové dvojičky ho naozaj veľa netreba. Druhá vec je, že na malej ploche nikdy nemôžete očakávať veľa pohodlia. Ale stále lepšie než celkom bez bidetu. (Ideal Standard) Tiché miesto, kde sa môžete na chvíľu zastaviť, kde z vás opadne stres, môže vyzerať naozaj príjemne. Výhodou zväčšujúcich sa miestností je aj to, že sa okrem záchodovej misy zmestí aj bidet. Neváhajte! Podľa mňa je nápad pridať v rámci vylepšovania kúpeľne bidet jeden z najlepších.
(Ideal Standard)Prečo z toho robiť tabu – WC, čiže water closet (po našom splachovací záchod), patrí k životu civilizovaného Európana. Tak prečo by nemal byť plnohodnotným členom interiéru? Veď výrobcovia sanitárnej keramiky na to ponúkajú naozaj skvelé možnosti. A ak máte nejaké toaletné tajnosti, šup s nimi do tajnej skrýše. Naozaj nie všetko musí byť každému na očiach. A polička sa tiež hodí. (Villeroy & Boch)


Miesto a čas na vlastné myšlienky

159277


Miesto a čas na vlastné myšlienky

159276

Nielen praktická polička na toaletu, ale aj príjemné intímne osvetlenie. Keď ste sa práve vymotali z teplého pelešteka, iste oceníte, ak vám nebude oči vypaľovať „stovka“, ak nemusí.  (Villeroy & Boch)
Vraj to nie je zdravé, navyše ostatní členovia rodiny z toho bývajú nervózni… Lenže aj napriek tomu patrí u nás čítanie na toalete k všeľudovým zvykom. No čo už, pravdepodobne škodí menej než fajčenie. Ak patríte k tomuto typu čitateľov, dajte si na záchod stojan na noviny – nech sa nevinná tlač aspoň neváľa po zemi… (Sedya)


Miesto a čas na vlastné myšlienky

159275
Miesto a čas na vlastné myšlienky

159274


Miesto a čas na vlastné myšlienky

159271

Pri bidete nezabudnite na mydielko a uteráčik. Tí lepší výrobcovia sanitárnej keramiky a doplnkov myslia na každý detail. (Ideal Standard) Psst, páni… Sklopiť, a netrieskať! Ak ste nervózni, kúpte si dosku s brzdou. Alebo pisoár… (Duravit)


Článok bol uverejnený v časopise Môj dom ŠPECIÁL jar 2008

Kategória: Dizajn Kúpeľňa, WC
Tagy: interiérový dizajn sanitárna keramika toaleta záchod
Zdieľať článok

Diskusia