Zdroj: ZAMA interiér

Chcete mať doma nábytok na mieru? Inšpirujte sa tipmi od slovenských majstrov

21. 11. 2023 Zdieľať

Predstava o zariadení vášho domu je len úplný začiatok. Dôležité je aj nájsť odborníkov, ktorí dajú vašim nápadom a inšpiráciám reálne kontúry. Prečo je nábytok na mieru dobrý nápad? O svoje skúsenosti sa s nami podelili dlhoroční experti.

Nábytok pre netypické situácie

Predstavte si veľkorysý open space priestor, ktorý tvorí kuchyňa, jedáleň a obývačka. Vstupuje sa sem priamo z chodby, v ktorej treba zabezpečiť miesto na prezúvanie, skrinky na topánky i zavesenie oblečenia. Ako však zariadiť vstupné zázemie, aby harmonicky ladilo so spoločenskou zónou?

V nasledujúcej realizácii bola najvhodnejším riešením veľká nábytková zostava na mieru, ktorá kopíruje zalomenie chodby v tvare písmena L. Kým vo vstupnej časti poskytuje domácim potrebné úložné priestory a kútik na sedenie, pri prechode do obývacej zóny sa plynule prispôsobuje novej situácii.

Veľká skriňa s úložným priestorom v jedálni.

Zdroj: ZAMA interiér

Reprezentatívny charakter naznačujú elegantné police s podsvietením, na ktoré stolári napojili elegantnú skriňu a dizajnový lamelový obklad. Celú zostavu pritom vyrobili od podlahy po strop, vďaka čomu nábytok čiastočne preberá úlohu steny. Úprava v prírodnej dyhe umožnila zapracovať priamo do materiálu aj nenápadné praktické úchytky.

„Hoci zostava pôsobí na pohľad jednoducho, vyrobiť ju vyžaduje skutočne kvalitného majstra. Napriek veľkým rozmerom musí pôsobiť decentne. Ak plochy dokonale nelícujú a hrany nesedia, skazí to celý efekt. Aj z toho dôvodu kladieme dôraz na precíznosť pri výrobe a montáži,“ vysvetľuje hlavný technik Milan Krivosudský z firmy ZAMA interiér, ktorá vám nábytok vyrobí na mieru presne podľa vašich predstáv.

V hlavnej úlohe fantázia

Detské izby sú pre výrobcov nábytku na mieru taktiež veľkou výzvou. Musia byť nielen praktické a bezpečné, ale aj hravé. V tomto prípade si dcérka zákazníkov vysnívala ružovú izbičku s domčekom. Stolári motív striešky šikovne zakomponovali do horných nástenných skriniek. Vďaka tomu malá slečna neprišla o cenné úložné priestory a súčasne nad posteľou vznikol krásny atypický detail, ktorý ihneď upúta.

Dievčenská detská izba v bielo-ružovom ladení.

Zdroj: ZAMA interiér

Vďaka priestrannej dispozícii mohli majstri zhotoviť veľký pracovný stôl a do výklenku vedľa postele umiestnili vysokú skriňu s policami aj so zatvárateľnými skrinkami. Tie vyrobili z materiálu, ktorý sa ľahko udržiava a nevidieť na ňom odtlačky prstov.

„Nábytok na mieru vám dáva viac slobody. Pokojne môžete zvoliť aj iné ako štandardné rozmery mobiliáru. V tomto prípade rodičia svojej malej slečne dopriali širšiu posteľ než klasických 90 cm. V strede izby pritom zostal dostatočný priestor na hranie,“ približuje Ing. arch. Silvia Veselá zo ZAMA interiér.

Nápad, ktorý skryje káble aj zásuvky

Sektorové skrine a police vám neposkytnú toľko pohodlia ako nábytok vyrobený na mieru. Presvedčil sa o tom domáci pán, ktorý si z jednej izby dal vytvoriť pracovňu – ideálne miesto na častý home office. K jeho požiadavkám patrili dostatok úložných priestorov na firemné aj domáce dokumenty, veľa svetla a vzdušnosť.

Pracovňa v dome so skrinkami a policovým systémom.

Zdroj: ZAMA interiér

Jeho predstavu dokonale naplnila kombinácia výrazného drevodekoru s jemnejším odtieňom skriniek. Celá zostava tak malú miestnosť zbytočne opticky nezaťažuje, čomu napomáha aj vyhotovenie skriniek bez úchytiek.

„Výhodou riešení na mieru je odstránenie všetkých prvkov, ktoré narúšajú celkový interiérový dizajn. Kabeláž k počítaču či tlačiarni vyzerá nevkusne, my ju však dokážeme zakamuflovať. V tomto prípade sme vedenie ukryli do pracovného stola, nad ktorý sme umiestnili bodové svetlá. Zvyšok nábytku má pre zmenu zabudované náladové podsvietenie,“ dodáva Milan Krivosudský zo ZAMA interiér.

Vyskúšajte nábytok na mieru aj vy

Nájsť dobrého a kvalitného stolára je v dnešných časoch náročné. Firma ZAMA interiér je už viac ako 30 rokov spoľahlivým partnerom pri výrobe konkrétnych projektov a predstáv zákazníkov. Svedčia o tom stovky úspešných realizácií. Ak máte vlastnú víziu či vizualizáciu od dizajnéra, nebojte sa obrátiť na overených odborníkov. Tí vám vyrobia nábytok, ktorý rozžiari váš domov.

Pozrieť si nábytok od ZAMA interiér 

Zdroj: PR článok ZAMA interiér

Kategória: Nábytok
Tagy: detská izba Multifunkčný nábytok nábytok na mieru
Zdieľať článok
Pozor na durman v záhrade! Ako rozpoznať túto jedovatú rastlinu s prekvapivou históriouZáhrada

Pozor na durman v záhrade! Ako rozpoznať túto jedovatú rastlinu s prekvapivou históriou

Tento prírodný doplnok vitamínov zvládne vypestovať každý. Potrvá to len 5 dní na okennom parapeteZáhrada

Tento prírodný doplnok vitamínov zvládne vypestovať každý. Potrvá to len 5 dní na okennom parapete

České dráhy otestujú palivo z odpadových tukov a rastlinných olejovASB.sk

České dráhy otestujú palivo z odpadových tukov a rastlinných olejov

Titul Enviromesto 2023 dostala Banská Bystrica, najzelenšie krajské mestoASB.sk

Titul Enviromesto 2023 dostala Banská Bystrica, najzelenšie krajské mesto