Milánske tetovanie

Milánske tetovanie

13. 11. 2006
Zdieľať

Čo bolo skôr, sliepka lebo vajce? Kolín alebo Miláno? Kolínsky veľtrh je síce v kalendári o nejaký ten týždeň skôr, mnohí vystavovatelia z brandže však tvrdia, že tie skutočné trendy rozhodne určuje Miláno. Kolín je totiž pozadu o celý rok!


Milánske tetovanie

69612

Diskusie na túto tému môžeme považovať za zbytočné, pretože pokiaľ ide o interiérové trendy, kráčajú takmer ruka v ruke, o čom svedčí aj malá exkurzia do kolínskeho retro-high-tech štýlu, ktorý sme priniesli v článku Requiem pre Morticiu A. Adamsovú. Všeobecne však platí, že Miláno si udržiava väčšiu vyrovnanosť vystavovateľov, len málokto si dovolí ozajstný exces. Ak sme teda minule nahryzli retronávraty do sedemdesiatych rokov v podobe invázie kvetinových vzorov, farebných tapiet, valčekov či kombinácie materiálov rôznych štruktúr, dnes akoby sa v niektorých prípadoch dizajnéri inšpirovali skôr v tetovacích štúdiách…Milánske tetovanie

69605


Milánske tetovanie

69604

Toto chaise lounge sa síce nemôže pochváliť priamo kvetinovým tetovaním, jeho farebná štruktúra však rozhodne oživí farebne neutrálne zariadenie miestnosti. Design Maxim, vyrába Poletti & Co. Stolík FRISCO SNACK má na svedomí dizajnér Bruno Rainaldi. Povrch je z korianu, skrinka je ozdobená oranžovým motívom, ktorý zdobí i antikorovú nohu. Stolík na obrázku má rozmery 250 × 70 cm, môžete si ho však objednať v takmer akýchkoľvek rozmeroch. (Ciatti A Tavola)


Milánske tetovanie

69607


Milánske tetovanie

69601

Firma mooi predstavila svoj koncept tzv. nahej pohovky – Naked Sofa. Systém si môžete vyskúšať i ako samostatné kreslo, dvoj- či trojpohovku, princíp zostáva rovnaký. Štandardne moderný tvar pohovky povyšujú do extratriedy ručne tkané materiály poťahov. Všetky sú vyrobené z antialergických látok, odolných proti napadnutiu hmyzom či proti zápachu. Ak chcete byť skutočne in, zvoľte podobnú čierno-bielu kombináciu. Pohovky SOFABAND dizajnéra Pepeho Tanziho sa síce nemôžu pochváliť priamo kvetinovým vzorom, drobné štruktúry v kontrastných farbách však pri pohľade z väčšej vzdialenosti tvoria sofistikované ornamenty. Poťahy môžete navyše vyzliecť a vyprať v práčke. (Biesse)


Milánske tetovanie

69603

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste


Milánske tetovanie

69602

Kvetinové záhony vyrástli i na stolíkoch Quasitondo od Claudia Meninna. Nábytok neobyčajného, asymetrického tvaru má laminátový povrch a oceľové nožičky. Spoločnosť Atika ponúka stolíky v mnohých farebných variáciách, záleží len na prianí zákazníka. Dizajn stoličiek VICTOR & VICTORIA navrhli v štúdiu Dondoli a Pocci pre firmu Bonaldo. Na elegantných chrómových nožičkách sa prekvapivo dobre darí bujnej flóre, aj keď zatiaľ len v decentných farebných kombináciách. Poťahy sa dajú vyzliecť, takže stoličky sa nemusíte báť používať aj v náročnejších prostrediach, napríklad v obývačke či v jedálni.


Milánske tetovanie

69608


Milánske tetovanie

69606

Kvetinové vzory sa uplatňujú i na miestach, kde by sme ich nečakali. „Každý kvet v sebe nesie tajomstvo zrodenia,“ tvrdí dizajnér Marcel Wanders. Jedálenská stolička navrhnutá pre mooi je takým malým kovovým záhonom. Fajnšmekri ocenia predovšetkým hru tieňov, ktorá na pohľad drsnú stoličku výrazne zjemňuje. Lampu s geometrickým vzorom ponúkala vo svojom stánku spoločnosť Biebi. Opäť je určená najmä tým, ktorí neradi riskujú módne trendy na väčších plochách – ak sa vám vzory prejedia, výmena lampy nie je vôbec problematická záležitosť.


Milánske tetovanie

69610


Milánske tetovanie

69611

To, čo niekde dizajnéri iba naznačia, v ďalšom prípade zakričia na plné ústa. Motív ruže v tomto prípade rozhodne nemusíte hľadať s lupou v ruke. Kvetinová téma sa však zaobišla bez výraznejších farebných momentov.


Milánske tetovanie

69613


Milánske tetovanie

69615

Ružovú kúpeľňu skrátka musíte mať! Riešenie, ktoré navrhli architekti z firmy Antonio Lupi, počíta so zásadnejšou zmenou. Ružový môže byť podklad, zariadenie stačí prispôsobiť. Záleží na vás, či sa rozhodnete pre pozitívny, či negatívny variant. Ak zvolíte podobný podklad, zariadenie vašej kúpeľne musí byť veľmi striedme a jednoduché. Zabudnite na obkladačky či dlažbu, kvetinový záhon na stenách vyžaduje jednoliatu – najlepšie liatu – či betónovú podlahu. Rozhodne neodporúčame používať v panelákových minikúpeľniach. Nové trendy musia dýchať!

Kategória: Dizajn Nábytok
Tagy: dizajn nábytok
Zdieľať článok

Diskusia