Zdroj: Zuzana Lukáčiková

Elegantný mezonet v Bratislave s množstvom krytých úložných priestorov

28. 07. 2020
Zdieľať

Majitelia pri zariaďovaní svojho nového domova dbali najmä na dostatok krytých úložných priestorov a ľahkú údržbu.

Projekt interiéru začali majitelia riešiť s interiérovou dizajnérkou Zuzanou Lukačikovou ešte počas výstavby a mali aj možnosť menších dispozičných úprav. Keďže sú obaja pracovne vyťažení, jednou z ich požiadaviek bolo, aby mal byt dostatok krytých úložných priestorov a ľahko sa udržoval čistý.

Prečítajte si tiež
Víťazný mezonet, v ktorom nie je núdza o neopozerané nápady

Väčšina nábytku v byte je vyrobená na mieru v kombinácii prírodného duba, bieleho vysokého lesku a matných antracitových prvkov. Keďže majitelia nechceli na podlahe drevo, zvolili kvalitnú vinylovú podlahu v dubovom dekore, ktorá pôsobí v interiéri veľmi prirodzene a pocitovo je veľmi tichá a teplá. Na doplnenie moderného vzhľadu natreli vybrané steny dekostierkou s betónovým vzhľadom.

Schodisko, nachádzajúce sa v strede dispozície bytu, je na vrchnom podlaží obložené sklom

Schodisko, nachádzajúce sa v strede dispozície bytu, je na vrchnom podlaží obložené sklom, aby priestor obývačky a kuchyne pôsobil kompaktne, ako jeden ničím nerušený celok. Zdroj: Zuzana Lukáčiková

Interiér by mal byť šitý každému na mieru. Mal by harmonizovať s osobnoťou majiteľa a zohľadňovať jeho životný štýl.

Zuzana Lukačiková

pestrý koberec v obývacej izbe

Neutrálnu farebnosť dreva, bielej obývačkovej steny a sivej sedačky dopĺňajú závesy, vankúše a koberec, na ktorých sa opakujú petrolejová modrá a olivovozelená farba. Priestoru dodávajú hĺbku. Zdroj: Zuzana Lukáčiková

S betónovými stenami korešponduje aj tvarovo zaujímavá mozaika za kuchynskou linkou. Pracovná doska v kuchyni je z odolného umelého kameňa Technistone a kúpeľne sú obložené gresovým materiálom v imitácii kameňa. V rámci úložných priestorov je v byte minimum otvorených políc či skriniek.

„Pri navrhovaní riešenia kuchynskej linky sme bojovali s nedostatkom voľných stien, na ktoré by bola linka nainštalovaná. Rozhodli sme sa preto obetovať jedno okno v kuchyni a zastavať stenu vysokými kuchynskými skriňami so zabudovanými spotrebičmi,“ prezrádza Zuzana Lukačiková.

Prečítajte si tiež
Útulný mezonet v podkroví v rustikálnom štýle a s prvkami industriálu

Na vybraných skrinkách kuchynského ostrova a vstavaného nábytku v obývačke boli použité dômyselné kovania, ktoré umožňujú zasunutie dvierok do korpusu skríň. Prvok zvislých lamiel na zaujímavo riešenej fasáde bytového domu sa rozhodla dizajnérka preniesť aj do interiéru. Lamely poslúžili ako vhodný deliaci prvok na stene medzi obývačkou a jedálňou. Textil a doplnky v živých pastelových farbách príjemne oživujú inak neutrálny základ interiéru.

elegantná spálňa s manželskou posteľou

Manželská posteľ so zabudovanými nočnými stolíkmi aj zaujímavou čiernou zástenou je vyrobená na mieru a so sivou tapetou na pozadí pôsobí elegantným dojmom. Úložné priestory poskytuje vstavaná skriňa s neutrálnymi bielymi dverami. Zdroj: Zuzana Lukáčiková

Projekt nových bytových domov v bratislavskom Ružinove ma očaril svojou architektúrou, a preto som sa tešila na možnosť podieľať sa na návrhu interiéru jedného z tamojších bytov.

Zuzana Lukačiková

kúpeľňa so sivými obkladačkami

V kúpeľni panuje nadčasová kombinácia bielej, sivej a prírodného dreva. Zrkadlové skrinky na celej stene priestor kúpeľne opticky zväčšujú. Zdroj: Zuzana Lukáčiková

Profil

Majitelia

Mladá rodina s pracovne vyťaženými rodičmi a dvoma malými deťmi. Jednou z ich hlavných požiadaviek bolo, aby mal byt dostatok krytých úložných priestorov a ľahko sa udržoval čistý.

Nehnuteľnosť

Mezonetový byt

s rozlohou 170 m2 v novostavbe v Bratislave

Návrh interiéru

Ing. Zuzana Lukačiková
www.bytovydizajn.sk

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Charizmatický mezonet pre útek z každodenného zhonu

Spracovala: Katarína Barošová
Foto: Zuzana Lukáčiková
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty mezonety
Zdieľať článok

Diskusia