Zdroj: Westwing

Mix viacerých farieb a materiálov nemusí znamenať chaos! Dokazuje to tento harmonický byt v eklektickom štýle

15. 09. 2022
Zdieľať

Interiérové srdce vyštudovanej grafičky Niny bije pre všetko svieže a farebné. V staršom berlínskom byte si spolu so svojou rodinou a mačkou Mimi vytvorila útulné miesto na život s množstvom zaujímavých umeleckých artefaktov. Westwing nás pozval nazrieť dnu.

Byt v staršej budove v širšom centre Berlína očarí návštevníkov zmesou starých a nových vecí, kombináciou farieb a štýlov či opulentného zariadenia s tým minimalistickým. Skrátka, už na prvý pohľad je jasné, že majiteľka so slobodnou dušou má odvahy na rozdávanie.

Eklektický byt v Berlíne

Útulná zamatová pohovka má vzrušujúci náprotivok v podobe príručného stolíka v jasnočervenej farbe. Nad pohovkou visí majiteľkina srdcovka, obraz od jej priateľky, umelkyne Iris Marisy Neuner, ktorý jej darovala pri kolaudácii bytu. Inšpiráciu pre svoje diela Iris nachádza najmä v prírodných materiáloch, ako je kameň, mramor a betón. Zdroj: Westwing

Pri zariaďovaní jej bol blízky eklektický štýl z konca 19. storočia, keď si ľudia zapĺňali byty a domy pestrými kúskami z ciest do rôznych kútov sveta. Pozor však, mix viacerých farieb, štruktúr či materiálov nemusí znamenať chaos.

Prečítajte si tiež
Zmes vidieckeho a minimalistického štýlu? Pohodlný a príjemný interiér rozmaznáva domácich

Jednotlivé prvky treba kombinovať rozumne, s citom a potrebnou mierou a to sa Nine podarilo. Výsledok pôsobí harmonicky i napriek rozmanitosti. V byte nájdete viaceré odtiene od chladnej tmavosivej až po pastelovú modrú, tzv. baby blue.

Eklektický byt v Berlíne

Aj futuristické vázy a moderné dekoratívne prvky umiestnené v každom kúte bytu spoluvytvárajú tú správnu originálnu eklektickú atmosféru. Zdroj: Westwing

Ako sama Nina rada prízvukuje, keďže je dievča, má rada ružovú. A tej je v byte tiež dostatok. Púdrový odtieň prechádza každou miestnosťou a pôsobí ako harmonizujúci kotviaci bod. Aby to však vo finále nebolo „prisladké“, so svetlou ružovou kontrastujú tmavé odtiene a nábytkové solitéry.

Eklektický byt v Berlíne

Zdroj: Westwing

DOBRÝ TIP

Ak aj vy túžite po nejakom prudko originálnom a možno i trochu uletenom predmete, ktorý ozvláštni váš usadený interiér, zaveste si na stenu vázu v tvare srdca s viacerými otvormi na kvety. Originál je od značky Seletti a stojí približne 100 €.

Pripravila: Katarína Barošová

Foto: Westwing

Zdroj: Časopis Môj dom 

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: doplnky do bytu eklektický štýl farby v interiéri mestské byty soliter
Zdieľať článok

Diskusia