Zdroj: Oded Smadar

Zmes vidieckeho a minimalistického štýlu? Pohodlný a príjemný interiér rozmaznáva domácich

29. 08. 2022
Zdieľať

Luxusný obytný priestor, ktorý kombinuje industriálne aj vidiecke prvky vznikal ináč, ako zvyčajne. Architekti z ateliéru Halel Architecture mali navrhnúť dizajn dvojpodlažného domu bez toho, aby poznali jeho majiteľov a ich vkus. Developeri ich oslovili ešte pred predajom nehnuteľnosti. Autori projektu zvolili prístup, ktorý oživuje slávu starobylého prístavného mesta Jaffa v Izraeli. Zároveň však použili aj prvky moderného dizajnu.

Jedinečný odvážny dizajn duplexu kombinuje industriálne aj vidiecke prvky. S rozlohou 260 m² a polohou neďaleko pobrežia si krátko po realizácii našiel majiteľov, ktorí sa do domu zamilovali na prvý pohľad. Interiér je skutočne očarujúci, rovnako aj okolité prostredie.

Luxusný duplex v industriálnom a vidieckom štýle

Vďaka kombinácii rôznych textúr vrátane pohovky, kresiel a leňošky získala obývačka eklektický nádych. Zdroj: Oded Smadar

Podľa dizajnéra Hadasa Rotha bolo cieľom navrhnúť nehnuteľnosť, ktorá bude koexistovať v súlade s lokalitou a zároveň osloví široké spektrum klientov: „Naším zámerom bolo navrhnúť príjemný, teplý interiér, ktorý by domácich rozmaznával.“

Prečítajte si tiež
Neuveriteľná premena! Zo starej stajne nádherný dvojpodlažný byt

Luxusný, ale pritom útulný a funkčný

Návrh musel odrážať potenciál nehnuteľnosti – luxus a štýl, na druhej strane mal byť prívetivý, útulný a funkčný. Výsledkom je vizuálne príjemný dizajn pripomínajúci prázdninové domy. Použité materiály odkazujú na umiestnenie stavby. Autori interiéru spojili kov, drevo, oceľ a betón čistým minimalistickým spôsobom, ktorý vytvára pocit luxusu a zároveň zostáva príjemný a nenáročný.

Luxusný duplex v industriálnom a vidieckom štýle

Prvé podlažie patrí rodinnému obytnému priestoru, ktorý zahŕňa obývaciu izbu, kuchyňu a jedálenský kút. Zdroj: Oded Smadar

Problém s klimatizáciou vyriešila elektrická stena

Prvé podlažie patrí rodinnému obytnému priestoru, ktorý zahŕňa obývaciu izbu, kuchyňu a jedálenský kút. Aby autori návrhu nemuseli pristúpiť k znižovaniu stropov kvôli klimatizačnému systému, navrhli v obývačke elektrickú stenu, ktorá je vybavená krbom, klimatizačnou a zábavnou jednotkou. Táto stena je opláštená odolnou oceľou, materiálom, ktorý bol nájdený v oblasti starej Jaffy. Vďaka kombinácii rôznych textúr vrátane pohovky, kresiel a leňošky získala obývačka eklektický nádych.

Prečítajte si tiež
V dvojpodlažnom byte sa striedajú materiály aj štýly, napriek tomu je všetko v estetickej rovnováhe

Balkón zrkadlí usporiadanie dennej zóny vonku

Ďalšia klimatizácia je ukrytá v kuchynských skrinkách. V tejto časti dominuje materiál pripomínajúci drevo a kov. Skrinky od podlahy až po strop zahŕňajú aj vstup do špajze, technickej miestnosti a rodinného kútika. V strede kuchyne stojí veľký ostrovček, ktorý možno využiť ako pracovný priestor, ale aj na stolovanie.

Luxusný duplex v industriálnom a vidieckom štýle

Jedáleň. Zdroj: Oded Smadar

Medzi obývačkou a kuchyňou je okrúhly sklenený jedálenský stôl. Paralelne s hlavným obytným priestorom je umiestnený balkón, ktorý ho zrkadlí s vonkajšou obývacou izbou, jedálenským kútom a vonkajšou kuchyňou. Prvé podlažie zahŕňa priestrannú spálňovú suitu so šatníkom, dve ďalšie spálne a kúpeľňu.

Luxusný duplex v industriálnom a vidieckom štýle

Inšpiratívny duplex spája jedinečnosť starého mesta Jaffa s mestskou atmosférou Tel-Avivu. Zdroj: Oded Smadar

Domáca kancelária, knižnica i minibar

Druhé podlažie má rozlohu 74 m² a balkónom s rozlohou 15 m². Je riešené prakticky ako samostatný apartmán, respektíve príjemný priestor pre rodičov. Okrem hlavnej zóny s kuchyňou, jedálňou a obývačkou obsahuje kútik s domácou kanceláriou, knižnicou, mini bar a miesto na čítanie.

Prečítajte si tiež
Útulný mezonet v podkroví v rustikálnom štýle a s prvkami industriálu

Šatník so sklenenými dverami odráža more. K spálni patrí tiež veľká luxusná kúpeľňa s voľne stojacou vaňou a veľkými sklenenými dverami. Posteľ je otočená k moru. Inšpiratívny duplex spája jedinečnosť starého mesta Jaffa s mestskou atmosférou Tel-Avivu. Je to jednoducho priestor s vibráciami dokonalého a autentického dovolenkového útočiska.

Luxusný duplex v industriálnom a vidieckom štýle

Paralelne s hlavným obytným priestorom je umiestnený balkón, ktorý ho zrkadlí s vonkajšou obývacou izbou, jedálenským kútom a vonkajšou kuchyňou. Zdroj: Oded Smadar

Luxurious duplex

architektonický ateliér: Halel Architecture

autori: Hadas Roth a Shira Muskal

plocha: 260 m²

lokalita: Jaffa, Izrael

realizácia: 2022

Sabína Zavarská

Foto: Oded Smadar

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: dizajnový nábytok duplex dvojpodlažný byt eklektický štýl industriálny štýl inteligentná domácnosť klimatizácie moderné bývanie vidiecky štýl
Zdieľať článok

Diskusia