Nadčasový interiér a krásny výhľad: Byt, ktorý by ste neodmietli

16. 07. 2019
Zdieľať

Pôsobivý byt ponúka pohodlné bývanie v centre, ale s výhľadom na veľkú záhradu a panorámu mesta.

Moderný byt s krásnym výhľadom

Hlavným mottom projektu bolo vytvoriť byt, ktorý by bol skvelým útočiskom, keď potrebujete byť chvíľu sami alebo máte bohatý večerný program v centre a potrebujete tu aj prespať. Byt sa nachádza v bytovom dome Barrandovská záhrada, ktorý ponúka pohodlné bývanie v centre, ale s výhľadom na rieku a veľkú dizajnovú záhradu na svahu.


Výhľad z bytu na nočnú panorámu mesta

nočný výhľad na mesto
Peter Fabo


Výhľad z bytu na nočnú panorámu mesta

Nemenej fascinujúci pohľad je na nočnú panorámu Prahy z terasy. Celý byt má veľké okná, ktoré púšťajú do interiéru dostatok prirodzeného svetla. 


sedacia súprava v byte

sedacia súprava v byte
Peter Fabo

Bývanie naladené cestovateľsky

Dispozičné riešenie veľkého bytu zahŕňa tri spálne, dve kúpeľne a veľkú presklenú obývačku s terasou. Jej súčasťou je aj kuchyňa s jedálňou. Základ príjemného bývania bol už daný, dôležité však bolo dotvoriť ho,  vdýchnuť mu dušu, originalitu, správnu atmosféru.

„Majiteľ bytu i my radi a veľa cestujeme, túlame sa po svete… Preto sme cítili potrebu zachytiť útržky spomienok z ciest, záblesky atmosfér, krajín a kultúr, kde sme boli a ktoré nás bavia – skrátka, naladiť bývanie cestovateľsky. Nakoniec, cestovanie je silným zdrojom našej inšpirácie,“ zdôvodňujú architekti smer, akým sa pri riešení interiéru vybrali. 


manželská spáľňa

manželská spáľňa
Peter Fabo

Tip: Všetky svietidlá, lampy a bytové doplnky na jednom mieste

Mozaika štýlov v nadčasovom interiéri

Vďaka poznaniu rôznych kultúr sa tvorcom projektu podarilo vniesť do bytu viaceré štýly. Navzájom sa nebijú, práve naopak – vytvárajú priestor plný emócií, ktorý navzájom komunikuje.

„Niečo z etna, trochu Japonska i wabi sabi, čosi v štýle laid back z Nového Zélandu. Celkovo sa nám podarilo prepojiť vzdialené a zdanlivo nesúrodé svety do jedinej originálnej atmosféry a vytvoriť pohodlné bývanie,“ upresňujú mix štýlov architekti. 

Byt pôsobí ako jeden celok, vystihujúci všetko podstatné, čo má mať moderné bývanie v mestskom byte a čosi navyše. Nielen nadčasový design, ale aj príbeh plný emócií.


výhľad z okna

výhľad z okna
Peter Fabo

Hra s tónovaním stien a ďalšie detaily

Osviežujúco a nevšedne pôsobia tónované stierky na stenách, bielené drevo na podlahe. Nechýbajú obľúbené kúsky nábytku od švajčiarskej značky Vitra, ktoré skvele ladia s teakovým stolom a závesnými lampami zo štiepaného bambusu. 

Prečítajte si tiež:

Premena panelákového bytu na priestranný a svetlý priestor za 35 000 €

Z detailov ešte spomenieme dekoratívne svietniky, vázy či drevené misky zozbierané z ciest po celom svete – je ich podstatne viac. Mnohé súčasti interiéru sú originálmi vytvorenými len a len pre tento priestor. Najhlavnejšou z nich je „vintage“ kuchynský box, vytvorený z travertínu, mramoru, lakovaných povrchov a svetelných línií. 


pohlad na kuchyňu

pohlad na kuchyňu
Peter Fabo

 

Vintage Flat v skratke

architektonický ateliér: Atelier Kunc Architects

autori: Michal Kunc, Jana Šandallová 

obytná plocha: 110 m2 + terasa 10 m2

lokalita: Barrandov, Praha, ČR

realizácia: 2019

Sabína Zavarská
Foto: Peter Fabo

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty moderné bývanie vintage štýl
Zdieľať článok

Diskusia