Zdroj: Elad Gonen

Nečakajte žiadny svetlý interiér! Tento byt prekvapí hneď viackrát: Tajné dvere a hlboké farebné odtiene

29. 06. 2022
Zdieľať

Izraelská interiérová dizajnérka Ariella Azaria-Berkowitz je známa tým, že klienti jej pri riešení interiérov dajú voľnú ruku. Vytvára pôsobivé priestory, v ktorých neraz dominujú pre nás netypické odtiene hnedej, oranžovej, čiernej, bronzovej a ďalších zemitých farieb. Po bielych a svetlých interiéroch je to určite inšpiratívna zmena.

Majitelia videli výsledok práce dizajnérky po prvýkrát až na konci projektu a okrem silnej atmosféry, ktorá z bytu sála, boli prekvapení aj tým, že zmizli ďalšie izby – spálne. Nevideli totiž dvere do nich. Tie dizajnérka dokonale zamaskovala, aby hlavná denná miestnosť pôsobila nerušene. Byt bol pôvodne 4-izbový, Ariella Azaria-Berkowitz ho premenila na trojizbový priestranný a harmonický celok pre pár, ktorému už deti vyleteli z hniezda.

priestranná obývacia izba so sivou koženou sedačkou a hnedými kreslami

Zdroj: Elad Gonen

Zmenšením izieb pre deti vnikol priestor pre luxusnú hlavnú spálňu

Dve malé spálne sú riešené funkčne – cez víkendy slúžia mužovým deťom z predchádzajúceho manželstva. Zmenšením objemu týchto izieb vznikol priestor navyše pre hlavnú spálňu manželov. Tá je riešená ako veľká, pôžitkárska a luxusná miestnosť na spanie a relax. Rovnako zostal priestor na zväčšenie kuchyne.

tmavá luxusná spálňa

Zdroj: Elad Gonen

Tajné dvere

„Najväčším prekvapením pre majiteľov bola zmena vstupov do spálne. Dvere sú zakryté obkladom podobným stene, bez zárubní a kľučiek, čím sa vytvorilo úplné súkromie. Keď sú dvere do nočnej časti zatvorené, ani by ste neverili, že tam sú. Bolo zábavné vidieť reakciu majiteľov, keď prvýkrát vstúpili do bytu a pýtali sa, kam zmizli izby,“ hovorí dizajnérka Azaria-Berkowitz. Tajné dvere vedú do chodby, z ktorej vojdete do dvoch malých izieb, kúpeľne, toalety pre hostí a hlavnej spálne.

Prečítajte si tiež
Minimálny a zároveň rafinovaný! Pozrite sa, čo sa stane, ak v byte skombinujete bielu a tmavomodrú farbu

Žulová podlaha pripomína unikátne parkety

Byt navrhnutý v elegantnom mestskom štýle zahŕňa čisté línie a bohaté materiály, ako aj predmety, ktoré osobne navrhla sama Ariella Azaria-Berkowitz. Po vstupe do bytu sa ocitnete v hlavnom priestore, ktorý bol vydláždený svetlo-krémovou žulou pripomínajúcou unikátne parkety. Tieto dlaždice spájajú všetky priestory bytu okrem hlavnej spálne. V nej nájdete na zemi luxusnú, odvážnu a dramatickú čiernu žulu. Dizajnérka do všetkých miestností, okrem detských izieb, zvolila podobnú farebnosť – sivú a čiernu s nádychom oranžovej a bronzovej.

priestranná obývacia izba so sivou koženou sedačkou a hnedými kreslami

Zdroj: Elad Gonen

Veľkú pohovku si priniesli zo starého bytu, ostatné je vyrobené na mieru

Jediný kus nábytku, ktorý si domáci zobrali z pôvodného bytu, bola veľká pohovka. Zvyšok nábytku je vyrobený na mieru. Dnes obývačku dotvárajú dve látkové kreslá, konferenčný stolík, taburetka s úložným priestorom a knižnica z čierneho duba. Jedálenský kút navrhla na mieru dizajnérka, tvorí ho základňa z dvoch kovových rámov a čiastočne opracovaného čierneho duba.

Linka z tmavého ebenu a zrkadlenie mora

Kuchynská linka je navrhnutá ako celok z tmavého ebenového dreva, doplnená tmavosivou mramorovou pracovnou doskou. Za zmienku stoja aj detaily, napríklad zrkadlový obklad za jedálenským ostrovčekom. Takže aj vtedy, keď sedíte chrbtom k výhľadu na more – môžete ho vidieť v odraze.

priestranná kuchyňa s jedálenským ostrovčekom

Zdroj: Elad Gonen

Čaro hlavnej spálne

Hlavná spálňa je funkčne rozdelená do štyroch dobre definovaných oblastí. Zahŕňa priestor na spanie, šatník, kúpeľňu a technickú miestnosť s praktickými úložnými priestormi. Plávajúca posteľ čalúnená zlatým zamatom je orámovaná LED osvetlením. Strop nad posteľou bol znížený a vybavený pravouhlým svietidlom, ktoré má rovnakú veľkosť ako posteľ.

Prečítajte si tiež
Pestrý životný štýl majiteľka preniesla aj do svojho bytu: drevená podlaha, svetlé farby, výrazná keramika a kaktusy

Steny sú pokryté čiernou a bronzovou imitáciou kože s potlačou veľkých trojuholníkových tvarov. Vrstvenie zahŕňa množstvo ďalších textílií, ktoré dramatický priestor zútulňujú: závesy, koberčeky a vankúše v oranžovej a zlatej farbe. Aj kúpeľňa pokračuje v dizajnovom koncepte spálne. Má čierny strop, tmavé sklené dvere a dramatickú farebnú paletu.

Byt s tajomnými dverami

interiérový dizajn: Ariella Azaria-Berkowitz

lokalita: Izrael

plocha: 170 m2

realizácia: 2021

Sabína Zavarská
Foto: Elad Gonen

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty moderné bývanie nábytok do spálne
Zdieľať článok

Diskusia