obývacia izba so sivou sedačkou
Zdroj: shutterstock.com

Oživte svoj interiér rýchlo a lacno

26. 09. 2021 Zdieľať

Vplyvom pandémie sme trávili v poslednom období pomerne veľa času doma. Je preto celkom pochopiteľné, že sa niektorým z nás žiada zmena. „Refresh“ interiéru sa dá docieliť bez toho, aby sme kupovali novú linku, prípadne volali maliarov a museli následne tri dni upratovať. Tu je niekoľko tipov na rýchle a efektívne oživenie interiéru.

Rozhliadnite sa po svojej domácnosti a zamyslite sa, či sa v nej nenachádzajú predmety, ktoré vôbec nepoužívate a zbytočne vám zaberajú miesto. Staré nevyužité kreslo, rotopéd slúžiaci ako vešiak alebo zbierka suvenírov z roku 1990? Preč s tým! Predmety, ku ktorým nemáte už žiadny cit (nehovoriac o ich praktickom využití), možno len závan nostalgie, by mali uvoľniť miesto novým. Takže sa nebojte a pustite do upratovania, triedenia a vyhadzovania. Možno to bude miestami ťažké, ale vo finále budete radi za príval novej energie, ktorá bude v prázdnejšom interiéri prúdiť doslova hmatateľne. A, samozrejme, oceníte aj viac miesta.

farebná obývacia izba

Zdroj: shutterstock.com

Premiestnite nábytok

Niekedy stačí naozaj málo a veľká zmena je na svete. Skúste otočiť stôl, zameniť jednu z kuchynských stoličiek za úplne inú, premiestniť príborník, knižnicu či komodu na protiľahlú stenu, povymieňať alebo vynoviť kvetináče na parapetoch. Fantázii sa medze nekladú. Treba len skúšať a kombinovať, kým nebudete s výsledkom všetci spokojní.

Zamerajte sa na textílie

Práve s nimi sa dá v interiéri čarovať najjednoduchšie, keďže ho dokážu expresne rýchlo oživiť. Začnite vankúšmi na pohovke v obývačke, ktoré prezlečiete do celkom iných farieb, pokojne kontrastných s farbou pohovky. Vyskúšajte vymeniť koberce v jednotlivých izbách. Kúpeľňa dostane razom iný cveng, keď zladíte koberčeky, uteráky, záves a doplnky v jednom tóne. Rýchla zmena v kuchyni? Chce to nový obrus! Rovnako sa môžete pohrať so závesmi, kúpiť novú látku a ušiť si letnú, sviežejšiu verziu. Ak túžite po refreshi v spálni, siahnite po nových obliečkach, ktoré budú farebne či motívom diametrálne iné, ako tie, ktoré používate teraz. Pridajte zopár dekoračných vankúšov a vytvorte si z postele kráľovskú lóžu. Odvážnejší môžu pouvažovať nad prečalúnením stoličiek, lavice či pohovky.

Viac tipov nájdete v článku na webe vdobrom.sk.

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: zariaďovanie bytu zariaďovanie interiéru
Zdieľať článok