Zdroj: de.fakto design s.r.o

Využili každý centimeter nového bytu. Z dôvtipne riešeného bývania mladej rodiny zostanete v úžase!

17. 03. 2021
Zdieľať

Prianím mladej rodiny, ktorá si byt aj vybavenie zhotovovali na úver, bolo veľkorysé a dôvtipné bývanie, ktoré využije potenciál každého štvorcového centimetra. Byt je z produkcie architekta známeho z oveľa väčších a finančne náročnejších nehnuteľností, napriek tomu dokázali nájsť riešenie a komfort bývania.

Na dosiahnutie potrebného zvolil architekt výtvarný koncept „jedným ťahom v jednej farbe“, ktorý v tejto realizácii mohol úspešne realizovať len vďaka absolútnemu spoľahnutiu sa na atypickú výrobu.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Moderný pánsky byt s rastlinnými dekoráciami
Moderný atypický sedací nábytok

V byte je atypicky vyrobený aj sedací nábytok. Zdroj: de.fakto design s.r.o

V byte je okrem barových stoličiek, spotrebičov a bodových svetiel všetko vyrobené na mieru. Dvere, kuchyňa, kúpeľňový nábytok, to je v produkcii de.fakto už štandardom. Je tu atypicky vyrobený aj sedací nábytok, dominantné svietidlo v obývacej izbe, vešiaky na utierky aj ramienka v otvorenej šatni.

Šatník na mieru s podsvietením

Šatník na mieru. Zdroj: de.fakto design s.r.o

Celý interiér je vyrobený zo štyroch základných materiálov: lakovaná MDF v béžovej farbe, umelý kameň „krion“, drevená trojvrstvová podlaha (s ktorou sa pracuje aj pri obkladoch stien, ník v nábytku a dokonca aj stropu v šatni) a béžovej koženky, z ktorej sú vyrobené sedačky a ďalšie čalúnené segmenty. Kúpeľňa a WC sú obložené veľkoformátovou keramikou.

Prečítajte si tiež
Jedinečný byt v eklektickom štýle upúta snáď každého
Spálňa s inteligentnými svietidlami

Spálňa. Zdroj: de.fakto design s.r.o

V byte sa nadmieru pracuje s premysleným ambientným osvetlením, zakrytím technológie (zakrytie klimatizačných jednotiek v nábytku, vykurovacích telies, skriniek nad WC veľkoformátovou keramikou atď.).

Umelecké dielo v pastelovom interiéri

V byte sú zakomponované tri umelecké diela. Zdroj: de.fakto design s.r.o

V byte sú zakomponované tri umelecké diela (fotografia vytlačená na zrkadle) od fotografa Jiřího Machta, ktorej motív, použitie a technické spracovanie je prienikom diskusie architekta, fotografa a investora.

Prečítajte si tiež
Štýlový a zaujímavý interiér aj v malom byte? Garsónka vo farbách roka 2021 vás o tom presvedčí

Investori sú po pol roku obývania bytu s interiérom úplne spokojní, sú radi, že majú originálny priestor, ktorý reflektuje ich spôsob života, že vďaka atypickému posedeniu po obvode miestnosti a veľkému „ostrovu, ktorý im slúži ako jedálenský stôl aj ako pracovná plocha“, majú na pomerne malom priestore nekompromisné riešenie, ktoré ich nesmierne baví.

Kúpeľňa v jednej farbe

Kúpeľňa. Zdroj: de.fakto design s.r.o

Autor interiéru:  Ing. arch. Filip Hejzlar, de.fakto design s.r.o

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2020

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty inteligentné svietidlá moderné bývanie nábytok na mieru
Zdieľať článok

Diskusia