Zdroj: Livello

Víkendový dom v Nitre s nádychom hotelového luxusu

24. 06. 2020
Zdieľať

Majiteľ túžil vytvoriť priestor, z ktorého bude vyžarovať pocit exkluzivity. Dizajnéri preto siahli po luxusnejších prvkoch a materiáloch, ktoré mu dodali ten potrebný „glanc“.

Čisto a exkluzívne

Majiteľ oslovil na spoluprácu pri zariaďovaní interiéru víkendového domu kreatívne štúdio na základe referencií. Keďže veľa cestuje, predstavu o tom, ako by mal tento víkendový rodinný dom vyzerať, si priniesol z apartmánu v zahraničí. Vedel, že chce použiť kameň a liatu podlahu, s ktorou už mal dobré skúsenosti z minulosti.

Pohovka v obývacej izbe je vyrobená na mieru

Pohovka je vyrobená na mieru podľa tej, ktorú má majiteľ vo svojom byte. Taburetky, konferenčný stolík aj kreslo sú od f irmy Sedačky. Opakujúce sa okrúhle tvary celý priestor zútulňujú. Zdroj: Livello 

Interiér mal pôsobiť čisto a ľahko sa udržiavať. Ďalšou jeho požiadavkou bolo vytvoriť priestor, z ktorého bude vyžarovať pocit exkluzivity. Ten sa dizajnéri snažili docieliť použitím luxusnejších prvkov, ako napríklad veľkoformátovej dlažby, ktorá je nielen na podlahe, ale i na stenách.

Prečítajte si tiež
Namiesto novostavby bývajú v zrekonštruovanej sýpke pri Nitre
Veľkoformátové obklady v jedálni

Na stenách sú veľkoformátové obklady s rozmermi 3 200 × 2 400 mm od výrobcu Florim a dodávateľa Interior Ceramic. Stolárske výrobky sú z dyhy a striekaných materiálov, batérie sú od značky Tress, svietidlá od Moooi, bodovky od Arkoslight Swap. Zdroj: Livello

S majiteľom sme si vytvorili kamarátsky vzťah. Veľakrát som ho v dome navštívil a často sa o dome rozprávame. S interiérom je spokojný a vraví, že spoločnými silami sme z toho dostali maximum.

Matej Lanák, návrh interiéru

Vstupná chodba v luxusnom víkendovom byte

Vstupná chodba obsahuje skryté dvere do technickej miestnosti a garáže, hosťovskú toaletu, šatník a aj vstup do pracovne. Svietidlá Vision Led WW tu vytvárajú pôsobivú hru svetla.
Zdroj: Livello

Ďalej trval na matných a polomatných povrchoch, materiál s vysokým leskom tu bol vyslovene na čiernej listine. Dom kúpil v stave dokončeného exteriéru. Príprava projektu od konzultácií dispozície cez schválenie vizualizácií, prípravy technických výkresov až po výber vzorky materiálov trvala približne štyri týždne.

Stavebné práce v interiéri sa začali v polovici mája a dom si prevzal začiatkom januára. Spokojný s výsledkom. Dom mu poskytuje presne to, čo od neho očakával. Príjemné útočisko, ktoré mu nielen počas víkendov pripomína jeho ďaleké cesty.

luxusná kúpeľňa s vaňou

Ak by dnes mohol majiteľ v dome niečo zmeniť, azda by len vymenil toto okienko nad vaňou za väčšie. Také, ktoré ide až od podlahy a privádzalo by dnu viac svetla. Zdroj: Livello

PROFIL

Nehnuteľnosť

Víkendový dom v Nitre s obytnou plochou 229 m2. Predstavu o interiéri si majiteľ priniesol z apartmánu v Dubaji. Hoci rodinné bývanie nebolo primárnou požiadavkou tohto projektu, dá sa povedať, že spĺňa všetky požiadavky na každodenné užívanie.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Luxusný rodinný dom v Trenčíne, ktorý nepôsobí chladne

Návrh interiéru

Kreatívne štúdio Livello, založené Matejom Lanákom, vytvára návrhy interiérov a komerčných priestorov s citom pre útulný a jedinečný dizajn. www.livello.sk, @livello_dizajn.

Text: Katarína Barošová
Foto: Livello
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Návšteva
Tagy: glamour rekonštrukcia interiéru víkendový dom
Zdieľať článok

Diskusia