Niekoľko vašich otázok z dizajnérskej poradne

Niekoľko vašich otázok z dizajnérskej poradne

08. 11. 2012 Zdieľať

Dobrý deň, obraciam sa na dizajnérky s prosbou o pomoc. Mám kúpeľňu 4,2 x 2,2 m. Zmestí sa do nej rohová vaňa, sprcha, závesné WC, umývadlo a jedna skrinka na osušky. Problém nastal s výberom vhodného obkladu a dlažby. Kúpeľňa je podkrovná v tvare obdĺžnika, má jedno štvorcové okno orientované na juh. Páčia sa mi teplé jemné tóny, kúpila som bezhlavo obklad vo formáte 60 x 30 cm.

Čítala som, že to kúpeľňu opticky ešte zväčší a škáry budú nebadateľné. Ako farbu som zvolila jemnú pieskovú do béžová, lesklú. Vzor Roma Yellow (na slnku pôsobí svetlejšie ako na obrázku na internete). Neviem však k tomu dopasovať dlažbu. Z tejto série bola len matná malých rozmerov a rovnakého odtieňa. Poraďte mi prosím s výberom farieb. Dve šikmé plochy budú natrené na bielo, ostatne pokryje kúpený obklad. Uvažujem nad doplnkami kontrastnej zelenej farby. Ale akú dlažbu mam zvoliť? Lesklú či matnú a aký odtieň? Nechcem to podceniť, je to veľká investícia a nechcem, aby moja kúpeľňa pôsobila tmavo. Alebo mám obklad vymeniť za iný? Ďakujem a zostávam s úctou,

 
Katka z Vranova nad Topľou
 

Niekoľko vašich otázok z dizajnérskej poradne

1165488

 
Milá Katka,
obklad v odtieni béžovej je v princípe najneutrálnejším riešením. V súčasnosti sa používa veľmi často, pričom kúpeľni dodáva príjemný nádych teplej farby. Zmenou veľkosti dlaždice máte možnosť vytvoriť zaujímavý kontrast, dokonca prekážkou nemusí byť ani rozdiel v matnosti a lesku. Ak by ste si však predsa len nebola istá, odporúčam Vám voliť obklad bielej farby a približne rovnakého lesku ako už zakúpené obkladačky.
 
Dobrý den,
bydlíme v řadovém domku. Dětské pokoje jsou veliké 5,2m x 2,5m. Je to prostě úzká dlouhá nudle. Na krátkých stěnách jsou dveře a na protilehlé okno s balkonem, (zabírá celou stěnu). Postel se dá umístit  asi jen podél stěny. Poraďte, jak takovou dlouhou nudli zařídit , aby nevypadala jako nudle :-)))
K. Lišková
 
Vážená čitateľka, 
pri atypických riešeniach sa najviac osvedčil nábytok na mieru, alebo pomoc odborníka – architekta. Ten Vám určite pomôže s plnohodnotným a efektívnym zariadením priestoru. Odporúčala by som však izbu opticky rozčleniť, a to napríklad umiestnením pracovného stola kolmo na dlhšiu stenu, aby ste eliminovali „vagónový efekt“. Zároveň môžete pozdĺž dlhšej steny umiestniť odkladacie priestory, vhodnejšie by však boli nižšie kusy, a to napríklad do výšky 1200 cm. 
 
Dobrý deň,
máme v pláne vytvoriť si na chodbe oddychovú zónu pod schodiskom oproti krbu, s doplnením šachového stolíka (tak ako je vidno na fotke), s doladením schodiska (možno rodinné fotky?). Mohli by ste mi poradiť, prípadne inšpirovať ma k nadčasovému (skôr modernému, ale nie príliš) riešeniu… Vďaka.
Vlado
 

Niekoľko vašich otázok z dizajnérskej poradne

1165490

 
Vážený čitateľ,
pre vertikálne konštrukcie, na ktorých sú osadené schodiskové ramená býva často zaujímavým riešením farebný kontrast danej konštrukcie a schodiska. Preto ak hľadáte moderné riešenie, môžete pouvažovať nad jednotnou farbou v podschodiskovom priestore, a zároveň na stene na schodoch po celej jej výške. Alternatívou môže byť napríklad obklad z prírodného kameňa, alebo tapeta. Na takúto stenu môžete následne umiestňovať zarámované rodinné fotografie a podobne.

 
Dobrý deň,
chcela by som poradiť aká farba steny sa hodí ku bledej sedačke, aby vynikla. Pôvodná farba steny bola zelená, len bol iný nábytok. Teraz mi tá farba nesedí, rozmýšľala som o výraznejšej zelenej farbe s kombináciou sivej. Ďakujem.
 


Niekoľko vašich otázok z dizajnérskej poradne

1165491

 
Milá čitateľka,
sedeniu vo Vašej obývacej izbe a drevenej podlahe by najviac prospela okrová farba, ktorá by vytvorila príjemný teplý nádych priestoru. Studené farby, ako je napríklad tá súčasná by som vylúčila a uprednostnila by som Vám skôr jemnejšie, ktoré obývaciu izbu zútulnia. Možnosťou je tiež kombinácia tapety na jednu zo stien (napríklad podľa priloženej fotografie na stenu vpravo) a doladenie druhej steny (ľavej) jedným z jej odtieňov.
 
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Aký koberec sa hodí do detskej izby, ktorej dve steny sú červené a dve biele. Izba má čiernobiely nábytok a čierne sedačky. Uvažujeme o koberci na celú plochu izby.  Ďakujem. Anna
 

Niekoľko vašich otázok z dizajnérskej poradne

1165487

 
Vážená čitateľka,
na Vašom mieste by som neumocňovala jestvujúci farebný kontrast tmavými farbami. Odporúčam voliť vzhľadom na tmavšiu podlahu svetlý koberec s vysokým vlasom v odtieňoch béžovej. Tento koberec by sa lepšie vynímal, ak by bol v kuse pri pohovkovom sedení, napríklad o rozmere cca 2300 x 1400 mm, nie na celú plochu miestnosti. Takouto farbou vytvoríte plynulý prechod medzi hnedou podlahou a bielymi časťami nábytku.  

 
Dobrý deň, 
môžete mi, prosím Vás, poradiť, aké farby stien a doplnkov sa hodia ku kuchynskej linke z pareného buka? Linka je ešte pomerne nová, bola súčasťou bytu. Aj keď sa nám buk nepáči, tento pocit chcem zmierniť aspoň vhodným výberom farebnosti stien, prípadne kuchynskej dosky a doplnkov. Ďakujem.
Henrieta
 
Milá Henrieta,
tento typ dreva, aj keď štruktúrou skôr nenápadnejší, je naopak – čo sa týka farebného nádychu, skôr výraznejší. Alternatív na jeho dokombinovanie je mnoho. Jednou z nich je napríklad variant, kedy sa budete snažiť o neutrálnejšie riešenie. Výberom jemnej šedej farby na stenu a kuchynskej linky v antracitových odtieňoch sa farby nebudú biť s existujúcim drevom, vytvoríte však prostredie na vyniknutie tohto dreva. 
 

Na vaše otázky odpovedala:


Bc. Barbara Borščová

Bc. Barbara Borščová
interierovydizajn.com

   


Niekoľko vašich otázok z dizajnérskej poradne

1159759
interierovydizajn.com

Bc. Barbara Borščová  interierovydizajn.com

Kategória: Bývanie Navrhovanie interiéru
Tagy: dizajnéri poradna radia
Zdieľať článok