Ako znášate teplo doma vy – ste skôr Meluzína, Chladič, Vampír alebo Jašterica?
Zdroj: VELUX

Ako znášate teplo doma vy – ste skôr Meluzína, Chladič, Vampír alebo Jašterica?

30. 06. 2023 Zdieľať

Horúčavy sa dotýkajú každého jedného z nás – bez ohľadu na to, či zbožňujete pobyt na horúcom slnku alebo by ste sa počas leta najradšej zakopali pod zem. Dávate prednosť dotyku letného vánku, alebo máte radšej kontrolu nad vnútorným prostredím vašej domácnosti? Nech už máte vzťah k letu akýkoľvek, otestujte sa s nami a zistite, ktorá z piatich letných osobností ste. Náš kvíz vám pomôže vybrať si ten správny tieniaci doplnok, určený priamo pre vás.

0%

1. Na teplomeri svieti 25 stupňov. Ktorý z týchto výrokov vás najlepšie definuje?

Velux extérierové rolety VELUX

2. Ako to vyzerá u vás doma počas home office?

Velux extérierové rolety VELUX

3. Čo robíte ako prvé pri návrate domov z práce alebo celodenného výletu?

Velux extérierové rolety VELUX

4. Aké sú vaše obľúbené domáce letné aktivity?

Velux extérierové rolety VELUX

5. Čo vám nesmie chýbať v lete doma?

Velux extérierové rolety VELUX

Ako znášate teplo doma vy – ktorá z týchto osobností ste?
Jašterica

Mladá žena na pláži

Tento typ osobnosti miluje vyhrievať sa na slniečku, a to aj počas najhorúcejších letných dní. Vždy sa naháňa za tým páliacim pocitom, ale zároveň sa chce vyhnúť spáleniu od slnka. Spoločnosť VELUX vie, ako urobiť Jaštericu šťastnú: vnútorná tieniaca roleta ponúka zjemnenie a rozptýlenie svetla a chráni súkromie.
Chladič

Žena na pohovke s ventilátorom

Tento typ osobnosti chce byť v chlade ako uhorka bez ohľadu na to, aká je vonku teplota. A práve preto vždy hľadá spôsoby, ako znížiť teplotu v interiéri. Aj Chladič môže nájsť svoj vnútorný pokoj s riešeniami VELUX: vonkajšie rolety ponúkajú najlepšiu ochranu pred letnou horúčavou a slnkom – vďaka nim je v miestnosti výrazne chladnejšie a navyše dokážu zabrániť prieniku akéhokoľvek svetla.
Meluzína

Žena sa chladí s ventilátorom

Tento typ osobnosti miluje vietor, ktorý jej fúka do vlasov, aj keď je vo vnútri. Chce, aby vzduch cirkuloval, ale zároveň si chce zachovať určitú úroveň súkromia. Písmená "VE" v názve VELUX znamenajú ventiláciu – je teda jasné, že aj skutočná Meluzína nájde v sortimente VELUX to správne riešenie pre svoje potreby. Okrem jednoduchého vetrania môže byť pre dobrým riešením aj vonkajšia markíza, ktorá blokuje slnečné lúče ešte skôr, ako sa dostanú na sklenenú tabuľu okna. Tým sa znižuje sálavé teplo až o 76 % a udržiava sa v podkrovných miestnostiach príjemný pocit počas horúcich letných dní, zatiaľ čo priesvitná sieťovina zachováva výhľad a prepúšťa svetlo.
Vampír

Žena leží na posteli a chladí sa

Tento typ osobnosti sa chce za každú cenu vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu, či už kvôli ochrane pokožky, alebo kvôli udržaniu nízkej teploty v interiéri. Chce mať voľnosť v nastavovaní tienenia počas dňa v závislosti od uhla dopadu slnka. Vďaka riešeniam VELUX nemusia ani Vampíri migrovať z hodiny na hodinu. Diaľkovo ovládaná ľahká vonkajšia roleta umožňuje presnú reguláciu svetla a tepla stlačením ovládača.
Zelenáč

Ekologicky zmýšľajúca žena

Tento typ osobnosti je zameraný na energetickú účinnosť a udržateľnosť. Chce, aby jeho vnútorné prostredie bolo príjemné bez plytvania zdrojmi, a vždy hľadá ekologické riešenia. Najlepším riešením VELUX pre Zelenáča je ľahká vonkajšia roleta so solárnym napájaním, ktorá poskytuje tieň a ochranu pred teplom a zároveň pozitívne ovplyvňuje spotrebu energie. Zelenáč si môže pridať aj vnútorné rolety z kolekcie VELUX Nature, ktoré sú vyrobené prevažne z recyklovaných materiálov s polovičnou uhlíkovou stopou v porovnaní s inými kolekciami.

 

Zdroj: PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Kategória: Relax
Tagy: exteriérové tienenie tienenie okien
Zdieľať článok