Whirlpool prináša na trh novú chladničku plnú inovácií

22. 06. 2011 Zdieľať

Spoločnosť Whirlpool, svetový líder v oblasti veľkých domácich spotrebičov, uvádza na slovenský trh inovatívnu chladničku s technológiami 6. zmyselTM a FreshControl, ktorá je navyše vybavená unikátnou zásuvkou Activ0 pre ešte efektívnejšie a komfortnejšie uskladnenie potravín. Navyše, klasické sklenené poličky prešli špeciálnou nanoúpravou, vďaka ktorej sa podarilo zamedziť rozliatiu tekutých potravín či nápojov a súčasne uľahčiť ich čistenie. Špecialisti z dielne Whirlpool opäť potvrdili svoje odhodlanie prinášať zákazníkom technológie, ktoré zodpovedajú najnovším trendom a dokonale tak uspokojujú ich potreby.

— Advertorial spoločnosti WHIRLPOOL SLOVAKIA spol. s r.o. —

Spoločnosť Whirlpool uviedla na slovenský trh 3 modely s najnovšími technológiami. Vo vstavanom segmente je to model ART 866 v energetickej triede A+ a k voľne stojacim chladničkám pribudli modely: WBC 35692 A++NFCX a WBC 40692 A++NFCX v energetickej triede A++.

Activ0° vytvára ideálne podmienky na skladovanie mäsa, rýb, zeleniny či ovocia

Chladnička Whirlpool s technológiami 6. zmyselTM a FreshControl vďaka systému Activ0° posúva spôsob uchovávania potravín na úplne novú úroveň. Vďaka dôkladnej a stálej kontrole teploty a  vlhkosti v špeciálnej zásuvke Activ0° si jednotlivé potraviny uchovávajú chuť, výživové hodnoty a čerstvý vzhľad.

Vďaka užívateľsky priateľskému ovládaniu tejto zásuvky sa jedným stlačením gombíka aktivuje nezávislý ventilačný systém, ktorý zabezpečí, aby sa teplota vo vnútri zásuvky Activ0° udržiavala na 0° C (-1°C/+2° C), čím zamedzí vzniku baktérií, ktoré sú hlavnou príčinou procesu starnutia či znehodnocovania potravín. Meranie zmien farebnosti potravín skladovaných v zásuvke Activ0° preukázalo, že majú až dvakrát intenzívnejšiu farbu než potraviny skladované v bežnej chladničke. Následné testy zároveň potvrdili aj zachovanie ďalších atribútov čerstvosti, ako vôňa, štruktúra či výživové hodnoty. Ďalšou výhodou systému Activ0° od spoločnosti Whirlpool je, že ak spotrebiteľ nemá momentálne potraviny vhodné pre tento typ uskladnenia, je možné ho kedykoľvek deaktivovať, pričom teplota a úroveň vlhkosti v nej sa prispôsobia ostatným priečinkom v chladničke.


Whirlpool prináša na trh novú chladničku plnú inovácií

1017289
WHIRLPOOL SLOVAKIA spol. s r.o.

Poličky HydroSense so špeciálnou  nanoúpravou predchádzajú rozliatiu

Špičkoví odborníci z vývojového centra spoločnosti Whirlpool sa zároveň popasovali s úlohou, ako zabrániť rozliatiu tekutín vo vnútri chladničky, ktoré je nepríjemné nielen z hľadiska následného čistenia, ale aj z hľadiska znehodnotenia ostatných potravín uložených v chladničke. Povrch poličiek HydroSense bol upravený patentovanou nanotechnológiou, vďaka ktorej na ich povrchu vznikli mikroskopické „kopčeky a údolia“ vytvárajúce bariéru a jednotlivé kvapky tekutiny tak zostávajú nehybne stáť. Mikroskopické „kopčeky“ zabraňujú kontaktu medzi kvapalinou a sklenenou poličkou. Hrany poličiek zároveň vďaka úprave MicroEtchTM zadržiavajú rozliatu tekutinu, čím nedôjde k jej preliatiu.


Whirlpool prináša na trh novú chladničku plnú inovácií

1017288
WHIRLPOOL SLOVAKIA spol. s r.o.

 

Čistenie je jednoduchšie než kedykoľvek predtým

Do stredu poličky stačí položiť špongiu, ktorá absorbuje rozliatu tekutinu, a následne zotrieť prebytočnú vlhkosť suchou handričkou či kuchynskými utierkami. Navyše minulosťou je aj namáhavé čistenie špiny medzi hranami rámu, či pod rámom poličky, keďže rozliata tekutina na tieto miesta už nepretečie.


Whirlpool prináša na trh novú chladničku plnú inovácií

1017286
WHIRLPOOL SLOVAKIA spol. s r.o.

Zákazníkmi overené technológie, ktoré fungujú – Maximálna čerstvosť s minimálnym plytvaním

Nová kombinovaná chladnička Whirlpool je vybavená beznámrazovou technológiou No Frost, ktorá zabezpečuje rovnomerné prúdenie vzduchu vo vnútri chladničky a mrazničky, zvyšuje kvalitu uchovávania potravín a zamedzuje tvorbe námrazy. Túto technológiu zároveň dopĺňa systém Fresh Control, ktorý okrem optimálnej teploty zabezpečuje aj optimálnu vlhkosť. Relatívna vlhkosť sa udržiava v rozpätí 70 – 80 % a zaručuje ešte dlhšie a kvalitnejšie skladovanie potravín. Potraviny v chladničke neobsychajú a nie je potrebné ich baliť do fólie. Inteligentná technológia 6. zmyselTM prostredníctvom špeciálnych senzorov neustále monitoruje stav v chladničke a mrazničke a riadi činnosť kompresora. 6. zmyselTM citlivo zaznamená každú zmenu teploty po otvorení dvierok a vyrovná ju 5 × rýchlejšie ako bežná chladnička. Navyše, nútená cirkulácia chladného vzduchu zvyšuje kvalitu uchovávania potravín a zvyšuje komfort využívania tohto inteligentného spotrebiča – jednoduchá údržba, žiadne rozmrazovanie a čerstvé potraviny ešte dlhší čas.


Viac informácií o spoločnosti nájdete na webovej stránke www.whirlpool.sk, www.6zmysel.sk.

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: chladničky domáce domáce spotrebiče whirlpool
Zdieľať článok