Zdroj: VELUX

Zariaďte si doma pracovňu, v ktorej pôjde práca ako po masle

22. 01. 2021 Zdieľať

Za posledný rok mnohí z nás pocítili, že by sa im zišla doma pracovňa. Kam ju umiestniť? Ak máte doma nevyužitú podkrovnú miestnosť a odhodlanie na jej renováciu, máte ideálne podmienky na vznik miesta, ktoré vás bude motivovať k lepším výkonom... Stačí si ho správne upraviť a zariadiť.

Nezabudnite, že na prácu z domu nestačí len pracovný stôl. Ešte dôležitejší je dostatok denného svetla a čerstvého vzduchu. Prirodzené svetlo má zásadný vplyv nielen na vašu pohodu, ale aj na produktivitu. V príjemnom pokojnom prostredí sa oveľa lepšie sústredí. O to viac si vychutnáte aj výhľady z okna. Navyše zvýšite atraktivitu aj trhovú hodnotu svojej nehnuteľnosti.

Koľko svetla potrebujete?

Rozmery a počet okien do značnej miery určujú podobu obytného priestoru aj dojem, ktorým na ľudí pôsobí. Podľa odborníkov z Veluxu získate optimálny svetelný komfort (napríklad aj na prácu), ak zasklená plocha predstavuje najmenej 10 % celkovej podlahovej výmery miestnosti. Výhodná je aj kombinácia strešných okien VELUX so zvislými zasklenými plochami, ktoré privedú do vášho domova svetlo z rôznych uhlov.

Na čítanie a písanie je v miestnosti potrebné osvetlenie 500 luxov. Keď umiestnite pracovný stôl priamo pod strešné okno, cielene osvetlíte pracovnú plochu. Ak spodnú hranu strešného okna umiestnite do výšky minimálne 950 až 1 100 mm, získate aj v sede dokonalý výhľad.

Pracovňa v podkroví

Pracovňa v podkroví Zdroj: VELUX

Miesto, kde vás osvietia tie najlepšie nápady

Nezmierte sa pri návrhu s kompromisom. Aj pracovňa má byť priestor, v ktorom sa budete cítiť dobre. Odrazí sa to na kvalite vašich nápadov. Okrem svetla vám pomôže aj taká „obyčajná vec“ ako čerstvý vzduch v správnej chvíli, tepelný komfort a dostatok pokoja. Možno to zariadiť veľmi jednoducho. Vylepšené strešné okná z kategórie VELUX Štandard Plus zabezpečia dokonalejšiu tepelnú a zvukovú izoláciu, utlmia hluk z dažďa, aby ste sa mohli sústrediť, a majú aj samočistiacu vrstvu. Cena pritom príjemne prekvapuje dostupnosťou.

Stihnete viac vďaka pohodliu

Pri práci z domu niekedy máme pocit, že strácame čas „bežnými“ každodennými vecami. Ale aj takéto zdanlivé maličkosti sú dôležité. Čo keby ich niekto spravil za vás alebo by sa jednoducho urobili automaticky? Dá sa to. Súčasné strešné okná môžete otvárať a zatvárať jediným stlačením prsta, alebo to za vás môžu vyriešiť inteligentné technológie VELUX ACTIVE with NETATMO. Tie na základe senzorov v interiéri vedia v predstihu vyvetrať.

Schéma pracovne

Schéma pracovne Zdroj: VELUX

Ako sa v podkrovnej pracovni „neuvariť“?

Ak sa bojíte, že sa vám pri práci z domu počas slnečných dní „prehrejú mozgové závity“, zvážte vonkajšie tienenie. Vonkajšia markíza v lete zabráni prehrievaniu a počas celého roka chráni pred oslnením priamym slnkom. Jej priehľadná tkanina zároveň prepúšťa dovnútra dostatok denného svetla potrebného na prácu. Môžete sa rozhodnúť aj pre spomenuté inteligentné technológie. Aj na základe predpovede počasia zatienia okno skôr, ako sa miestnosť prehreje. Vaše podkrovie tak bude pripravené na plný užívateľský komfort a zdravé bývanie či prácu.

Zdroj: PR článok spoločnosti VELUX

Kategória: Bývanie
Tagy: domáca pracovňa okná podkrovie podkrovné byty renovácia
Zdieľať článok