Aj s dvoma malými deťmi a náročnou prácou má svoj byt vyšperkovaný do dokonalosti

05.10.2017  |     

Že to nejde dohromady? Módna redaktorka Lucia Pontarin je živým dôkazom toho, že aj s dvoma malými deťmi a náročnou prácou môže byť váš byť vyšperkovaný takmer k dokonalosti. Stačí len nebrať veci príliš vážne a občas prižmúriť oko. A niekedy radšej obidve.

 

Biela v hlavnej úlohe

Byt, v ktorom bývajú dvaja dospelí, dve deti a pes, doslova žiari. Čistotou, poriadkom, svetlom a najmä dobrými nápadmi. V obývačke a jedálni panuje uvoľnená atmosféra. Striedajú sa tu prosté biele línie škandinávskeho štýlu a slabosť pre klasický nábytok sa odráža napríklad i v minimalistickom vzhľade kresiel Eames, ako inak, v bielej farbe. Svoj štýl majiteľka rada podčiarkuje vtipnými kresbami a pestrofarebnými detailmi. Keď sa kdesi objaví detský obrázok spod ruky jej dcérky, Lucia ho jednoducho začlení do interiéru. Byt napriek tomu nepôsobí infantilne ani gýčovo a už vôbec nie detsky. Práve naopak. Tým, že do celého bytu detské stopy umiestnila len tak „ledabolo“, dosiahla pospolitosť a prepojenosť detského sveta so svetom dospelých. Kto by v detskej izbe čakal záplavu ružovej farby a princeznovské detaily, bude sklamaný. Lucia zvolila bielu tapetu s čiernymi bodkami, ktorá pekne ladí s vankúšmi, ktoré vlastnoručne ušila pre dcérku Avu. Svetlého a odľahčeného severského štýlu sa drží i spálňa, v ktorej hrajú hlavnú rolu drobné detaily rovnako ako inde v byte skombinované s vlastnoručne vyrobenými dekoráciami.

Katarínin pohľad 

Roztomilý byt, na ktorom sa mi páči najmä to, že nie je zaprataný a doslova z neho cítiť, ako v ňom prúdi príjemná energia a pohodová domácka atmosféra. Keby som sa mohla vrátiť do svojich detských čias, rozhodne poviem ÁNO, takúto detskú izbu si prosím! Na to, aby bolo jasné, že jej obyvateľkou je mladá dáma, nepotrebujeme totiž litre ružovej farby a gýčových dekorácií. Myslím si, že detský vkus by sme mali formovať už od mala aj prostredníctvom bývania a toto je krásna ukážka, ako sa to dá urobiť nanajvýš vkusne. 

 

mestský byt v dome z roku 1930

rozloha 82 m2

lokalita Mníchov

TEXT VERONIKA SLOMKOVÁ, KATARÍNA BAROŠOVÁ 
FOTO WESTWING HOME & LIVING
ZDROJ časopis Môj dom 9/2017

Tagy:
interiérový dizajn moderné bývanie škandinávsky štýl zariaďujeme detskú izbu policové systémy minalistický dizajn

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 2018/06 v predaji


Darček k časopisu katalóg projektov rodinných domov
Predplatné

E-shop

E-verzia časopisu

Najnovšie príspevky