Vysoké stropy, krb a drevené parkety: Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

24.03.2020  |     

Ako býva zakladateľka a kreatívna riaditeľka interiérového obchodu s nábytkom a bytovými doplnkami Delia Lachance? Nuž, veľkolepo.

Delia pracovala dlhé roky ako redaktorka prestížnych magazínov Elle a Elle Decoration. V roku 2011, vo svojich 26 rokoch, si trúfla na niečo skutočne odvážne – založila spoločnosť Westwing, internetový predaj štýlového bytového zariadenia a dekorácií. A dnes je táto spoločnosť jedným zo svetových lídrov v e-commerce predaji nábytku a doplnkov.

Veľkolepé bývanie

Jej byt s rozlohou 200 metrov štvorcových, vysokými stropmi, krbom a drevenými parketami sa nachádza v starej klasickej budove vo východnej časti Mníchova. Pozostáva z niekoľkých zaujímavých architektonických prvkov, akými sú napríklad stropné oblúky, výklenky v stenách či krídlové okná. 

Interiérový štýl „cozy chic“

Celý interiér si navrhovala Delia sama s pomocou tímu dekoratérov z Westwing. Zariadili ho v štýle „cozy chic“. Teplé osvetlenie, jasné farby a prírodné materiály sa v ňom kombinujú s modernými prvkami, ako sú lampy v tvare hviezd, abstraktné plagáty či zlaté ukončenia nábytku. Väčšie solitéry sú biele a béžové a spolu s doplnkami nepravidelných tvarov a sezónnymi rastlinami dodávajú interiéru ľahkosť a útulnosť. 

V obývačke majú svoje miesto dominantné mramorové konferenčné stolíky, rohová sedačka a vysoké kreslo s plyšovým poťahom. Kuchyňa je dielom predchádzajúcich majiteľov bytu, Delia len vymenila materiál kuchynskej dosky na mramor, aby jej dodala sofistikovanejší charakter. 

Ten nájdete aj na jedálenskom stole, ktorý je doplnený zamatovými stoličkami a troma veľkými lampami. Zaujímavým prvkom sú aj čierne drevené stoličky s béžovým viedenským výpletom umiestnené po oboch stranách komody. 

Tip: Všetok bytový textil na jednom mieste

V spálni je jednoduchá posteľ so zamatovým poťahom a obliečkami zo zmesi ľanu a bavlny, ktoré v horúcom lete príjemne chladia. Priestor za schodiskom sa využíva ako knižnica a miesto na relaxáciu. Police až po strop sú zabudované v stene, aby bol úložný priestor maximálne využitý a kníh sa tam vošlo čo najviac.

Naše tipy z interiéru

Pripravila: Katarína Barošová
Foto: Westwing

Tagy:
drevené parkety byty krby vysoké stropy cozy chic

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 04/2020 v predaji


Zabavte sa doma
Predplatné

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky