5 x moderná mestská kúpeľňa

11.11.2019  |     

Priestranná, štýlová aj maximálne funkčná a praktická. So všetkým, čo k nej patrí, a niekedy aj s čímsi navyše, čo len tak poteší naše zmysly. Kúpeľňa je dnes rovnako dôležitá, ako ostatné miestnosti, a preto ju treba zariadiť s dôrazom na váš životný štýl. Bez kompromisov.

Vaňa v hlavnej úlohe

Kúpeľ je rituál, a preto si zaslúži maximum komfortu, čo mu vieme dopriať. Časy, keď bola vaňa striktne „prilepená“ ku kúpeľňovej priečke, sú nenávratne fuč. Dnes sú v móde voľne stojace vane a nezriedka sú umiestnené nielen v kúpeľni, ale kdekoľvek inde. Napríklad tam, kde z nich máte veľkolepý výhľad do vlastnej záhrady. Kúpať sa budete vy a je rozdiel, či sa pozeráte do stropu alebo na kvitnúci strom, nie? 

Prečítajte si tiež:

Niekoľko dobrých fínt, ako do malej kúpeľne vmestíte všetko potrebné

Nové materiály

Moderná kúpeľňa by mala byť okrem iného aj jednoduchá na údržbu. Nové materiály sú technicky prepracované a uľahčia vám každodenné čistenie. Rektifikované obklady a dlažby sa ukladajú s minimálnou škárou, sklá v sprchovacích kútoch majú antiplakovú úpravu, odtoky sú vo forme žľabov zabudované priamo v podlahe. Zabudnite na namáhavé drhnutie obkladov či sanity. S modernými materiálmi bude upratovanie hračka. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Osobitý štýl

Kúpeľňa nemusí byť striktne zariadená neutrálne a nadčasovo. Mala by odzrkadľovať váš životný štýl, vaše záľuby. Zakomponujte do nej obraz z mozaiky, kvety, kreslo, fotografie... Čokoľvek, čomu sa potešia vaše zmysly. Je príjemné začínať a končiť váš deň v útulne zariadenej miestnosti, kde máte dostatok priestoru a času na svoju očistu. V prostredí, ktoré nebude v žiadnom prípade pôsobiť sterilne. 

Konvencie bokom

Prečo by mala byť kúpeľňa na opačnom konci chodby, ako je spálňa? Vy ju predsa potrebujete mať hneď poruke. Pokojne ju prepojte s izbou alebo so šatníkom. Moderné sprchovacie kúty sú otvorené a častokrát prechodné. Vody na podlahe sa nemusíte báť. Odolným materiálom neublíži a zvyk zotrieť po sebe prípadné kaluže si osvojíte raz-dva, ak ide o takéto menej tradičné riešenie. 

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
zariaďovanie kúpeľne moderné kúpeľne mestská kúpeľňa

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky