3D vzory a reliéfne povrchy na stenách a podlahách

26.03.2019  |     

3D vzory a reliéfne povrchy sa vracajú na scénu. Inšpiráciou im je príroda, kde sotva nájdete niečo hladké či rovné. A tak na nás na stenách či podlahách striehnu včelie plásty, vlnovky, listy či rybie kosti. A nám sa to mimoriadne pozdáva.

Štýl 1: Obklad 

Kuchynské i kúpeľňové štúdiá ponúkajú z roka na rok čoraz viac druhov reliéfnych obkladov, ktoré sú mimoriadne trendy. Najčastejšie sú v matnom vyhotovení a pri správnom nasvietení dokážu vytvoriť naozaj pôsobivý efekt. Ak sa rozhodnete pre tento druh obkladu, myslite na to, aby sa „nebil“ so zvyškom zariadenia a dajte mu vyniknúť voľbou jednoduchšieho a nie príliš výrazného nábytku či farieb. 

Štýl 2: Tapeta 

Riešením pre optické zväčšenie interiéru sú práve tapety s 3D efektom, ktoré dokážu v miestnosti vytvoriť hĺbku. Nudný a opozeraný vzhľad izby zmenia na atraktívne prostredie. Sú vyrobené z kvalitných materiálov a priestor vedia zväčšiť do výšky i do šírky. Pri pohľade na ne máte pocit, akoby vzory vychádzali von zo steny. Ich využitie je rôznorodé a okrem stien pôsobia efektne aj na posuvných dverách či kuchynskej zástene. 

 

Štýl 3: Panel 

Novým trendom, ako si ozdobiť stenu, sú aj nástenné panely. Dajú sa použiť kdekoľvek, na stenu aj strop, môžete si ich natrieť farbou či nasvietiť. Panely sú vyrobené z bambusovej vlákniny alebo prírodného sadrového kompozitu, a teda sú priateľské k životnému prostrediu. Ich nízka povrchová vodivosť zabraňuje statickému náboju, vďaka čomu nepriťahujú žiadny prach a sú vhodné aj pre alergikov. 

Štýl 4: Koberec 

Keď sa v interiéri túžite vyhnúť nude, ale bojíte sa väčšieho zásahu, akým je pre niekoho i tapetovanie, vyskúšajte na zem položiť koberec s plastickou štruktúrou. Opticky priestor nezaťaží a na rozdiel od farebných vzorov sa dajú 3D vzory pomerne ľahko kombinovať s nábytkom a inými textilnými doplnkami. Vzor sa pri takýchto tkaných kobercoch tvorí odlišnými dĺžkami vlasu, ale výnimkou nie je ani kombinácia rôznych materiálov. 

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
tapety koberce obklady reliéfne povrchy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 1/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky