4 x záclony a závesy do prírodného a rustikálneho interiéru

21.08.2018  |     

Kým moderným domom „holé“ výhľady svedčia, vidiecke okno si žiada viac než len vonkajšie žalúzie. Jemné záclony tlmia prichádzajúce lúče slnka a závesy miestnosť zútulňujú. Kárované či kvietkované ozdoby na oknách výborne doladia prírodný aj rustikálny interiér, jednofarebné závesy zas vkusne doplnia izby plné farieb.

Štýl 1: VÝŠIVKA

Dá sa povedať, že výšivka je už súčasťou našich tradičných vidieckych interiérov. Krátka ozdobná záclonka – tzv. „vitrážka“ – rafinovane zakrýva len polovicu výhľadu, výborne sa hodí do kuchyne a kúpeľne. Jemnú a priesvitnú si zaveste do polovice okna, hustejšiu až na samý vrch, aby ste mali pri varení či stolovaní dostatok svetla. 

TIP: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

Štýl 2: VOLÁNY

Volány pre všetky milovníčky romantiky. Na jednoduchom bavlnenom či ľanovom podklade budú pôsobiť nežne a nenútene. Ľahko ich skombinujete s ostatným farebným nábytkom či doplnkami. Výborne sa preto hodia nielen do spálne, ale i detskej izby. Hravé volány zmäkčia pravouhlé línie a nastolia pohodu.

 

Štýl 3: MACRAMÉ

Hoci záclony a závesy vyrábané technikou macramé sú u nás menej známe, pôsobia rovnako nádherne ako záclony vyrábané paličkovanou čipkou. Macramé, čiže spájanie dlhých šnúrok pomocou uzlíkov, je tradičné arabské umenie. Záves vytvorený touto technikou bude na oknách vyzerať okúzľujúco. 

Štýl 4: KOCKA

Kockované a kárované textílie pôvabne zútulňujú každý kútik chalupy či domu. Je to výborná alternatíva pre tých, čo si na drobné kvietky a mašle nepotrpia. Červená farba prežiari nielen kuchyňu, ale i napríklad vašu spálňu. Kocka je dominantná, vynikne skôr na jednofarebných stenách v bielych či teplých tónoch. 

PRIPRAVILA: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2018

Tagy:
záclony závesy vidiecky štýl rustikálne interiéry prírodné interiéry

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky