Divákom Krištáľového krídla behali zimomriavky po chrbte

30. 01. 2014 Zdieľať

V nedeľu 19. 1. 2014 sa v novej budove Slovenského národného divadla už po 17. krát rozdali Krištáľové krídla. V jedenástich katégóriach bolo nominovaným 33 osobností, 12 význámných osobností Slovenska sa stalo laureátmi.

17. ročník Krištáľového krídla sa opäť niesol v znamení veľkých mien a úžasných umelcov. Tento ročník však mnohých prekvapil svojím pestrým a dynamickým programom. Autorom sa hneď na úvod podarilo osloviť divákov, keď postupne na pódium prichádzali predošlí moderátori Krištáľové krídla až napokon predstavili Filipa Tumu, moderátora 17. ročníka. Kapela Hex zaspievala svoj súčasný hit Keď sme sami, čo nenechalo nikoho chladným.


Divákom Krištáľového krídla behali zimomriavky po chrbte

1290576
Krištáľové krídlo s. r. o.

Keď však vystúpila tanečná formácia Laciho Strikea StrikeForce1, ľuďom behali zimomriavky po chrbte. „Počas ich vystúpenia som ani nedýchala,“ vyjadrila sa jedna z prítomných divákov. Tanečná skupina Strike Force One v spolupráci s baletom SND dokonale zlúčila hip hop s klasickou hudbou a týmto rafinovaným ťahom sa tímu Krištáľového krídla nepochybne podarilo zaujať nielen staršiu, ale aj mladšiu generáciu.


Divákom Krištáľového krídla behali zimomriavky po chrbte

1290575
Krištáľové krídlo s. r. o.

Novú kategóriu Rock Pop Jazz predstavil Richard Rikkon s huslistkou Barborou Botošovou, beatboxerom Essom a skupinou Slay s Monikou Bagárovou. Pesničku Sunny od Bonnie M prezentovali súhrou týchto troch štýlov a každý si v tomto číslo mohol prísť na svoje. Keď spievali operní speváci Pavol Remenár a Eva Hornyaková, večer chytil zrazu úplne iný ráz. Miroslav Žbirka, ktorý si odniesol Krištáľové krídlo za celoživotné dielo svojím vystúpením taktiež nesklamal. Večer vyvrcholil vystúpením Richarda Mullera a Fragile, ktorí si odniesli cenu v kategórii Rock Pop Jazz.

Autorka a producentka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová urobila mnoho zmien, od novej ceny, cez nový slogan, až po novú kategóriu. Zmeny sa udiali aj v tohtoročnom programe, ktorým sa snažila zaujať aj mladších divákov a podľa vyjadrení prítomných sa jej to bez pochýb podarilo.

Krištáľové krídlo za rok 2013 si odnieslo 12 významných osobností Slovenska.

Filantropia- Mariana Kováčová
Hospodárstvo- Pavol Konštiak
Publicistika a Literatúra- Michal Tvarožek
Architektúra- Irakli Eristavi
Divadlo a audiovizuálne umenie- Táňa Pauhofová
Hudba- Quasars Ensemble
Rock Pop Jazz- Richard Muller a Fragile
Šport- Peter Sagan
Medicína a veda- Marián Janák
Výtvarné umenie- Michal Staško
Mimoriadna cena- Miroslav Žbirka a Peter Mihók

Kategória: Nezaradené
Zdieľať článok