Zdroj: REHAU

Vchod do domu úplne bez bariér

17. 08. 2022 Zdieľať

Prečo je dobré mať vchodové dvere bez prahu? Alebo terasu či balkón prístupný bez toho, aby sme museli prekračovať pomerne vysoký okenný profil? Bezbariérový vstup do bytu alebo domu je nevyhnutný pre ľudí upútaných na invalidní vozík. Ocenia ho však aj ľudia po úrazoch, deti, starší spoluobčania, ako aj osoby so sťaženou schopnosťou pohybu či orientácie. RAUCERO je skutočne nulový dverový prah od spoločnosti REHAU, ktorého konštrukcia ani o milimeter nepresahuje rovinu podlahy.

Máte dosť narazených palcov pri prekračovaní okenného profilu po ceste na terasu alebo balkón? Staviate nový dom a chcete, aby aj tí najmenší členovia domácnosti dokázali bez problémov vybehnúť na záhradu? A možno jednoducho len myslíte na budúcnosť a je vám jasné, že s každou odstránenou prekážkou sa vám bude starnúť oveľa komfortnejšie. Pre všetky tieto prípady vyvinula firma REHAU inovovaný nulový prah s názvom RAUCERO, ktorý umožní vstúpiť do domu alebo bytu s dokonalou plynulosťou. Je kompatibilný ako s plastovým systémom SYNEGO, tak aj s kompozitnými profilmi GENEO.

RAUCERO má vychytané tesnenie i odvodnenie

Pri nulovom prahu sa celkom prirodzene naskytá otázka tesnosti vchodových a balkónových dverí. Priamo pre RAUCERO optimalizované zdvíhacie tesnenie od švajčiarskej firmy Planet dosadá v uzatvorenom stave na prah a zaisťuje tak ideálne zatesnenie. Pri otváraní a zatváraní teda nedochádza k žiadnemu oteru tesnenia o podlahu a nevznikajú šmuhy. Na odvádzanie dažďovej vody slúži integrovaný nerezový drenážny kanálik, ktorého jednoduchá údržba a čistenie je zaistené jednoducho odnímateľným roštom z nerezovej ocele. Všetky merateľné parametre súvisiace s tesnosťou de facto zodpovedajú klasickému 20 mm dverovému prahu.

Bezbariérové dvere detail

Zdroj: REHAU

Prekážka pre zlodejov

Otestovaná bezpečnosť proti vlámaniu dosahuje triedu RC2. Vývojári, samozrejme, mysleli aj na zachovanie čo najlepších tepelnotechnických parametrov, preto konštrukcia nulového prahu disponuje prerušeným tepelným mostom. V porovnaní s konkurenciou vykazuje RAUCERO najlepšie hodnoty tzv. rolovateľnosti podľa ift Rosenheim, ktorá definuje jednoduchosť prekonania prahu – s hodnotou 15 N sa radí do najlepšej triedy 6 (konkurencia ≥ 18N). RAUCERO je preto nanajvýš vhodný na výstavbu bezbariérových stavieb podľa normy DIN 18040, hodí sa ako pre novostavby, tak aj rekonštrukcie. Nulový prah RAUCERO je všestranne použiteľný pre vchodové, balkónové a otváravo-sklopné dvere, rovnako ako pre dvojkrídlové dvere.

Bezbariérové dvere detail systému

Zdroj: REHAU

Možno pre vás práve v túto chvíľu nie je bezbariérové riešenie nutnosťou. Verte však, že RAUCERO je nepochybne investícia do budúcnosti. Čo je dnes komfortom, môže byť už zajtra nutnosťou.

Viac informácií na www.rehau.cz.

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.

Kategória: Dvere, brány
Tagy: Bezbariérové vstupy vchodové dvere vstupné priestory
Zdieľať článok