Zdroj: Anasoft
03. 07. 2023 Zdieľať

Energetický príjem/výdaj, prevádzka súkromného auta, účty, potraviny a, samozrejme, bývanie. Chtiac-nechtiac čísla a informácie jednoducho musí mať väčšina z nás pod kontrolou.

Náklady Slovákov na bývanie nikdy nepatrili práve k zanedbateľným položkám ich rozpočtu. Podľa štatistík spred dvoch rokov išlo o tretinu bežného domáceho rozpočtu. Skokový nárast cien energií určite nenahráva tomu, aby sme tieto čísla ignorovali.

Detailný prehľad o finančnej a technickej kondícii vášho bytu umožňuje moderný webový portál poschodoch.sk. Údaje sprístupňuje už takmer tri dekády inovovaný informačný systém Domus, ktorý je prioritne určený pre správcov bytových domov. Na požiadanie však správca vytvorí každému majiteľovi bytu bezproblémový prístup. Dnes softvér využíva viac ako 950000 priestorov na Slovensku a v Českej republike.

graf

Zdroj: Anasoft

Vedieť viac

Na portáli môžete získať prehľad o zálohových predpisoch, preplatkoch alebo nedoplatkoch ročného vyúčtovania či platbách, a to vrátane položiek, z ktorých sa celková suma skladá. Najnavštevovanejšia je sekcia kontrola spotreby.

Tu si môžete odsledovať, koľko vody, tepla, prípadne chladu váš byt odoberá (podmienkou sú kompatibilné merače). Údaje sú na portáli aktualizované na dennej báze. Dostupné grafy vám umožnia porovnať svoju spotrebu oproti tej priemernej v celom dome a v prípade potreby nastaviť iné pravidlá vlastného komfortu.

grafy z portálu po schodoch, spotreba vody

Zdroj: Anasoft

„Vďaka tejto službe má vlastník prehľad o svojej spotrebe vody a tepla a môže podľa toho korigovať svoje správanie. Všetko má pritom na jednom portáli a nemusí sa registrovať na viacerých portáloch,“ zdôrazňuje produktový manažér Jaroslav Hanúsek zo spoločnosti Anasoft. Fond opráv je prehľadne graficky zmonitorovaný po rokoch aj mesiacoch. Pod grafom sa nachádza detailný prehľad o čerpaní aj tvorbe fondu.

grafy na mobile

Zdroj: Anasoft

 

Riešenia v online prostredí

Od minulého roku je užívateľom prístupná nová, efektívnejšia a používateľsky priateľskejšia verzia DOMUS 11.

Okrem otvoreného bankovníctva na rýchle párovanie platieb či naučené párovanie, ak automatické párovanie nedokáže identifikovať platbu, tak zopakuje postup obsluhy, ponúka službu elektronického hlasovania alebo externého schvaľovania.

Elektronické hlasovanie umožňuje vlastníkovi bytu bezpečne odkiaľkoľvek s online prístupom zahlasovať o dôležitých rozhodnutiach v bytovom dome. Rovnakým online spôsobom je možné externé schvaľovanie faktúr medzi správcovskou spoločnosťou a zástupcami domov.

www.anasoft.sk

Zdroj: PR článok ANASOFT APR, spol. s r.o.

Kategória: Energia
Tagy: šetrenie v domácnosti spotreba teplá voda
Zdieľať článok