Moderné a úsporné vykurovanie rodinných domov

24. 10. 2013 Zdieľať

V súčasnej dobe sa kozuby alebo kozubové pece stávajú významným zdrojom vykurovania rodinných domov. Tento trend je absolútne logický, ak si uvedomíme, ako klesá energetická náročnosť moderných domov. Moderné kozuby dnes neslúžia len ako príjemný dizajnový doplnok domácnosti vyžarujúci zdravé sálavé teplo, ale predovšetkým ako významný zdroj ekologicky vyrobenej energie.

Moderné zasklené a esteticky stvárnené kúrenisko, centrálny prívod externého vzduchu, automatická regulácia horenia na dosiahnutie vysokej účinnosti spaľovania, moderné akumulačné materiály spojené s elegantnou keramikou Hein sú spoločne zdrojom sálania príjemného a zdravého naakumulovaného tepla ešte dlho po dohorení posledného kúska dreva – teda biopaliva. 

Veľký záujem zákazníkov zaznamenávajú aj kozubové vložky s teplovodným výmenníkom a ich možnosť prepojenia s vykurovacím systémom celej domácnosti. Okrem už spomínaného sálavého tepla a estetického pohľadu na horiaci oheň, tak majiteľ získa a dosiahne, ako nezanedbateľný bonus, výraznú úsporu energie. 

Český výrobca Romotop sa od roku 1992 zaoberá výrobou kozubových pecí a kozubových vložiek. Málosériová výroba niekoľkých modelov sa počas niekoľkých rokov dynamicky pretransformovala na firmu s modernejším technologickým zázemím a so silným konštrukčným potenciálom. Dnes patrí firma Romotop nielen medzi najvýznamnejších európskych výrobcov, ale aj medzi významných inovátorov.


Moderné a úsporné vykurovanie rodinných domov

1253200
Romotop

Dlho očakávaná nová generácia rohových kozubových vložiek Romotop radu Angle tak prináša výrazný posun v tejto oblasti a malú revolúciu medzi kozubovými vložkami. Medzi hlavné aspekty nového radu kozubových vložiek Romotop Angle patria hlavne:
•  estetika horenia s unikátnym odvodom spalín, keď plameň horí rovnomerne a tak nedochádza k špineniu skla,
•  kvalita spaľovania pomocou systému DOUBLE SPIN (systém dvoch deflektorov) a tesnosti spaľovacej komory,
•  nový systém zavesenia dvierok so zasklením, vďaka ktorému nedochádza k praskaniu skla a nežiaducemu drhnutiu podvozka,
•  ergonomické otváranie dvier doplnené konvekčnou klapkou Romotop, ktorá odvádza prebytočné teplo z priestoru nad dvierkami a zároveň zachováva tesnosť konvekcie.


Moderné a úsporné vykurovanie rodinných domov

1253202
Romotop

Kozubové vložky Romotop Angle ponúkajú skutočný komfort používania, kvalitu spaľovania vzhľadom na životné prostredie a v spojení s kvalitnou kozubovou obstavbou, realizovanou odborníkom, aj vytúžený dizajn posadený do vašich domovov.
Hlavnou devízou firmy Romotop je komplexná ponuka služieb, poskytovanie poradenstva vrátane odborného servisu a konzultácie s renomovanými odborníkmi.
Kozubové pece značky Romotop sú nepochybne nosným programom tohto českého výrobcu a sú dnes veľmi žiadaným estetickým doplnkom interiéru. Ich výhodou je okamžitá inštalácia, minimálne stavebné úpravy a nižšia obstarávacia cena v porovnaní s väčšou a cenovo náročnejšou kozubovou obstavbou. 


Moderné a úsporné vykurovanie rodinných domov

1253201
Romotop

Niekoľko desiatok modelov kozubových pecí značky Romotop, stvárnených v modernom dizajne so širokou škálou farebných kombinácií keramiky Hein vlastnej výroby, prírodného kameňa či pieskovca, alebo skla, umožňuje výber pecí do akéhokoľvek interiéru.
Či už preferujete kozubové pece, alebo väčšie kozubové obstavby, môžete sa spoľahnúť na tím odborníkov firmy Romotop a ich silné zázemie zaškolených partnerov.

ROMOTOP spol. s r. o.
európsky výrobca kozubových pecí a kozubových vložiek
Komenského 325
742 01  Suchdol nad Odrou
tel.: +420 556 770 975
e-mail: info@romotop.cz
www.romotop.cz

Kategória: Energia
Tagy: kozub moderné bývanie úsporne vykurovanie
Zdieľať článok