Zdroj: Zehnder

Nová vetracia jednotka Zehnder zaistí zdravú vnútornú klímu bez ohľadu na priestor

29. 09. 2023 Zdieľať

Komfortne riadené vetranie už nemusí byť výsadou iba veľkých domov a novostavieb. Značka Zehnder predstavuje novinku – plochú vetraciu jednotku Zehnder ComfoAir Flex, ktorá pri zachovaní vysokej kvality a výkonu garantuje rovnaký komfort vetrania ako štandardné osvedčené vetracie jednotky Zehnder, avšak bez obmedzení malým priestorom!

Kompaktná vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Flex je vhodná aj do malých domov a bytov, v ktorých je dôležité efektívne využitie obytného priestoru. Svojou malou výškou 327 mm sa navyše výborne hodí aj pre rekonštrukcie, pretože ju možno bez problémov inštalovať do stropných podhľadov.

„Minimálne rozmery jednotky Zehnder ComfoAir Flex umožňujú priestorovo úspornú stropnú inštaláciu do sadrokartónových podhľadov. Vetracia jednotka vďaka tomu nekladie nároky na podlahovú plochu a navyše nenarúša harmonický vzhľad interiéru. Je prakticky neviditeľná,“ uvádza produktový manažér pre komfortné vetranie Zehnder Bc. Pavel Vořech.

Celý modulárny systém, ktorý pozostáva z akustických tlmičov, filtrov a distribučných rozdeľovačov Zehnder ComfoWell 320, má navyše maximálnu šírku 966 mm, čo umožňuje inštaláciu aj do veľmi úzkych chodieb.

Vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Flex.

Plochá vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Flex
s rozmermi 1 068 × 868 × 327 mm je ideálnym riešením výkonného komfortného vetrania, nenáročným na priestor pre inštaláciu. Zdroj: Zehnder

Úsporná, tichá, s účinnou filtráciou

Inovatívna vetracia jednotka ComfoAir Flex dokáže vášmu interiéru celoročne zaistiť príjemnú a zdravú vnútornú klímu, a to s nižšími nákladmi na energie vďaka rekuperácii tepla, chladu a vo variante s etalpickým výmenníkom aj vďaka rekuperácii vlhkosti.

Ako opisuje odborník zo spoločnosti Zehnder: „Vďaka pokročilej technológii riadenia prietoku vzduchu jednotka presne vyvažuje prúdenie vzduchu a tým zaisťuje maximálnu energetickú účinnosť a komfort vetrania.“ K maximálnemu užívateľskému komfortu potom prispieva neuveriteľne tichá prevádzka jednotky aj pri plnom výkone, ktorý je s ohľadom na rozmery jednotky unikátny.

Ventilátor špirálového tvaru pre vetraciu jednotky Zehnder ComfoAir Flex.

Jednotka Zehnder ComfoAir Flex sa skladá z dvoch ventilátov špirálovitého tvaru na zaistenie tichej prevádzky, vysokého výkonu a nízkej spotreby energie. Zdroj: Zehnder

Vďaka mimoriadne kvalitným komponentom jednotka zaisťuje efektívnu, spoľahlivú a vyrovnanú prevádzku bez výkyvov. Zdokonalená koncepcia filtrov umožňuje jednotke Zehnder ComfoAir Flex dodávať do interiéru čistý čerstvý vzduch bez akýchkoľvek škodlivín. A nemusíte sa obávať ani zanesenia filtrov: „Na potrebu výmeny filtra vás jednotka sama upozorní podľa dĺžky prevádzky a prietoku vzduchu,“ vysvetľuje Bc. Pavel Vořech.

Vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Flex.

Výmena filtrov v jednotke je veľmi jednoduchá – po odstránení EPP krytky sa filter vytiahne a vymení za nový. Vďaka kónickému tvaru je nemožné nesprávne zasunutie. Zdroj: Zehnder

Inštalácia zjednodušená na minimum

Medzi hlavné výhody plochej vetracej jednotky pri projektovaní a realizácii patrí premyslený stavebnicový systém umožňujúci kompaktné, dokonale tesné napojenie bez zbytočných spojovacích prvkov a flexibilita jednotky daná možnosťou pravej aj ľavej orientácie vedenia vzduchu.

Jednoduchú a flexibilnú montáž na strop a komfortné napojenie prívodných aj odvodových rúr umožňujú 45-stupňové otočné hrdlá. To spoločne s meniteľnou orientáciou prúdenia vzduchu zjednodušuje plánovanie, skracuje čas inštalácie a zároveň znižuje riziko objednania nesprávnej jednotky.

Zehnder (7)

Vetrací systém s plochou jednotkou Zehnder ComfoAir Flex a modulárnym systémom akustických tlmičov, filtrov a distribučných rozdeľovačov Zehnder ComfoWell. Zdroj: Zehnder

Montážou vás krok za krokom prevedie mobilná aplikácia Zehnder ComfoControl, a to vrátane uvedenia do prevádzky. Vďaka zabudovanému wifi pripojeniu možno jednotku prostredníctvom tejto aplikácie zároveň ovládať, a to aj na diaľku. Dômyselná konštrukcia stropnej vetracej jednotky Zehnder ComfoAir Flex potom umožňuje jednoduchú údržbu (výmenu filtrov) a prípadný servis.

www.zehnder.cz

Zdroj: PR článok Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: vetracie jednotky vetracie systémy
Zdieľať článok
Ako a kedy si môžeme rozmnožiť muškáty? Poznáme dva spôsobyZáhrada

Ako a kedy si môžeme rozmnožiť muškáty? Poznáme dva spôsoby

Neviditeľná vila na farme: Sčasti pod zemou a so zelenou strechouASB.sk

Neviditeľná vila na farme: Sčasti pod zemou a so zelenou strechou

Majster roka 2023: Plot a brána z nerezovej oceleUrob si sám

Majster roka 2023: Plot a brána z nerezovej ocele

Investície do veternej energetiky za viac ako miliardu? Problémom je hlavne legislatívaASB.sk

Investície do veternej energetiky za viac ako miliardu? Problémom je hlavne legislatíva