Romotop – klasické vykurovanie v modernom ponímaní

18. 12. 2015
Zdieľať

Trendom posledných rokov sú teplovodné kozubové vložky, ktoré slúžia ako primárny zdroj energie rodinných domov.

Dnešné moderné kozubové kachle a kozubové vložky sú predovšetkým záležitosťou dizajnu a komfortu používania. Moderné zasklené a estetické ohnisko, centrálny prívod externého vzduchu, automatická regulácia horenia a moderné akumulačné materiály zabezpečujú sálanie príjemného tepla ešte dlho po dohorení posledného kúska dreva. Z dizajnového hľadiska môžu byť kachle obložené elegantnou keramikou, kameňom alebo pieskovcom.

Česká firma ROMOTOP patrí vo vývoji a inováciách kozubových kachlí a kozubových vložiek medzi európsku špičku. Kozuby plnia funkciu významného zdroja energie a vďaka dizajnu sa tiež stali dominantou obytných priestorov. Pri použití kozubových kachlí alebo kozubovej vložky s teplovodným výmenníkom a pri prepojení s vykurovacím systémom domácnosti, akumulačnou nádobou a solárnymi panelmi dosiahne majiteľ domu nielen sálajúce teplo pri kozube, ale predovšetkým výrazné energetické úspory, ktoré môžu byť pri súčasných cenách energií veľmi zaujímavé. Vybrať správnu kozubovú vložku, vhodné materiály na stavbu alebo samotný dizajn a zvážiť celkové využitie v domácnosti nie je úplne jednoduché. Väčšinou ide o nemalú investíciu, preto je dobré obrátiť sa na skúsených odborníkov. K dispozícii je silné zázemie obchodného oddelenia a technickej podpory firmy Romotop alebo niekoľko stoviek zaškolených partnerov, ktorí pomôžu vybrať ideálne riešenie zodpovedajúce vašim predstavám. ROMOTOP dnes vďaka dlhoročným skúsenostiam a komplexnej ponuke v oblasti vykurovania (teplovzdušné, teplovodné, akumulácia) zadarmo poskytuje poradenstvo a ponúka vhodné riešenie vrátane odborného servisu.


Romotop – klasické vykurovanie v modernom ponímaní

1682203
ROMOTOP spol. s r.o.

Trendom posledných rokov sú teplovodné krbové vložky, ktoré slúžia ako primárny zdroj energie rodinných domov. Preto sa dajú nájsť v ponuke firmy Romotop naozaj špičkové teplovodné kozubové vložky radu KV 025W alebo KV 025W BD (so zadným prikladaním) s priemyselne chráneným systémom Triple pass (trojitý prechod ohriatych spalín výmenníkom). Aby cez sklo prechádzalo do miestnosti čo najmenej tepelnej energie a čo najviac ho išlo do teplovodného výmenníka, sú dvierka vybavené dvomi alebo tromi sklami. Vďaka tejto schopnosti sú všetky kozubové vložky tohto radu vhodné do nízkoenergetických domov, pri výkone do interiéru od 1,5 kW a do vody 4 až 11 kW s účinnosťou 90 %. Veľmi zaujímavou teplovodnou kozubovou vložkou je bez pochýb aj KV Heat W 2G 59.50.01, ktorá dosahuje výkon do interiéru od 2,5 kW a do vody 4 až 12 kW s účinnosťou 86 %. Všetky teplovodné kozubové vložky Romotop sú zapísané v programe Nová zelená úsporám.


Romotop – klasické vykurovanie v modernom ponímaní

1682199
ROMOTOP spol. s r.o.

V oblasti teplovzdušných kozubových vložiek a kachlí ponúka firma Romotop ďalšie zaujímavé modely, ktoré určite zaujmú. Pozrime sa bližšie na kozubové vložky. Úplne nový rad tvoria HEAT a DYNAMIC


Romotop – klasické vykurovanie v modernom ponímaní

1682205
ROMOTOP spol. s r.o.

Rad Dynamic sa vyznačuje naozajstnou silou a vytrvalosťou, precíznym spracovaním s robotickou presnosťou, vysokou účinnosťou od 83 do 85 % a výkonom začínajúcim na 2,5 kW. Zato rad Heat nám umožňuje z pozície jedného z najväčších vyrábať veľkosériovo s maximálnou možnou efektivitou. Preto sú modely Heat vzhľadovo a technicky vyspelé s tým najlepším pomerom cena/výkon. 


Romotop – klasické vykurovanie v modernom ponímaní

1682195
ROMOTOP spol. s r.o.

Na drvivú väčšinu kozubových vložiek Romotop sa dajú osadiť akumulačné prstence alebo akumulačné sady Mammoth, ktoré nám zabezpečia teplo po vyhasnutí plameňa v komore.

Vďaka prepracovanej konštrukcii všetkých produktov Romotop sú vždy splnené nielen európske normy EN, ale aj prísne rakúske a nemecké normy 15a B-VG, Din+, BimschV – prvý aj druhý stupeň.

Kategória: Energia
Tagy: kozub kozubová vložka
Zdieľať článok

Diskusia