Rozhodujúce faktory pri výbere krbových kachlí, krbu alebo kachľovej pece

Rozhodujúce faktory pri výbere krbových kachlí, krbu alebo kachľovej pece

01. 12. 2020 Zdieľať

Krbové kachle, krb alebo klasická kachľová pec sú schopné vykúriť v podstate celý dom s bežnými parametrami. Záleží na rozvrhnutí obytného priestoru, vhodnosti umiestnenia komína a požadovanom pokrytí tepelných strát, či chceme krbové kachle/krb ako hlavný zdroj vykurovania alebo na príležitostné prikurovanie. Od toho sa potom odvíja navrhovaný výkon.

Ďalej pri rozhodovaní prichádza na rad dizajn, materiálové a farebné vyhotovenie, a to hlavne preto, že možností riešenia vzhľadu krbových kachlí alebo krbu je veľmi veľa.

krbová vložka

Zdroj: Romotop

Nesmieme zabudnúť ani na celkovú hmotnosť vykurovacieho telesa. Ak je umiestnené napríklad na poschodí, posudzuje sa zaťaženie podlahy. Je to ale vždy na individuálnom posúdení konkrétneho domu, chalupy či bytu.
Nepodceňujte výber realizátora –remeselníka, ktorý by mal byť vyškolený výrobcom, mať dostatok skúseností a dobré referencie.

Krbová vložka Romotop

Zdroj: Romotop

Zázemie, servis a kvalitné služby zákazníkom samotného výrobcu krbových kachlí alebo krbových vložiek, to sú nemenej dôležité aspekty pri rozhodovaní, akú značku na trhu si vybrať. Napríklad rozbité sklo, ktoré práve vo vykurovacej sezóne nebude možné zakúpiť, je naozaj veľká nepríjemnosť.

Zdroj: PR článok spoločnosti Romotop

Kategória: Energia
Tagy: krbové kachle krbové vložky
Zdieľať článok