Monoblokové tepelné čerpadlo vzduch/voda (Protherm GeniaAir Mono)
Zdroj: Protherm

Ekologické riešenie i minikotol. Pozrite si novinky pre domácnosti

24. 08. 2020 Zdieľať

Bývanie v 21. storočí vyžaduje špeciálne riešenia, pokiaľ ide o úsporu priestoru i ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Výrobcovia zariadení pre teplo a teplú vodu preto uvádzajú na trh také novinky, ktoré prihliadajú práve na tieto aspekty.

„Predstavujeme nové tepelné čerpadlo s prírodným chladivom a jeden z najmenších, najľahších kondenzačných kotlov svojej triedy, vyrobený priamo na Slovensku,“ potvrdila Mária Prachárová, marketingová manažérka spoločnosti Vaillant Group Slovakia, ktorá zastrešuje aj značku Protherm. Obidve novinky boli aktuálne uvedené na slovenský trh.

S prírodným chladivom

Nespadá pod európske normy o skleníkových plynoch – vďaka prírodnému chladivu R290. S nízkym potenciálom globálneho otepľovania (GWP = 3) už dnes maximálne vyhovuje potrebám budúcnosti. Reč je o monoblokovom tepelnom čerpadle GeniaAir Mono (3-12 kW, A+++) typu vzduch/voda. Spoľahlivo vykuruje, pripraví teplú vodu a dokáže aj aktívne chladiť.

„Môžete s ním rátať v projektoch novostavieb s podlahovým vykurovaním aj pri modernizáciách v starších domoch. Vďaka vysokej výstupnej teplote vody bez problémov nahradí staré vykurovacie zariadenie v kombinácii s radiátormi,“ povedala M. Prachárová.

Inštalácia zvyčajne trvá len jeden deň. Tepelné čerpadlo sa zvykne umiestniť v exteriéri. Dovnútra domu sa namontuje hydraulický modul so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody, ktorý bohato vystačí pre päťčlennú rodinu.

Minimalistický kondenzačný kotol (Protherm Puma Condens)

Minimalistický kondenzačný kotol (Protherm Puma Condens) Zdroj: Protherm

Vyrobený na Slovensku

Pre majiteľov bytov a menších (jednopodlažných) rodinných domov, ktorí zápasia s nedostatkom miesta, je určená druhá novinka. Ňou je cenovo výhodný plynový kondenzačný kotol Puma Condens (18 a 24 kW) minimalistických rozmerov. Zmestí do kuchynskej linky, do skrinky v kúpeľni, na chodbu či do šatníka. Okrem vykurovania v domácnosti zabezpečí aj prípravu teplej vody prietokovým spôsobom.

„Je šetrný, pri výmene starého nekondenzačného kotla dokáže znížiť spotrebu plynu až o tretinu. Vyrába sa v závode Protherm Production v Skalici,“ dodáva M. Prachárová.

Viac informácií o ich produktoch získate na www.vaillant.sk a na www.protherm.sk.

Kategória: Energia
Tagy: kondenzačné kotly tepelné čerpadlá
Zdieľať článok