Začína výstavba rezidenčných bytov Gansberg Koliba

Začína výstavba rezidenčných bytov Gansberg Koliba

22. 09. 2017 Zdieľať

Po takmer dvojročnom procese získala developerská spoločnosť ITB Development právoplatné stavebné povolenie na realizáciu svojej vlajkovej lode, komplexu luxusných rezidenčných domov s názvom Gansberg Koliba. V tomto období, len pár dní po výbere generálneho dodávateľa, ktorým sa stala stavebná spoločnosť ise, s.r.o. začína výstavba.

Projekt Gansberg Koliba pozostáva z troch nízko-podlažných bytových domov obklopených nadštandardne veľkým pozemkom s rozlohou 6500m2 v chránenom uzatvorenom areáli. Zastavaná plocha pozemku pritom predstavuje len 2000 m2, zvyšok sú súkromné komunitné priestory a záhrady plné zelene, ktoré dokonale dotvárajú najkrajšiu časť Koliby.

Podaniu žiadosti o stavebné povolenie predchádzali prezentácie projektu mestským poslancom a obyvateľom Koliby. Z nich vyplynuli podnety, ktorých zohľadnenie v rámci možností robí z tohto projektu dokonalú súčasť už tak krásneho okolia. Napríklad, developer rozširuje na úkor vlastného pozemku cestnú komunikáciu z piatich na sedem metrov a pridá k nej 1,5 metra široký chodník. Podobne sa pomôže aj križovatke Podkolibská a Jeséniova, kde developer vytvorí nový odbočovací pruh a prechod pre chodcov. Zapúšťa tiež zastávku hromadnej dopravy ktorá už nebude spomaľovať zvyšok premávky.


Začína výstavba rezidenčných bytov Gansberg Koliba

2037997
ITB DEVELOPMENT

Veľkorysý priestor poskytuje nielen areál ale aj vnútorná dispozícia jednotlivých bytov. V ponuke sú dvoj-, troj- a štvorizbové byty a päťizbové penthausy. Spoločnosť ITB Development je známa svojim osobným prístupom ku zákazníkovi, štandardne ponúka možnosť prispôsobiť charakter bytu špecifickým potrebám každého záujemcu. Pri projekte Gansberg Koliba umožnili nielen posúvať priečky, uzatvárať a otvárať kuchyne, ale aj hýbať umiestnením kúpeľne alebo spájať byty.

Samozrejmosťou je ponuka personalizácie pri výbere obkladov a podláh. S podlahovým kúrením, paletou jednolamelových drevených podláh, hliníkovými oknami s izolačným trojsklom, terasovými doskami z exotických drevín alebo s obkladmi a sanitou od prestížneho nemeckého výrobcu Villeroy & Boch je možné vybavenie bytov s čistým svedomím označiť za nadštandard aj pre náročných.


Začína výstavba rezidenčných bytov Gansberg Koliba

2037201
ITB DEVELOPMENT

Aj voľba tohto zariadenia dokazuje, akú vysokú úroveň majú projekty ITB Development. Tieto nároky, logicky, prenášajú aj na svojich dodávateľov. Do výberu generálneho dodávateľa Gansberg Koliba boli zaradené len renomované firmy známe svojou kvalitou a dodržiavaním termínov. Architekt Igor Lichý z vedenia spoločnosti ITB Development, o výbere dodávateľov hovorí: „Do výberu pozývame len firmy, s ktorými máme sami pozitívne skúsenosti, alebo sme získali o nich excelentné referencie. Máme vysoké nároky na realizáciu, preto potrebujeme partnerov, na ktorých sa môžeme spoľahnúť. Jednoducho, budujeme dlhodobo kvalitné projekty s dodávateľmi, s ktorými máme kvalitné vzťahy.“

Preto zrejme neprekvapí, že generálnym dodávateľom Gansberg Koliba sa stalo ise, s.r.o., držiteľ ocenenia Stavebná firma roka z ASB GALA 2015. Táto spoločnosť stojí aj za projektami ako sú IURIS HOUSE, polyfunkčný objekt Mlynica, rezidenčné projekty NIDO a Nikola House. Za ise, s.r.o. hodnotí perspektívu spolupráce s ITB Development Oto Bortlík: „Na spoluprácu v projekte Gansberg Koliba sa vyslovene tešíme. ITB Development nás postavilo pred výzvu, na ktorú si plne trúfame. A tým, že sú u nich architekti, developeri, manažéri aj majitelia stále tie isté osoby, môžeme si byť istí, že si za svojim slovom a produktom budú stáť.“

Áno, ukazovateľom kvality projektu je dôvera, s akou k nemu pristupujú developeri nielen slovami ale aj skutkami. V dávnej minulosti sa pri dokončovaní náročných stavieb museli postaviť pod najnebezpečnejšiu časť stavby stavitelia aj so svojimi rodinami. Ukázali tak, že svojmu dielu veria. Urobil by podobné gesto niekto z ITB Development v prípade Gansberg Koliba? Určite áno. Už dve osoby z ITB Development sa nadchli pre tento projekt a kúpili si tu byt. A nielen oni. Vo výbornom predpredaji sa zatiaľ podarilo predať takmer polovicu bytov.

ZDROJ PR článok 

Kategória: Legislatíva a financovanie
Tagy: byty
Zdieľať článok