Zdroj: Wienerberger

Bezchybné založenie prvého radu tehál

21. 03. 2023 Zdieľať

Tehla je jedným z najodolnejších stavebných materiálov. Ak si aj vy chcete postaviť dom, ktorý vydrží niekoľko generácií, pálená tehla je správnou voľbou.

Predpokladom kvalitnej realizácie tehlovej stavby je presné založenie prvého radu. Ak sa chcete vyhnúť chybám, nechajte tento krok na odborníkov a využite asistenčnú službu Wienerberger.

Cena asistenčnej služby iba 1 €

Ak staviate dom z brúsených tehál Porotherm Profi, využite na založenie prvého radu asistenčnú službu Wienerberger. Špecialista vám s maximálnou presnosťou pomôže s položením vrstvy zakladacej malty pod obvodové i nosné steny pomocou laserového nivelačného prístroja a následne pomôže so založením prvého radu tehál. Okrem toho vysvetlí aj ďalší postup murovania a upozorní na najčastejšie problémy, ktoré sa pri výstavbe rodinného domu môžu objaviť. Súčasťou asistenčnej služby je aktívna pomoc stavebného technika v rozsahu 5 hodín, za ktorú zaplatíte iba 1 euro. Stačí vyplniť formulár na webovej stránke spoločnosti Wienerberger a tam vyznačiť orientačný dátum vykonania služby.

onfografika Wienerberger Asistenčná služba_final

Zdroj: Wienerberger

Podmienky poskytnutia asistenčnej služby

  • Je dostupná pre individuálnych stavebníkov aj pre malé stavebné firmy.
  • Vzťahuje sa na zakladanie akejkoľvek stavby z brúsených tehál Porotherm Profi.
  • Pripravenosť stavby podľa požiadaviek.
  • Projektovaná niveleta základovej dosky je v jednej úrovni.
  • Rozdiel medzi najvyšším a najnižším bodom na základovej doske je max. 4 cm.
  • Vykonanie založenia prvého radu tehál nad rámec uvedeného rozsahu je možné len po vzájomnej dohode s realizátorom.

Ako založiť prvý rad tehál

Presné založenie prvého radu tehál je základným predpokladom úspešnej stavby. Prvý rad tehál musí byť dokonale rovný, výškové korektúry v ďalších radoch sú už prakticky nemožné. Vždy treba začať výškovým zameraním základovej dosky s cieľom nájsť najvyššie miesto. Od neho sa odvíja hrúbka zakladacieho maltového lôžka, ktoré má byť v najvyššom bode približne 10 mm. Dôležitá je správna konzistencia malty, aby sa do nej tehly nezabárali.

wienerberger roh prvého radu tehál

Obvodové steny treba začať založením rohov stavby. Využite na to doplnkové tehly.
Zdroj: Wienerberger

Murovanie obvodových stien treba začať založením rohov stavby a ideálne s využitím doplnkových tehál. Medzi osadené rohové tehly sa potom do maltového lôžka ukladajú pozdĺž murárskej šnúry ďalšie tehly tesne za sebou tak, aby sa navzájom dotýkali. Tehly do maltového lôžka nezatláčame ani neposúvame. Murovanie ďalších radov potom už bude celkom jednoduché.

Prečo brúsené tehly?

Použitím brúsených tehál Porotherm Profi získate odolný, energeticky úsporný a trvácny rodinný dom. Moderné brúsené tehly sú zárukou vysokej kvality a dokážu sa ľahko prispôsobiť novým požiadavkám, technikám a spôsobom výstavby. Vynikajú najmä výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami, pevnosťou, únosnosťou a trvanlivosťou. Pozornosť si zaslúžia aj pre vynikajúcu požiarnu odolnosť, objemovú i rozmerovú stálosť či schopnosť tepelnej akumulácie. Tou najväčšou devízou tehlového domu je však jeho životnosť, ktorá presahuje viac ako 150 rokov.

Wienerberger_Dvojica tehálEKO 44+T Profi 44

Brúsené tehly sú zárukou vysokej kvality. Majú výborné tepelnoizolačné, akustické i tepelnoakumulačné vlastnosti. Zdroj: Wienerberger

Práca s brúsenými tehlami je navyše veľmi jednoduchá. Možno ich murovať na murovaciu penu alebo maltu pre tenké škáry. Oba spôsoby sú efektívne nielen z hľadiska spotreby materiálu, ale aj času potrebného na výstavbu. Wienerberger ponúka tehly rôznych veľkostí, hrúbky i účelu použitia vrátane tehál pre obvodové murivo, vnútorné nosné i nenosné steny.

Viac informácií získate na www.wienerberger.sk/asistencna-sluzba

Zdroj: PR článok Wienerberger s.r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: Wienerberger zakladanie prvého radu tehál
Zdieľať článok
Vyskúšajte si vyrobiť domáce tablety do umývačky! Sú výrazne lacnejšie, ale rovnako účinné ako kupovanéUrob si sám

Vyskúšajte si vyrobiť domáce tablety do umývačky! Sú výrazne lacnejšie, ale rovnako účinné ako kupované

Pomôže nám s riešením klimatickej zmeny umelá inteligencia?ASB.sk

Pomôže nám s riešením klimatickej zmeny umelá inteligencia?

Archwars: Majstri rýchlych riešeníASB.sk

Archwars: Majstri rýchlych riešení

Nenadarmo sa jej hovorí víla kvetín či rozprávkový kvet. Ako sa starať o vejárovku, aby vám prosperovala a krásne kvitla?Urob si sám

Nenadarmo sa jej hovorí víla kvetín či rozprávkový kvet. Ako sa starať o vejárovku, aby vám prosperovala a krásne kvitla?