Zdroj: KALYPSO

Bioklimatická pergola Kalypso – elegantné, komfortné a vysoko funkčné tienenie

30. 06. 2021 Zdieľať

Hľadáte štýlové a praktické tienenie pre vašu terasu, bazén či posedenie na záhrade? Spoznajte bioklimatické pergoly Kalypso – moderný tieniaci prvok, ktorý s ľahkosťou splní všetky vaše očakávania.

Prístrešok na terase či pergola na záhrade nie je samozrejme žiadnym novým elementom, prívlastok „bioklimatická“ ju však posúva do úplne inej roviny a otvára nové možnosti používania a predovšetkým komfortu.

Presklená obývačka s posúvnymi dverami

Zdroj: KALYPSO

Ako už názov naznačuje, bioklimatická pergola reaguje na klimatické podmienky ako sú slnečné žiarenie, dážď či vietor. Vďaka elektricky ovládaným naklápacím strešným lamelám dokáže pergola reagovať presne na potreby užívateľa. Lamely vyrobené z odolného extrudovaného hliníka efektívne odrážajú lúče slnečného žiarenia. Vďaka nastaveniu ich sklonu si môžete zvoliť presne požadovanú intenzitu tienenia, zároveň však umožňujú dostatočné prevetranie tieneného priestoru. Pridaním ďalších tieniacich prvkov ako sú napríklad screenové rolety, si viete ľahko regulovať nielen slnečné žiarenie zhora, ale aj po stranách pergoly.

Pergola v modernom dome s bazénom

Zdroj: KALYPSO

Dážď či sneh? Žiadny problém

Výhodou bioklimatickej pergoly Kalypso je, že tak ako vám spríjemní posedenie počas horúcich letných dní, takisto vás chráni aj pred nečakanými prehánkami a dažďom. V prípade zrážok sa lamely uzatvoria a tvoria úplnú ochranu. Na odtekanie vody zo strechy slúži integrovaný odkvapový systém ukrytý v lamelách a podperách.

Pergola v modernom dome s bazénom

Zdroj: KALYPSO

Okrem doplnkových tieniacich prvkov je možné použiť aj posuvné zasklenie, vďaka ktorému sa pergola behom pár minút dokáže premeniť na zimnú záhradu. S bioklimatickou pergolou Kalypso sa tak už nemusíte báť, že vám počasie prekazí posedenie s priateľmi či príjemnú večernú chvíľku na terase.
Bioklimatické pergoly majú široké spektrum využitia. V obytných priestoroch slúžia ako zastrešenie terasy, prekrytie bazéna alebo sa využívajú ako zimná záhrada. V komerčných zariadeniach našli uplatnenie predovšetkým v reštauráciách a hoteloch. Pergola môže byť samostatne stojaca alebo pripojená k stene domu. Okrem diaľkového ovládania disponuje aj možnosťou zabudovania senzorov počasia a pripojiteľnosti k inteligentným aplikáciám.

Veľká pergola nad terasou reštaurácie

Zdroj: KALYPSO

Bioklimatické pergoly Kalypso neprinášajú len vysoký užívateľský komfort. Elegantným vzhľadom prinášajú aj estetický benefit, vďaka širokému výberu RAL farieb sú ľahko zakomponovateľné ako do modernej, tak aj tradičnej architektúry.

Rozmerová variabilita

V závislosti od požadovaných rozmerov ponúkame dva typy pergol: Kalypso Mykonos, ktorá je určená predovšetkým pre rodinné domy a jej maximálne rozmery predstavujú na šírku 4,5 metra a na dĺžku 6,2 metra. Kalypso Santorini dokáže vo voľne stojacich modeloch pokryť plochu až 50m2 iba so štyrmi podperami, ale plochu prestrešenia je možné zdvojnásobiť pridaním iba dvoch ďalších podpier.

Pergola v modernom dome s bazénom

Zdroj: KALYPSO

Ak túžite po komfortnom posedení pri vašom dome, kde si budete môcť bezstarostne vychutnávať drink aj v tých najhorúcejších letných dňoch, bioklimatická pergola rozhodne splní vaše predstavy. Vďaka bohatému množstvu dostupného vybavenia zaručujú výborné podmienky užívania počas celého roka. Použitím presklení, screenových roliet, osvetlenia či vykurovania pergola poskytuje užívateľovi veľké množstvo variácií a komfortné používanie nielen v letných mesiacoch.

Viac o pergolách Kalypso sa dozviete na stránke www.kalypso.sk

Zdroj: PR článok KALYPSO SK, spol. s r.o.

Kategória: Okná
Tagy: pergoly prístrešok slnečná clona terasy vonkajšie markízy
Zdieľať článok