Strešné okná patria aj do bungalovov

22. 11. 2019 Zdieľať

Sedemdesiat percent používateľov tvrdí, že dostatok denného svetla je jedným z hlavných parametrov, podľa ktorých sa rozhodujú pri kúpe nového rodinného domu alebo bytu. Najmä mladé rodiny sa pritom stále častejšie uchyľujú ku kúpe bungalovu. Práve tento typ stavby ale neposkytuje ani zďaleka toľko denného svetla, koľko človek potrebuje.

Presvetlením bungalovu strešnými oknami VELUX pritom môžu majitelia domu získať okrem dostatku denného svetla tiež množstvo výhod. Po otvorení obytnej časti domu do krovu a umiestnení strešných okien do strechy vzniknú atraktívne, vzdušné a presvetlené priestory k bývaniu. Viac vzduchu v miestnosti a riadená prirodzená ventilácia navyše zaistia vyššiu kvalitu vnútorného prostredia. „Väčší objem vzduchu sa pomalšie vydýcha a rozdiel v spotrebe energie na vykurovanie pritom bude zanedbateľný,“ vyzdvihla hlavná architektka spoločnosti VELUX Klára Bukolská.

Strešné okná poskytujú za rovnakých podmienok najmenej dvakrát viac svetla než fasádne okná rovnakých rozmerov a dokonca až trikrát viac svetla než rovnako veľké vikiere. Strešné okná zaisťujú tiež vyšší jas stien než fasádne okná alebo okná vo vikieri. Vďaka tomu je prechod medzi vysokým jasom okennej výplne a susednou stenou jemnejší a znižuje sa tak riziko oslnenia.

Dôvodom, prečo si strešné okná do bungalovu zaobstarať, môže byť pre mnohých tiež úspora elektrickej energie. Ak totiž docielime optimálne presvetlenie celého domu na úrovni doporučených hodnôt, je zníženie energie na svietenie v rodinnom dome okolo 30 %.


strešné okná

strešné okná
VELUX

Denné svetlo vo všetkých častiach domu

Vďaka strešným oknám je navyše možné dostať denné svetlo aj do miestností uprostred domu, kde nie je klasické fasádne okná možné umiestniť. V bungalovoch sú to typicky kúpeľne, ktoré vďaka strešným oknám dostanú razom luxusný a netradičný vzhľad. Aj v tomto prípade naviac šetríme elektrickú energiu. Aj do miestností, kde by sa musela za bežných okolností cez deň používať lampa, sa vďaka strešným oknám dostane prirodzené denné svetlo.

Moderné technológie navyše dokážu denné svetlo priniesť aj do miestností, kde nie je možné umiestniť ani fasádne a ani strešné okno. K presvetleniu tmavej chodby alebo šatníka výborne poslúži svetlovod VELUX. Vďaka vysoko odrazivému tubusu dokáže priviesť slnečné lúče až do hĺbky 6 metrov medzi strechou a interiérom.


svetlovody

svetlovody
VELUX

Zdravá domácnosť automaticky 

Až 90 % nášho času trávime v interiéri, kde môže byť vzduch až 5 krát viac znečistený ako vzduch vonku. K udržaniu zdravého vnútorného prostredia je v interiéri potrebný dostatok denného svetla a čerstvého vzduchu. S blížiacou sa zimou čoraz častejšie zabúdame na vetranie. Pravidelné vetranie domácnosti pritom prispieva nielen k vytváraniu zdravého vnútorného prostredia, ale aj zvyšuje komfort členov rodiny. Riešením pre zaneprázdnených ľudí sú moderné technológie, ktoré sa nielen o vetranie postarajú za vás. VELUX ACTIVE uľahčí a spríjemní život užívateľom strešných okien. Ide o cenovo dostupný inteligentný systém ovládania strešných okien, roliet a žalúzií VELUX. Využíva najnovšie technológie pre inteligentné senzory a vďaka tomu premýšľa a následne aj koná za obyvateľov domácnosti.

www.velux.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Kategória: Okná
Tagy: strešné okno svetlovody
Zdieľať článok