Zdroj: Climax.cz

Zimná záhrada poskytne perfektné miesto na relaxáciu. Ako ju kvalitne zariadiť?

17. 10. 2022 Zdieľať

Premýšľate nad zimnou záhradou, ale nie ste si stále istí? Verte, že len čo sa v nej raz usadíte, nebudete ľutovať. Zimná záhrada rozširuje vašu obytnú plochu domu o ďalšiu odpočinkovú miestnosť. Vytvoríte si tak dokonalý priestor na relaxáciu, navyše ste blízko k prírode za akéhokoľvek počasia. Každá zimná záhrada však potrebuje dokonale vyriešené tienenie. Najefektívnejšou voľbou sú screenové rolety.

Zimná záhrada = nový priestor pre celú rodinu

Zimná záhrada je stále väčším lákadlom. Prečo? Vášmu domu dodá úplne nový rozmer. Získate s ňou ďalšiu miestnosť navyše, ktorú si každý člen rodiny okamžite obľúbi. Môžete v nej tráviť nielen parné letné dni, ale predovšetkým si užívať výhľad do okolia aj pri chladných zimných večeroch. Za každého počasia je možné zimnú záhradu využiť ako plnohodnotnú izbu či už na prácu, odpočinok, hru s deťmi alebo oslavu narodenín. Mnohí zimnú záhradu využívajú aj ako zastrešenie bazéna.

Vybavenie záhrady je úplne na vás. Ideálny nábytok je ratanový alebo plastový, ktorý sa ľahko udržuje. To oceníte hlavne v lete, keď zimná záhrada slúži predovšetkým ako priechod medzi domom a záhradou. Rozhodne nešetrite kvetinami, ktoré celý priestor zútulnia. A určite nezabúdajte ani na kvalitné zatienenie zimnej záhrady, ktoré má veľký vplyv na to, ako sa v nej budete cítiť.

Tienenie zimných záhrad nepodceňujte

Zimné záhrady sa vyznačujú veľmi špecifickou klímou. Nielenže ide o uzavretý priestor, ale navyše je celý sklenený. Teda tu môže byť veľké teplo. Ak však viete, ako si s týmto problémom poradiť, zimná záhrada sa premení na perfektné miesto na odpočinok.

Dôležité je vybrať správne tienenie. Áno, tienenie zimnej záhrady je takisto dôležité ako tienenie vašich okien. Preto výber nepodceňujte. Ak zvolíte kvalitný a správny typ tienenia, zimnú záhradu využijete na maximum po celý rok.

Zimná záhrada v dome

Na zatienenie zimnej záhrady perfektne poslúžia screenové rolety. Zdroj: Climax.cz

Screenové rolety sú pre zimné záhrady ako stvorené. Nielenže chránia pred slnkom, ale zvládnu aj silný vietor a oživia celkovo váš dom. Aké sú hlavné výhody screenových roliet a prečo si ich vybrať?

 Screenové rolety zaistia dokonalú priepustnosť svetla

Nenájdete lepšiu voľbu na zatienenie zimnej záhrady, než sú screenové rolety. Dôvodov je hneď niekoľko. Do záhrady nepustia slnečné lúče, ale zároveň prepustia dostatok potrebného svetla. Roleta je vyrobená z vysokokvalitnej a odolnej látky, ktorá vonku vydrží naozaj všetko. Dokonca nemusíte mať obavy z vyblednutia.

Zimná záhrada v dome

Ak zvolíte kvalitný a správny typ tienenia, zimnú záhradu využijete na maximum po celý rok. Zdroj: Climax.cz

Hlavné výhody screenových roliet

 • zvislé fasádne clony vytvárajú príjemnú klímu
 • bránia pohľadom zvonku a zaistia súkromie
 • znižujú tepelnú záťaž a šetria financie za klimatizáciu
 • sú odolné voči vetru aj dažďu
 • zabránia slnečným lúčom, ale nebránia výhľadu von
 • na výber je pestrá škála farieb aj látok s rôznou priepustnosťou
 • nie sú náročné na údržbu.

Screenové rolety na vašej zimnej záhrade je možné ovládať niekoľkými spôsobmi – kľučkou, pomocou nástenného vypínača alebo mobilným telefónom. S mobilnou aplikáciou zatemníte alebo odtemníte rolety odkiaľkoľvek z domu.

Zimná záhrada v dome

Zimná záhrada vytvára dokonalý priestor na relaxáciu, odpočinok alebo prácu. Zdroj: Climax.cz

Starostlivosť o vonkajšie látkové rolety je ľahká

Veľkou výhodou vonkajších látkových roliet je fakt, že sú takmer bezúdržbové. Čistiť ich stačí len pomocou mydlovej vody a jemnej kefy. Aby vám vydržali rolety dlho krásne, čistite ich pravidelne dvakrát do roka, a to vždy na jar a na jeseň.

Ako na čistenie vonkajších roliet krok za krokom

 • rolety najprv stiahnite nadol
 • vezmite jemnú kefu a opatrne odstráňte prach a ďalšie nečistoty
 • handričku alebo hubku namočte do mydlového roztoku a začnite s čistením
 • nakoniec rolety opláchnite čistou vodou
 • skôr ako rolety vytiahnete, nechajte ich poriadne uschnúť

Zimná záhrada nadchne každého, aj toho najnáročnejšieho z vás. Takisto ako látkové screenové rolety, ktoré premenia každú zimnú záhradu na váš raj. Preto vyberajte rolety starostlivo. Len tak docielite to, že sa do záhrady budete chcieť vracať po celý rok a za každého počasia.

Zdroj: PR článok Climax

Kategória: Okná
Tagy: rolety screeny tienenie zimná záhrada
Zdieľať článok