Zdroj: iStock

Prečo zvoliť do interiéru liatu podlahu?

22. 04. 2021
Zdieľať

Príde vám dlažba nesympatická a laminátovej podlahy máte už plné zuby? Epoxidové a polyuretánové liate podlahy sú skvelým riešením.

Epoxid alebo polyuretán?

Liate podlahy sa kedysi používali hlavne v priemysle. Dnes, vďaka svojim výhodám, zavítali aj do interiérov domov. Rozdiel medzi epoxidovou a polyuretánovou podlahou je len v ich chemickom zložení. Aplikácia aj finálny vzhľad je takmer identický.

obývačka s liatou podlahou

Zdroj: iStock

Prečítajte si tiež
Zlaďte celý interiér podlahou s rovnakým dekorom

Množstvo výhod

Liate podlahy sú bezšpárové. Vytvárajú dokonale hladký povrch a absencia špár uľahčuje udržiavať ich čistý vzhľad. Sú vhodné aj v kombinácií s podlahovým kúrením, keďže ich hrúbka je len 2-4 milimetre. Ich umývanie je jednoduché a je možné ich celoplošne chemicky dezinfikovať. Sú dostupné v rôznych farbách a majú lesklý finiš. Okrem moderného dizajnu poskytujú aj teplý a jemný povrch, ktorý zaručene oceníte.

obývačka s liatou podlahou

Zdroj: iStock

Epoxidová liata podlaha

Epoxidová podlaha je tvrdšia, ale povrchovo krehkejšia ako polyuretánová. Je vhodná do všetkých obytných priestorov. Odporúčaná je povrchová úprava špeciálnym lakom, ktorý podlahe zvýši odolnosť proti poškriabaniu a zmatneniu.

Prečítajte si tiež
Ako si vybrať správnu sedačku do obývacej izby

Aplikácia tejto podlahy zaberie 2-10 dní, v závislosti od veľkosti miestnosti a náročnosti úpravy podkladovej bázy. Uvítate, že je dostupná vo viac ako 2000 odtieňoch.

liata podlaha v dome

Zdroj: iStock

Polyuretánová liata podlaha

Táto podlaha je pružnejšia a pocitovo mäkšia ako epoxidová. Nanáša sa v hrubšej vrstve, konkrétne 3-4 milimetre. Používa sa v miestnostiach s vyššou záťažou, ako napríklad v garáži, a je vhodná aj do priestorov, kde je problematický podklad, akým sú praskliny alebo zlá dilatácia.

Tehlová stena v obývačke a liata podlaha

Zdroj: iStock

Vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam je ideálnym výberom do kúpeľní. Na bosú nohu pôsobí teplo a mäkko a je vhodná aj do sprchových kútov. Jej zloženie je odolné voči vonkajším podmienkam a preto ju môžete použiť na terasy, či balkóny. Jej aplikácia trvá 4-12 dní a takisto je dostupná v rôznych farebných odtieňoch.

Text: Nina Macáková

Foto: istock.com

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: liate podlahy podlahy
Zdieľať článok

Diskusia