22. 05. 2020 Zdieľať

Je vám doma zima na nohy? Rozliehajú sa vaše kroky po celom dome? Máte pocit, že ani kvalita vzduchu v interiéri nie je taká, ako by mohla byť? Ľahké podlahy na báze sadry vám pomôžu vyriešiť aj tieto problémy.

Suché podlahy na báze sadry dokážu uľahčiť celý proces rekonštrukcie vašej domácnosti. Sú plnohodnotnou náhradou betónového poteru, ale majú ešte niekoľko výhod navyše, ktoré ich posúvajú na úplne nový level. Práca s nimi je rýchlejšia vďaka princípom suchej výstavby a rekonštrukciu preto môžete podniknúť expresne rýchlo a kedykoľvek počas roka. Takisto sú výrazne ľahšie, stavbu zaťažujú až 7-krát menej ako klasické potery, takže sú ako stvorené do moderných drevených domov. Pokryť ich môžete všetkými podlahovými krytinami ako koberce, PVC, drevené alebo laminátové parkety či dlažba.

Najvhodnejšie na tento účel sú sadrovláknité podlahové dosky Rigidur od divízie Rigips spoločnosti Saint-Gobain. Sú vyrobené z materiálu, kde je obsiahnutá sadra, papierové vlákna a minerálne prísady. Všetky tieto suroviny sú zmiešané a pod vysokým tlakom lisované. Táto technológia zaručí hladký, celistvý povrch dosiek, ktorý značnou mierou uľahčuje finálnu povrchovú úpravu. Pri výrobe sú dosky navyše hĺbkovo impregnované. Impregnácia zabezpečí odolnosť dosiek proti zvýšenej vlhkosti a zabráni vzniku a rozvoju plesní.

Suchá podlaha z dosiek Rigidur

Suché podlahy z dosiek Rigidur spĺňajú všetky požiadavky ako podlahy z betónového poteru.Rigips

Do domácnosti vnesú ticho

Podlahy vás síce neochránia pred hlukom z ulice, ale efektívne pomáhajú s krokovou izoláciou. Ak počujete každý krok, ktorý niekto spraví na poschodí či vo vedľajšej miestnosti, dosky Rigidur sú pre vás tým správnym rozhodnutím. Ich krokovú izoláciu ešte zvýšite použitím akustických podložiek, ktorých hrúbka by mala byť minimálne 10 mm. Výborne funguje minerálna izolácia alebo takzvaný elastifikovaný polystyrén. Dôležité je tiež nezabudnúť oddeliť podlahu od zvislých stien pomocou podlahových pások, ktoré zaistia 100 % tlmenie hluku.

izolácia podlahy doskami Rigidur

Rigips

Nohy už len v teple

Ak vám býva často zima od nôh, váš problém môže pomôcť vyriešiť podlahové kúrenie. Podlaha Rigidur je vďaka svojim vlastnostiam ako stvorená pre systémy podlahového vykurovania, pretože spája výhody suchých podláh s tepelnými vlastnosťami sadry, ako je napríklad rýchly nábeh teplôt. Takáto podlaha umožňuje osadenie elektrických vykurovacích rohoží priamo pod podlahové dosky. Medzi vykurovacím vedením a podlahovými doskami odporúčame umiestniť tvarovky z tepelne vodivého plechu. Teplota na povrchu týchto plechov v styku s podlahovými dielcami však nesmie prekročiť 45°C, preto odporúčame teplotu vykurovacieho média v prevádzke obmedziť na 45 – 50°C.

Lepší vzduch vďaka podlahe? Možné je všetko

Kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti môžu negatívne ovplyvňovať voľne prchavé škodlivé látky. Vyvolávajú množstvo zdravotných problémov vrátane bolestí hlavy, oslabenia imunity alebo alergií. Najčastejším vinníkom z voľne prchavých organických látok je formaldehyd. Do ovzdušia sa uvoľňuje z viacerých zdrojov, ako sú napríklad nábytok, podlahové krytiny alebo čistiace prostriedky.

Pre zlepšenie kvality vnútorného ovzdušia je našťastie možné do podlahového systému dodať sadrokartónové dosky aj s technológiou Activ’Air®. Táto technológia pohlcuje formaldehyd z ovzdušia, premieňa ho na neškodné látky a zabraňuje jeho spätnému vylučovaniu. Vďaka tomu dokáže znížiť koncentráciu formaldehydu v miestnosti až o 70 %. Technológia Activ’Air® si svoje vlastnosti navyše zachová po dobu až 50 rokov, takže ešte aj vaše vnúčatá budú chodiť po zdravých podlahách.

čistý vzduch v interiéroch

Rigips

Zdroj: PR článok Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: podlahové dosky Suché podlahy
Zdieľať článok