Zdroj: Austrotherm, s. r. o.

Efektívne zateplenie fasády v letných mesiacoch

30. 06. 2021 Zdieľať

Kvalitne prevedené zateplenie obvodovej konštrukcie významne znižuje spotrebu energie na vykurovanie a zamedzuje neželanému prehrievaniu budovy počas horúcich letných dní.

Mimoriadne efektívnou voľbou na zateplenie fasády je inovatívny produkt novej generácie Austrotherm GrEPS Fasádny Reflex, ktorý má až o 20% lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely EPS pri rovnakej hrúbke a ktorý je navyše upravený špeciálnou reflexnou povrchovou vrstvou. Obsahuje nanočastice grafitu, ktorý zabezpečuje reflexiu tepla, čím sa zvyšuje izolačný účinok dosiek. Ide o najnovší typ EPS dosiek pre profesionálne a efektívne zateplenie. S vynikajúcou lambdou 0,031 má aj pri menších hrúbkach izolácie vysoký tepelný odpor.

Fasádne dosky

Zdroj: Austrotherm, s. r. o.

Tepelnoizolačné dosky Austrotherm GrEPS Fasádny Reflex sú optimálnym riešením pri zatepľovaní fasády počas horúcich letných dní, keďže reflexná vrstva, ktorou sú dosky ošetrené, napomáha znížiť povrchovú teplotu na izolácii v priebehu jej aplikácie. Špeciálna reflexná vrstva zároveň prispieva k zvýšeniu prídržnosti lepiacej (stierkovej) malty.

Sú obzvlášť vhodné na zateplenie fasády pasívnych a nízkoenergetických domov a na dodatočné zateplenie starších domov.

Viac na expertinapolystyren.sk

Zdroj: Austrotherm, s. r. o.

Kategória: Steny a fasády
Tagy: nízkoenergetický dom pasívne domy tepelnoizolačný materiál zateplenie domu zateplenie fasády
Zdieľať článok