Veľký pohľad na život

Veľký pohľad na život

19. 04. 2010
Zdieľať

Nie sú okná ako okná. Tie veľkorysejšie, ktoré pustia do interiéru viac svetla a slnečných lúčov, sú zároveň výraznými architektonickými prvkami, ktoré ovplyvňujú celkový charakter domu. Ponúkame niekoľko príkladov vkusne a efektne riešených zasklených plôch, ktoré prirodzene zapadajú do celkového konceptu domu, bez akýchkoľvek rušivých elementov a krásne prepájajú interiér z exteriérom.


Veľký pohľad na život

257565
Lhotakova

Veľmi pekná hra rozličných veľkostí okien vrátane veľkého zasklenia, ktoré spája vnútorný a vonkajší svet.

 


Veľký pohľad na život

257566
Daniel Veselský


Veľký pohľad na život

257568
Daniel Veselský


Veľký pohľad na život

257574
Daniel Veselský

Ak sa povýši krása skla na výrazový prostriedok architektúry domu a využije sa jeho schopnosť odrážať obraz okolia a zároveň vytvárať priehľady, zdôrazní sa atraktívna ľahkosť formy. Atypické zasklené steny v rohu budovy. Zaujímavý architektonický prvok, ktorý púšťa do interiéru veľa svetla a ponúka výhľad na okolie. Hra ľahkých sklenených konštrukcií pekne kontrastuje s kamenným podnožím. Inšpirácia z Anglicka, kde konzervatívni úradníci len tak niečo nepovolia a väčšinou trvajú na pôvodných koncepciách, ale aj detailoch domov, predovšetkým pamiatkovo chránených.Takže inšpirujte sa a kochajte sa.


Veľký pohľad na život

257572
C. Neilson

Tu by bola skutočne škoda narušiť nádherný panoramatický výhľad na život na rieke akýmkoľvek netransparentným materiálom. Veľmi inšpiratívne využitie veľkých zasklených plôch.


Veľký pohľad na život

257570
P. Reynolds

Krásny príklad využitia veľkého zasklenia aj v malých priestoroch, átrium sa vďaka nemu stáva súčasťou interiéru. Asymetria tu dodáva uvoľnenosť.


Veľký pohľad na život

257567
l.Németh

Pekný príklad maximálne funkčného a estetického využitia zasklených stien. Okrem podmanivého výhľadu do údolia vďaka svojej orientácii ponúka aj tepelné zisky podľa princípov nízkoenergetickej výstavby.

ZDROJ: môj dom JAGA GROUP, s.r.o.

Kategória: Okná Stavba a rekonštrukcia
Tagy: postrehy stavba domu
Zdieľať článok

Diskusia