Aká vianočná výzdoba bude hitom tohtoročných Vianoc? Poznáme aktuálne trendy!

22. 11. 2022
Zdieľať

Zdá sa vám, že ešte je priskoro uvažovať nad vianočnou výzdobou? Plánovaním niekoľko týždňov dopredu si môžete zabezpečiť tú najkrajšiu sviatočnú atmosféru, bez stresu a obáv z toho, že už nezoženiete ozdoby a dekorácie, aké chcete. Pozitívom je, že prakticky žiadny štýl nie je zlý alebo nemoderný.

Ako budú vyzerať tie najkrajšie vianočné dekorácie v tomto roku? Od moderných odvážnych štýlov, ktoré sú plné farieb a neónových svetiel, až po tradičnejšie, rustikálne dekorácie s papierovými retiazkami a vrstvami textúr…

Prečítajte si tiež
Zariaďujeme obývaciu izbu v provensalskom štýle

Naturálny štýl

Staromódne papierové dekorácie v rôznych farbách sú z roka na rok väčším vianočným trendom. Dôvody sú jednoduché: papierové ozdoby sú cenovo dostupné, ekologické a skutočne efektívne. Fungujú s akoukoľvek schémou od jemného, ​​neutrálneho štýlu až po niečo odvážnejšie a jasnejšie, maximalistické.

Biela papierová vianočná hviezda

Zdroj: iStock

Pôsobivú dekoráciu z voštinových guľôčok vyrobíte ich zoskupením, zavesením zo stropu, poukladaním na stôl alebo ich použite na ozdobenie stromčeka. Papierové girlandy tiež vyzerajú krásne zavesené
kdekoľvek – nielen na stromček, ale aj na rám dverí alebo ich položte na jedálenský stôl – dodajú okamžité spestrenie a textúru.

Eco ozdoby na stromček

Zdroj: iStock

Rustikálne vianočné ozdoby

Keď sa rozhodujete, ako si vianočne vyzdobiť domov, prvé myšlienky pravdepodobne smerujú k farbe. Zelená a červená už dlho kraľujú sviatočným odtieňom, strieborná a zlatá sú obľúbené, ak chcete niečo elegantnejšie.

Prečítajte si tiež
Ako si postaviť dekoratívny krb?

Ak tento rok túžite po rustikálnejšom vzhľade, experimentujte s teplejšími zemitejšími tónmi, ako sú sýto oranžové, hnedé a machovo zelené odtiene. Zvážte aj vrstvenie textúr, nebojte sa zmiešať papierové ozdoby s keramickými a drevenými korálkovými girlandami. Výsledkom bude veľmi trendová severská atmosféra.

Darčeky pod stromčekom v eko papieri

Zdroj: iStock

Doprajte sviatočnú náladu aj kuchyni

Ďalšia tradičná vianočná dekorácia, ktorá sa vrátila do našich domácností sú škandinávske slamené ozdoby. Nepoužívajú sa len na stromček, ale môžete nimi vyzdobiť kuchyňu, skvele fungujú zavesené v skupinách na svietidlách nad jedálenským stolom. Vyberte si rôzne veľkosti a zaveste ich do rôznych výšok.

Vianočné ozdoby zo šúpolia

Zdroj: iStock

Tradičný štýl bohatý na farby i vzory

Červená a zelená sú farbami Vianoc, je viac než isté, že táto klasická kombinácia zaručene naplní miestnosť radosťou a teplom. Ak chcete túto tradičnú schému osviežiť, pridajte nejaké výrazné odtiene, napríklad jasnejšiu zelenú alebo niekoľko ružových tónov, aby ste tmavšiu červenú oživili.  Ak chcete dosiahnuť očarujúci nádych pridajte aj zlaté akcenty.

Červené balíčky pod stromčekom v tehlovej obývačke s dekoráciou Santu

Zdroj: iStock

Dramatická čierno-zlatá farebná schéma

Čierna nemusí vyznievať ako ten najslávnostnejší odtieň, ale keď ju skombinujete so zlatou vytvoríte skutočne očarujúcu, dramatickú farebnú schému. Veľmi dobre funguje aj na sviatočnom stole. Doplňte ju bobuľami, mašľami a ozdobami v rovnakých elegantných odtieňoch. Ak chcete ešte odvážnejší vzhľad, zmiešajte tóny tyrkysovej so zlatými doplnkami.

Čierny balíček so zlatými ozdobami na čiernej podlahe

Zdroj: iStock

Vence nie sú len na dvere

Ďalším tohtoročným trendom sú superveľké vence. Namiesto toho, aby ste ich zavesili zvonku na dvere a vôbec nevideli, prineste si všetku tú krásnu dekoratívnu zeleň aj do interiéru.

Prečítajte si tiež
Očarujúca chalupa so zimnou záhradou v srdci Štiavnických vrchov

Nadrozmerný veniec je dokonalou sviatočnou, ale jednoduchou kulisou na vianočný stôl alebo do obývačky, prípadne ho zaveste na chodbu, aby zapôsobil hneď, ako do vášho domova vstúpia hostia. Vence fungujú s akoukoľvek schémou a vždy ich môžete dotvoriť podľa vašich predstáv ozdobami, mašľami či osvetlením.

Obrovský veniec na bielej antickej stene nad modrým kreslom

Zdroj: iStock

Spestrite interiér veľkými vázami s ihličnatými vetvičkami

V miestnostiach, kde by nemáte stromček vytvorte sviatočnú atmosféru veľkými vázami s ihličnatými vetvičkami a zimnými plodmi.

Sabína Zavarská

Foto: istock.com

Kategória: Dekor
Tagy: adventný veniec balenie darčekov darčeky Vianoce vianočné dekorácie vianočné trendy
Zdieľať článok

Diskusia