Vianočná výzdoba pri okne
Zdroj: shutterstock.com

Kreatívne a veselé vianočné dekorácie

13. 12. 2022 Zdieľať

Na to, aby sviatočný domov ožil pravou vianočnou atmosférou, nepotrebujete drahé ozdoby. Stačí, keď celkom obyčajné veci skúsite využiť trochu neobyčajne…

Heslo: jednoducho a efektne

Super správou je, že to presne tak ide! Dokonalú vianočnú atmosféru dokážete navodiť vo svojich domovoch aj veľmi rýchlo a ľavou zadnou. Zamerajte sa na zopár aranžmánov, ktoré umiestnite tak, aby boli na očiach. Stačí vám na to napríklad váš obľúbený podnos, na ten umiestnite sviečky, pár vianočných ozdôb, ktoré máte z minulého roku, a halúzky. V podstate zužitkujete čokoľvek, čo už doma máte, a pritom vyčarujete zázrak.

Podnos na posteli pri vianočnom stromčeku

Zdroj: shutterstock.com

Sušené pomaranče vás zachránia!

Nakrájajte pomaranče na pol centimetrové plátky a sušte ich na papieri na pečenie v rúre na 80 stupňov Celzia. Z času na čas ich obracajte. V prípade, že máte rúru s ventilátorom, použite ho. Môžete ich však vysušiť aj v sušičke podľa návodu. Ak sa vám podarí zohnať červené pomaranče, nakombinujte ich s obyčajnými. No a ak už máte vysušené, dekorujte… na stromček, na všakovaké svietniky, aranžmány, či ich iba tak pohoďte po prestretom stole. No a ešte jedna rada nakoniec – ak ich použijete v biokvalite a nejaké vám zostanú, pridajte k nim škoricu, klinčeky, med a zalejte si ich ako čaj.

Jednoduchá vianočná dekorácia so sušenými pomarančmi

Zdroj: shutterstock.com

A čo darčeky?

Použite prírodný papier, obyčajný motúz a vyzdobte ho sušeným ovocím, prípadne vetvičkami. Ak nemáte poruke prírodný papier, ale iba zvyšky z toho narodeninového, pokojne ho použite, len tou bielou stranou navrch a výsledok bude taktiež perfektný.

Viac inšpirácií nájdete na webe vdobrom.sk.

Kategória: Dekor
Tagy: vianočné dekorácie
Zdieľať článok