Kvetináče s etno vzorom svojpomocne

26. 02. 2021 Zdieľať

Rastliny nám v byte zabezpečujú príjemnú klímu, robia domov útulným a pomáhajú nám cítiť sa v ňom lepšie.

Nájsť ten správny kvetináč, ktorý perfektne zapadne do interiéru, nie je vždy jednoduché. Môže sa stať, že nesadne farba alebo vzor nebude ladiť so vzhľadom vášho interiéru. Aby ste sa tejto dileme vyhli, môžete si kvetináče ozdobiť vlastnými vzormi.

Radí Ivona z Möbelixu

profesionálna dizajnérka

Vzor, ktorým by ste chceli kvetináče pomaľovať, už možno máte v hlave. Ak nie, inšpirujte sa na internete alebo predmetmi, ktoré máte doma.

Budete potrebovať

  • Kvetináče (vlastným vzorom môžete ozdobiť aj vázu)
  • Obľúbené izbové rastliny
  • Fixky na porcelán v požadovanej farbe
  • Krajčírsky meter
  • Vatové tampóny alebo handrička

Postup

Pomôcky na výrobu handmade kvetináča

Zdroj: MÖBELIX

Príprava.Tým, ktorí sú pri práci trochu neporiadni, odporúčam ako podklad použiť kartón alebo staré noviny. Potom handričkou dôkladne očistite kvetináč od prachu a mastnoty. Pre etnický vzor sú ideálne trojuholníky, krúžky, cik-cak línie.

Výroba handmade kvetináča.

Zdroj: MÖBELIX

Meranie. A teraz môžeme začať. Ak chcete, aby boli vzory na kvetináči symetrické, odmerajte si vzdialenosti pomocou krajčírskeho metra a naznačte ich pomocnými bodmi.

Výroba handmade kvetináča

Zdroj: MÖBELIX

Kreslenie. Podľa toho, pre aký vzor ste sa rozhodli, môžete začať s kreslením. Trojuholník po trojuholníku, krúžok po krúžku. Ak sa vám niečo nepodarí, jednoducho utrite čerstvú farbu handričkou alebo vatovým tampónom.

Výroba handmade kvetináča

Zdroj: MÖBELIX

Zaschnutie. Po asi 90 minútach je farba úplne zaschnutá a kvetináč pripravený na to, aby ste do neho dali rastlinku. Je veľmi dôležité, aby ste farbu nechali vždy dobre vyschnúť. Inak sa vám môže stať, že si vzory rozmažete.

Výroba handmade kvetináča

Zdroj: MÖBELIX

Výsadba. Keďže nie je dobré, aby na kvetináč po vymaľovaní pálilo slnko, vyzdobené kvetináče sú vhodné iba do interiéru. Tak ako sa vám páčia tie naše s etnickým vzorom?

Naše tipy

Obal na kvetináč Luisa

Obal na kvetináč Luisa

Zdroj: MÖBELIX

Na menšie rastliny, ako sú napríklad rôzne kaktusy alebo menšie sukulenty, celkom postačí tento typ obalu. Jeho priemer je 31 cm a výška 25 cm a vybrať si ho môžete štyroch farbách – sivej, bielej, čiernej a ružovej. Cena je 12,99 €.

Obal na kvetináč Trelleborg

Obal na kvetináč Trelleborg Ii

Zdroj: MÖBELIX

Rastliny môžete mať doma aj vo výške, a to vďaka tomuto elegantnému modelu. Výborne sa do neho hodia aj prevísajúce druhy. Má výšku 65 cm a dostanete ho v krémovej farbe. Cena je 24,95 € .

Váza Bilbao

Váza

Zdroj: MÖBELIX

Vlastným vzorom môžete pomaľovať napríklad aj vázu. Rozmery tohto modelu sú 12 × 12 × 37 cm. Cena je 7 €.

Všetky produkty môžete kúpiť na www.moebelix.sk

Zdroj: PR článok Möbelix SK, s. r. o.

Kategória: Dekor
Tagy: dekorácie interiéru etno vzory handmade izbové kvety kvetináče
Zdieľať článok