Tipy na vianočné dekorácie: Štýlové Vianoce vo vašej obývačke

20. 12. 2019
Zdieľať

Existuje množstvo nápadov a rád, ako vyzdobiť interiér, aby získal sviatočný charakter. Už viete, v akom štýle sa ponesie vianočná atmosféra vo vašej domácnosti? Prinášame niekoľko trendových inšpirácií:

Teplé zemité farby a lesk drahého kovu

Zemité farby v odtieňoch klinčeka, muškátového orecha, škorice pôsobia harmonizujúco a príjemne. Keď k týmto odtieňom doplníte náznak lesku zlata či medi výsledok bude dokonale sviatočný. Navyše, v zlatistých guliach alebo zvončekoch zavesených na stromčeku sa budú odrážať príjemné zemité farby, čo umocní efekt domáceho tepla. 


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock

Menej je niekedy viac

Mnoho ľudí to s výzdobou preháňa, mysliac si, že tak bude interiér pôsobiť ešte slávnostnejšie. Opak je však pravdou. Stačí jedna väčšia dekorácia na konferenčnom stolíku či barovom pulte. Rustikálnu atmosféru vytvoríte, keď k dekorácii pridáte šišky, šípky, orechy, ovocie a neodmysliteľné vetvičky ihličnatých stromov, ktoré miestnosť vianočne prevoňajú. 

Zaujímavým a tiež voňavým doplnkom dekorácie v tomto štýle sú okrasnou stuhou zviazané tyčinky škorice a porozsýpané klinčeky. 

Prečítajte si tiež:

Inšpirujte sa! Tipy na vianočné darčeky od redakcie Môj dom

Minimalisticky pôsobí sklená misa naplnená vianočnými guľami. Stačí, keď k nej pridáte jednoduchý svietnik alebo drobné svetielka, prípadne malú strohú dekoráciu v tvare vianočného stromčeka. 


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock

Tmavšiu miestnosť ozdobte svetlým stromčekom

Ak máte v interiéri trendové tmavšie farby, sviatočnú atmosféru dosiahnete umelým stromčekom v biely a striebristých tónoch. Celkový efekt môžete dotvoriť malým množstvom ozdôb v chladnej farbe –napríklad svetlomodrej či jemne fialovej. 

Zaujímavo pôsobia aj papierové dekorácie, ktoré majú zvláštny japonský šarm. Pridajte priesvitné sklené ozdoby a striebristé šišky. 


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock

Tradičná krása Vianoc

Nesmrteľnou trojkombináciou farieb: biela, zelená a červená nikdy nič nepokazíte. Nepridávajte však už žiadnu ďalšiu farbu. Ozdoby na stromček môžu byť z akéhokoľvek materiálu (pôsobivá je aj hrubá látka), dôležité je, aby bola dodržaná farebná schéma. Výsledkom bude eklektický, ale pritom elegantný stromček. V rovnakých farbách dekorujte aj zvyšok miestnosti.


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock

V štýle glamour

V miestnosti v tomto štýle rozhodne nesmie chýbať zamat, a to ideálne vo vínovej alebo tmavo zelenej farbe. Alternatívnym materiálom je brokát. Krásnu kombináciu dostanete, keď na tmavšiu pohovku položíte tmavo modré, tmavo zelené alebo vínovočervené zamatové vankúše.

Prečítajte si tiež:

Ako si doma vytvoriť čarovné vianočné zákutia

Stromček ozdobte rovnakými farbami – napríklad striedajte tmavo tyrkysovú s tmavozelenou. Darčeky zabaľte do zlatistého papiera a previažte zelenou či tyrkysovou zamatovou stuhou. 


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock

Nostalgická zlatoružová s medenou

Romantickú a nostalgickú atmosféru vytvoríte použitím staroružovej, zlatistej ružovej a medenej farby. Stromček v tomto duchu nepotrebuje prezdobovanie – jednoducho len naň zaveste gule v týchto odtieňoch, v rôznych veľkostiach. Sviatočnú atmosféru zvýraznite, keď na krb, barový pult či policu, položíte vedľa seba celý rad štíhlych vysokých sviečok v medených svietnikoch. 


vianočné dekorácie

vianočné dekorácie
iStock

Sabína Zavarská
Foto: istock

Kategória: Dekor
Tagy: Vianoce vianočné dekorácie
Zdieľať článok
Ako si vyrobiť adventný veniec na stôl? Toto ovocie zo záhrady mu dodá dokonalý zimný šmrncZáhrada

Ako si vyrobiť adventný veniec na stôl? Toto ovocie zo záhrady mu dodá dokonalý zimný šmrnc

Ako si z palety vyrobíte betlehem, ktorý vám bude spríjemňovať každé VianoceUrob si sám

Ako si z palety vyrobíte betlehem, ktorý vám bude spríjemňovať každé Vianoce

Dekorácia na poslednú chvíľu? S týmto nápadom premeníte vonkajší priestor na zimnú romantikuZáhrada

Dekorácia na poslednú chvíľu? S týmto nápadom premeníte vonkajší priestor na zimnú romantiku

7 najčastejších chýb, pre ktoré vianočná ruža neprežije viac ako pár týždňovUrob si sám

7 najčastejších chýb, pre ktoré vianočná ruža neprežije viac ako pár týždňov

Diskusia