Zdroj: IKEA

Oslávte príchod nového roka štýlovo a v pohodlí domova

31. 12. 2020 Zdieľať

Strávte silvestrovskú noc v kruhu svojich najbližších. Dokonalú atmosféru posledného večera v roku doladíte vďaka šikovným dekoráciám. IKEA prináša zopár jednoduchých a dostupných tipov, vďaka ktorým si môžete vyčarovať nezabudnuteľnú oslavu nového roka aj u vás doma.

Usaďte sa pohodlne

Základom príjemného večera je pohodlné sedenie. Ak nemáte dostatočné veľkú pohovku, nezúfajte. Príjemné a neformálne sedenie môžete vytvoriť aj s pomocou vankúšov či podložiek. Osobitý štýl do miestnosti vnesiete prostredníctvom štýlových poťahov na vankúše.

pohovka v obývacej izbe s vankúšmi

Pohodlie si vytvoríte jednoducho. Použite deky a vankúše. Zdroj: IKEA


Sústreďte sa na prestieranie

Koniec roka si zaslúži slávnostnú atmosféru, ktorú jednoducho vytvoríte nápaditým a moderným prestieraním. Či už zvolíte honosnú silvestrovskú večeru alebo občerstvenie vo forme malých dobrôt a tzv. finger food, zakomponujte do výzdoby aj slávnostne pôsobiaci servis. Na stole krásne vyniknú obrusy a dekorácie z aktuálnej kolekcie VINTER 2020. Nezabudnite na jednofarebné papierové obrúsky FANTASTISK či vzorované prestieranie SNOBBIG. Nie len že sú praktické, no zároveň dotvoria celkový štýl silvestrovského stola.

slávnostné prestieranie

Dôležité je aj slávnostné prestieranie. Zdroj: IKEA

Servírujte so štýlom

Pri dekorovaní priestoru a stola pokojne experimentujte. Práve posledný večer v roku je na to ako stvorený. Okrem vetvičiek, orieškov či šišiek môžete na stôl ako dekoráciu použiť aj samotné jedlo.
Na dosku naservírujte drobné pochutiny a zakryte ich napríklad skleneným dekoračným krytom MORGONTIDIG. Pri servírovaní klasického finger food bude vašim pomocníkom drevená doska na krájanie FASCINERA.

slávnostné prestieranie s dekoračným krytom

Dekoračný kryt pozdvihne servírovanie na úplne inú úroveň. Zdroj: Ikea

Navoďte výnimočnú atmosféru

Pre ešte intímnejšiu atmosféru zvoľte lampáše, či sklenenú misu s neparfumovanými plávajúcimi sviečkami FENOMEN. Jednoduchou a funkčnou dekoráciou môže byť aj svetelná reťaz, ktorú jednoducho naaranžujete do sklenej fľaše, vázy či do priestoru. Vytvoríte tak krásnu dekoráciu, a zároveň dodáte priestoru príjemné osvetlenie. Ani v posledný večer roka nezabúdajte na udržateľnosť. Zadovážte si do svetelnej reťaze dobíjacie baterky LADDA, ktoré môžete opätovne nabíjať až 500-krát.

Osvetlenie interiéru

Čarovnú atmosféru dosiahnete aj osvetlením interiéru. Zdroj: IKEA

Zabávajte sa

Výhodou oslavy nového roka priamo u vás doma je, že si zábavu môžete zvoliť presne podľa vášho gusta. Ak ste fanúšikom klasických hier, vyzvite svoju silvestrovskú návštevu na partičku kariet. V prípade, že ste zástancom viac interaktívnych hier, vymyslite si vlastnú. Využite veci, ktoré máte doma – hru môžete vytvoriť napríklad aj pomocou podložiek pod poháre. Na dolnú stranu podložky prilepte indíciu, či tajnú úlohu pre každého hráča, ktorú počas večera musí splniť.

podložiek pod poháre

Hru môžete vytvoriť napríklad aj pomocou podložiek pod poháre. Zdroj: IKEA

Roztočte to v obývačke

K zábave neodmysliteľne patrí tanec a obľúbená hudba. Uvoľnite priestor v miestnosti, vytvorte pomyselný tanečný parket a doprajte si hudbu z kvalitných reproduktorov.

Lampa s reproduktorom

Dizajnová lampa, ktorej telo tvorí reproduktor. Zdroj: IKEA

IKEA ponúka cenovo dostupný domáci zvukový systém SYMFONISK, ktorý môžete ovládať priamo z vášho mobilného telefónu. Stačí, ak si stiahnete aplikáciu Sonos. Prostredníctvom aplikácie komunikujte s jednotlivými reproduktormi samostatne, alebo si môžete pustiť vašu obľúbenú hudbu v celej domácnosti spárovaním s ďalšími reproduktormi Sonos.

Zdroj: PR článok IKEA

Kategória: Doplnky
Tagy: dekorácie poťahy na vankúše prestieranie stolovanie
Zdieľať článok