Ako si nájsť pohodlné pracovné oblečenie do záhrady pre údržbu bez nehody?
Zdroj: shutterstock.com

Ako si nájsť pohodlné pracovné oblečenie do záhrady pre údržbu bez nehody?

02. 08. 2022 Zdieľať

Práca vo vlastnej záhrade je pre mnohých relax. Ak pestujete aj vlastnú zeleninu a ovocie, alebo máte menšie hospodárstvo, prináša vám záhrada aj úžitok. Aby ste sa ale pri práci cítili komfortne v každom počasí, budete potrebovať pracovné oblečenie. Ochráni vás pred nečistotami a prípadnými úrazmi, ktorým sa nie vždy dokážeme v tomto priestore úplne vyhnúť. Ako ale nájdete kvalitné pracovné oblečenie do záhrady aj dielne?

Bezpečné a kvalitné pracovné oblečenie

Možno sa zdá, že pracovné oblečenie potrebuje iba profesionálny záhradník alebo majster. Pravda je však taká, že komfort si zaslúži každý, navyše záhrade sa počas sezóny treba venovať naozaj intenzívne. Ak ešte zvyknete doma aj majstrovať, treba dbať tiež na bezpečnosť. Ale kde nájsť najkvalitnejšie pracovné oblečenie?

Kvalitné oblečenie Engelbert Strauss si môžete objednať online, takže je dostupné pre každého. Pracovné oblečenie vám vydrží naozaj dlho, takže sa v ňom budete môcť starať o svoju záhradu a dom niekoľko dlhých sezón. Kvalitné pracovné odevy od Engelbert Strauss pre ženy aj mužov prinášajú široké možnosti, pretože si môžete vybrať štýlové a pohodlné nohavice, tričká, mikiny, bundy, doplnky aj ochranné pomôcky. Pracovné oblečenie ale nie je všetko, čo táto značka ponúka. Vybrať si totiž môžete aj funkčné oblečenie, ktoré využijete pri športovaní alebo vo voľnom čase.

Prečo investovať do kvalitného pracovného oblečenia?

Aj keď si to možno neuvedomujeme, práca na záhrade alebo v dielni so sebou prináša určité riziká. Pracovné oblečenie vám poskytne nielen komfort, ale aj bezpečnosť. Pevné, odolné a kvalitné oblečenie vydrží viac ako oblečenie na bežné nosenie. Navyše montérky, pracovné nohavice či bundy majú aj viacero praktických vreciek a pútok, aby ste mohli mať každý nevyhnutný nástroj či náradie pri sebe.

Polonahý muž v montérkach s lopatou na pleciach

Zdroj: Just dance/Shutterstock.com

Medzi pracovným oblečením nájdete aj rôzne špeciality ako nohavice proti porezaniu, cechové nohavice, hybridné bundy či remeselné zástery, takže sa môžete vybaviť nielen na prácu v záhrade, ale aj no rôzne remeselné práce. Mnohokrát sa hodia aj pevné a odolné pracovné topánky. Tak či onak, kvalitné pracovné oblečenie bude vaším spoločníkom dlhé roky.

Chcete vedieť, na čo si musíte dať pozor pri kúpe pracovného oblečenia? Keď nakupujete na Engelbert Strauss, tak iba na to, aby ste vybrali správnu veľkosť. Pre profesionálne použitie sú však dôležité aj informácie o tom, aké ISO normy spĺňa, aká je trieda ochrany a podobne.

Základná výbava do záhrady

Záhrada si vyžaduje pozornosť najmä na jar a v lete, ale práca vás čaká aj na jeseň. Každý záhradkár vie, že práca niekedy jednoducho nepočká a nezáleží na tom, aké je vonku počasie. Vaše pracovné oblečenie by tak malo byť pripravené na horúci deň, ale aj obdobie dažďa. Základom by mala byť pevná obuv, ktorá sa vám určite hodí pri náročnejších prácach ako je rýľovanie a podobne. Čo sa týka oblečenia, staviť môžete na staré dobré montérky, alebo pohodlné nohavice. K tričku s krátkym rukávom určite pridajte mikinu alebo vestu. Na chladné dni či odhŕňanie snehu sa určite hodí teplá a nepremokavá zimná bunda. Na o zabudnúť samozrejme nesmieme ani na dobré záhradkárske rukavice. V nich vám pôjde práca od ruky a bez úrazov.

Zdroj: PR článok spoločnosti Engelbert Strauss

Kategória: Hurá do záhrady
Tagy: oblecenie pracovné odevy záhrada
Zdieľať článok