Keď telo oblažujú milióny bubliniek

18. 09. 2015
Zdieľať

Pri liečebných procedúrach v kúpeľoch alebo pri šantení v aquaparkoch si užívame príjemné bublinkové kúpele s obrovským nadšením. Ale môžeme si ich dopriať aj doma?

Odpoveď znie, že v podstate kedykoľvek. Stačí si do kúpeľne zaobstarať špeciálnu vaňu s dýzami. Takéto vane sa už bežne predávajú, ale nie sú vôbec lacné – a umiestniť sa dajú naozaj len do tej kúpeľne. To vírivka je už niečo iného …


Všetky ovládacie prvky sú sústredené na digitálnom paneli, ktorý je pohodlne dosiahnuteľný aj z vírivky.

Všetky ovládacie prvky sú sústredené na digitálnom paneli, ktorý je pohodlne dosiahnuteľný aj z vírivky.
Mountfield

Do záhrady aj na terasu

Existujú dokonca jednoduché nafukovacie vírivé vane, ktorých predaj z roka na rok stabilne rastie aj u nás. „Výhodou je, že sa dajú umiestniť na vonkajšiu terasu, pod pergolu alebo kamkoľvek inam do záhrady. A ľahko sa dajú premiestniť inam. Veľa ľudí má takú vírivku v lete na chalupe a na zimu si ju premiestňujú do temperovaného priestoru, kde ju môžu ďalej využívať,“ hovorí špecialista na infrasauny, fínske sauny a vírivky Jakub Nováček z Mountfieldu.


O dokonalý bublinkový relax sa napríklad vo vírivke Bubble Spa 800 stará 120 vodných dýz s výkonným kompresorom.

O dokonalý bublinkový relax sa napríklad vo vírivke Bubble Spa 800 stará 120 vodných dýz s výkonným kompresorom.
Mountfield

Domáce kúpele k dispozícii každý deň

Boľavý chrbát, stuhnuté svaly, stuhnuté kĺby a psychický stres, to sú klasické civilizačné trápenia, ktoré postihujú čoraz mladšie ročníky. Podľa lekárov sú pritom teplé bublinkové masáže významným faktorom pri ich zmierňovaní.

V ohriatej vode sa napríklad rozširujú cievy, znižuje sa krvný tlak a zároveň sa zvyšuje vnútorná teplota tela. Tým dochádza k stimulácii krvného obehu a lymfatického systému. Tlakové prúdenie bubliniek tiež stimuluje vylučovanie endorfínu, ktorý je známy ako hormón šťastia, pretože navodzuje príjemné pocity, odbúrava stres a napĺňa človeka novou energiou. Bublinkové kúry lekári odporúčajú aj pri opuchoch dolných končatín alebo po úrazoch. Pravidelný pobyt v bublajúcom kúpeli teda má blahodarné účinky na celé telo. Navyše sa vo víre miliónov vzduchových vankúšikov báječne relaxuje – po práci aj po športe. A nielen vo dvojici. Napríklad do vírivky Pure Bubble Spa HWS 800 s objemom skoro osemsto litrov sa zmestia až štyri osoby, takže relaxovať môže celá rodina. Voda v nej sa ohreje pokojne až na 40 stupňov Celzia a vďaka termoizolačnému krytu zostane dlho teplá aj pre opakované kúpanie. O bublinkovú smršť sa tu stará 120 vzduchových dýz.


Veľká pohodička. Deti bublinkové masáže doslova zbožňujú…

Mountfield

O všetko sa stará vyspelá technika

 „Moderné vírivky majú stabilnú konštrukciu a sú vyrobené z veľmi pevných materiálov, ktoré sú príjemné na dotyk,“ zdôrazňuje Nováčik. Ani o vodu vraj nemusíte mať zvláštnu starostlivosť. O jej čistotu sa stará zabudovaný filtračný okruh, podobne ako to poznáme pri záhradných bazénoch. Aj inštalácia je veľmi jednoduchá. „Najťažšiu“ prácu za vás urobí integrovaný kompresor, ktorý vírivku nafúkne počas pár minút. Potom už stačí napustiť vodu, zapojiť zástrčku do elektrickej siete (230 V) a stlačiť na ovládacom paneli príslušný gombík. A začať si s deťmi užívať rodinnú pohodu, s partnerom romantický večer alebo s priateľmi netradičnú oslavu. Svoje súkromné kúpele môžete využívať po celý rok.

www.mountfield.sk

Kategória: Záhradná technika
Tagy: bazén
Zdieľať článok

Diskusia