04. 10. 2006
Zdieľať

Záhrada sa často stáva výrazom našich predstáv o prírodnej harmónii. Na jeseň sa nám odmení tak, ako sme sa o ňu po celý rok starali. Veľa ľudí považuje za najkrajšie obdobie roka práve jeseň, kedy sa začína nielen v záhradách, ale i v lesoch a parkoch rozlievať obrovské farebné more. Ak si však chceme jesenné variácie zopakovať aj v budúcej sezóne, musíme záhrade na jeseň venovať osobitnú starostlivosť.Na dvere klope jeseň

65502


Na dvere klope jeseň

65498

Plotostrih HHH25D-75 je prvý plotostrih na trhu, ktorý využíva výhody štvortaktného benzínového motora. Odporúčaná cena je 23500 Sk, Honda. Vysokovýkonný motor a kvalitné nože brúsené diamantom vytvoria vynikajúci strih. Nožnice na živý plot AHS 4-16 sú ľahké a vďaka protibežným nožom majú pokojný chod. Prepracovaná ergonómia rukovätí umožňuje pohodlnú prácu v každej pracovnej polohe. Príkon je 390 W, rozstup nožov 16 mm, dĺžka lišty 420 mm, hmotnosť 2,7 kg. Odporúčaná cena je 2490 Sk, Bosch.


Na dvere klope jeseň

65484


Na dvere klope jeseň

65505

Záhradný vysávač Huricane 2200 E vysáva, fúka a drví… Tento ľahký a prenosný pomocník vás zbaví lístia na trávnikoch, záhradného odpadu na terasách, schodoch a chodníkoch. To všetko jednoducho, rýchlo, bez námahy. Turbína rozseká nasávaný odpad a tým ho zmenší až na 90 percent pôvodného objemu. Motor má výkon 2 kW (230 V) 1000 ot./min, rýchlosť vzduchu je 200 km/h, obsah koša 40 l, hmotnosť 4,9 kg. Odporúčaná cena je 2690 Sk s DPH, AL-KO Kober. Kosačka HRX537C HXE je prvá kosačka s mulčovacím zariadením vo svojom telese. Jednoduchým nastavením správnej polohy uzáveru žacieho telesa si obsluha môže vybrať režim kosenia. Honda.

Na dvere klope jeseň

65489


Na dvere klope jeseň

65506

Záhradný drvič 3984-20 GARDENA GH 2000 je určený do malých záhrad s porastom mladých stromov a konárov. Výkon motora je 2000 W, rýchlosť rezu 2800 ot/min, maximálny priemer konárov 40 mm, hmotnosť 20 kg. Odporúčaná cena je 9670 Sk vrátane DPH. Pri jesennom upratovaní záhrady sa oplatí na prerezávanie a omladzovanie stromov zabezpečiť si reťazovú pílu. Vďaka svojej mobilite sú obľúbené píly benzínové. Mountfield ponúka široký sortiment reťazových píl Oleo-Mac – od hobby cez farmárske až po veľmi výkonné profesionálne píly. Odporúčaná cena je od 11793 Sk (k tomu benzín na sedem rokov práce zadarmo), Mountfield.


Na dvere klope jeseň

65494


Na dvere klope jeseň

65495

Benzínová motorová kosa je univerzálny pomocník vhodný na udržiavanie trávnikov aj na kosenie vyrastenej trávy či tráv v okolí ciest. Vďaka špeciálnym nadstavcom možno motorovú kosu použiť aj na likvidáciu bujnejších porastov, čistenie terénu od náletových drevín, na presvetľovanie lesa alebo stínanie menších stromov. V ponuke Mountfieldu sú motorové kosy renomovanej značky Oleo-Mac, a to od ľahkých cez hobby kosy až po profesionálne stroje. Odporúčaná cena je 11709 Sk (k tomu benzín na sedem rokov práce zadarmo), Mountfield. Ako si poradiť s padajúcim lístím? Na to slúži výkonný vysávač. Ten sa dá najskôr použiť ako fúkač, ktorým sa lístie sfúkne na kopu a potom sa vsaje do veľkokapacitného vaku. Vysávač lístia sa využije aj v zime – vtedy možno pomocou neho ľahko odfúkať z chodníkov poprašok čerstvo napadaného snehu. Odporúčaná cena je od 3060 Sk, Mountfield.


Na dvere klope jeseň

65493


Na dvere klope jeseň

65497

Automatická nylónová strunová hlava krovinorezu. Automatická znamená, že nylónová struna sa vysunie automaticky nárazom (jemným buchnutím) o zem. Kryt zabezpečuje ochranu obsluhy a takisto správnu dĺžku automaticky vysunutého nylónového lanka. Motorové krovinorezy Dolmar sú ľahké a dosahujú vysoký výkon aj pri veľkom zaťažení. Napriek vysokým výkonom sú veľmi tiché. Zabezpečujú ľahké kosenie aj na zle prístupných miestach. V cene je zahrnutý dvojitý nosný popruh cez rameno. Odporúčaná cena je 1035 Sk s DPH, Makita. Na likvidáciu odrezaných vetiev a záhradného odpadu je najvhodnejší drvič. Vzniknutý drobný drevný materiál sa dá využiť na založenie kompostu alebo ako mulčovací materiál k stromom a okrasným kerom. Výkonné stroje, ako je napríklad Shark 2,6 z ponuky Mountfieldu, dokážu rozdrviť vetvy s priemerom až 45 mm. Odporúčaná cena je od 6222 Sk, Mountfield.


Na dvere klope jeseň

65501


Na dvere klope jeseň

65486

Strihajte kry a nie kábel. Navíjač šnúry Bosch HandyRoll znižuje riziko prestrihnutia kábla. Stačí ho pripevniť na opasok, zapojiť nožnice a môžete začať. Odporúčaná cena je 730 Sk, Bosch. V porovnaní s jednoduchým pákovým prevodom pri rovnako veľkej vynaloženej sile dosahujú nožnice na konáre 0646-20 Gardena väčšiu reznú silu vďaka prevodovému mechanizmu. Horný nôž má dutý výbrus. Antiadhezívna úprava zaručí jednoduché strihanie, čistenie a ochranu proti korózii. Celková dĺžka je 780 mm, maximálny priemer strihaného konára približne 38 mm. Odporúčaná cena je 1910 Sk s DPH, Gardena.


Na dvere klope jeseň

65485


Na dvere klope jeseň

65499

Záhradný drvič Power Slider 2500 R patrí medzi drviče záhradného odpadu radu TEC. Sú ideálne pre menšie a stredne veľké záhrady. Dlhú životnosť zaručuje použitie materiálov odolných proti korózii. Zaoblený tvar pevného plastového telesa navyše zaručuje nízku hladinu hluku. Môže drviť aj zdvojené vetvy. Plniaci otvor je doplnený praktickou gumovou vložkou, ktorá chráni obsluhu pred prípadným spätným vyskočením drveného materiálu. Výška je 95 cm, hmotnosť 20 kg. Odporúčaná cena je 6990 Sk s DPH, AL-KO Kober. Tichý drvič AXT 2500 HP je nehlučný a vďaka vysokému krútiacemu momentu rozdrví konáre do priemeru 40 mm. Drviaci výkon je až 150 kg/h so samovťahovaním. Vysokovýkonná planétová prevodovka vyvinutá firmou Bosch zabezpečuje optimálny prenos sily a zároveň veľmi pokojný chod a dlhú životnosť. Príkon motora je 2500 W, hmotnosť 26 kg. Odporúčaná cena je 18990 Sk, Bosch.

Viac v galérii k článku.

Kategória: Záhradná technika
Tagy: krovinorez plotostrih vysávač záhradná technika záhradné kosačky
Zdieľať článok

Diskusia